Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülnek az oltások...

Mennyibe kerülnek az oltások és mennyi kell egy 9 hetes kutyakölyöknek?

Figyelt kérdés

Elvileg féregtelenítve voltak már, legalábbis akitől elhoztam, azt mondta... de ki tudja.


Mennyi oltás fog kelleni neki, milyen időközönként és mennyibe kerülnek ezek?



2012. nov. 8. 22:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Sajnos menhelyeken csak 2-3 éveseket tudnék örökbe fogadni, de azok nem kellenek.
2012. nov. 8. 22:55
 2/10 anonim ***** válasza:

Írásodból látom hogy még nem voltál vele dokinál...

Ott minden kérdésedre választ kapsz, féreghajtás neked is csinálnod kell, pláne amíg kicsi.

2012. nov. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Sajnos menhelyeken csak 2-3 éveseket tudnék örökbe fogadni, de azok nem kellenek."

Ezt sosem értettem :o((

2012. nov. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1: Menhelyeken csak 2-3 éveseket tudnál örökbefogadni? Bullshit, tele van kölyökkel.

2: pont egy felnőtt kutya kéne, mert ott már megvannak a kialakult szokások, kialakult a jellem és szobatiszta...

2012. nov. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy a szükséges oltások és féreghajtás kb 20-30ezer forint, és még kell kullancs-bolha elleni védekezés is, ez széles árban mozoghat.
2012. nov. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mit nem érteni ezen? Egy pár hetes kutyát nevelni, amíg 2-3 nem lesz, sokkal másabb, mint örökbefogadni egy felnőttet... picit szenvedés lesz, de megéri.


Amúgy ezt nem vágom, honnan vetted, hogy tele vannak kutyakölykökkel a menhelyek. :D Most voltam 2-nél is és nemhogy "tele", de még 1 sem volt náluk...


Menhelyes weboldalokra is csak 5-10 éves dögöket raktak fel, újszülöttek meg pár hónaposok sehol. So whats new?

2012. nov. 9. 11:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért azt szögezzük le, h ez nem ilyen egyszerű.


Elviszed oltani, oké.


Oltások: parvo azonnal kéne, aztán 2 v 3 kombinált jön, ez oltóanyag függő, majd egy veszettség oltás, plusz a chip. Na most: oltásonként számolhatsz átlag 4-5 ezerrel, a chip 3500.


Én tegnap voltam a kutyámmal első kombinálton. Megkapta a chipet is. kb. 15 ezret hagytam ott összességében. 5500 a kombinált, 3500 a chip, 3000 a féreghajtó paszta- kicsiknek még az kell, a tabletta jelentősen olcsóbb lenne. Illetve mivel atkás a füle még 4000 a fülcsepp. Szóval ha oltatni viszed, nyugodtan számíts rá még az oltóanyag árára, hiszen a féreghajtás mindenképp meglesz pluszba és lehet h a fülatka irtás is, elég gyakori kicsiknél...


Legközelebb megyek, akkor megint 5500, illetve 3000 a féreghajtásra, és ha a füle még nem oké, megint 4000 a fülcseppre. 12.500 összesen.


Talán ha meglesz az összes oltása, akkor fel lehet lélegezni egy évre, feltéve, h nem nyal be valamit, ami miatt megint vagyonokat hagyhatunk ott a dokinál.

2012. nov. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Menhelyes weboldalokra is csak 5-10 éves dögöket raktak fel"

Ettől a hozzáállástól kb rosszul vagyok...

2012. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

15k + 13k... 20-30k minimum, ez reálisan hangzik.


Az viszont meglep, hogy a chip 3.5k, szomszédunk chivavajanak doki 10k-ért rakta be. :D

2012. nov. 9. 12:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát aki hagyja magát hülyének nézni, annak 10 :)


de amiket én írtam az nem áll meg, az még csak 2 oltás a 4-5 ből. Persze a féreghajtás csak 3x kell a fülcsepp meg remélem csak egyszer...


Amúgy tv szerint a chip 3500. Más kérdés h van ahol megpróbálják drágábban beadni, érdemes több helyen érdeklődni.


Nekem az oltási program kb 40-ben fog megállni egyéb kezelésekkel együtt.

2012. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!