Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy kutyát törzskönyvvel árulnak akkor 60-80 ezer forinttal többe kerülnek mint tk-nélkül? A törzskönyv csak 5000-ft

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert valójában az összeset törzskönyv nélkül árulják, az csak átverés, hogy ha ráfizetsz, akkor kapsz hozzá törzskönyvet is. Ki az a hülye, aki ennyit ráfizetne? Aki hajlandó lenne rá és mindenképp törzskönyves kutyát akar, az amúgy se vesz ilyen szaporítótól, az összes többi meg benyalja ezt az átverést és azt mondja, hogy jó lesz neki papír nélkül is olcsóbban.
2012. nov. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem a tk ára a különbség, hanem a szülők szűrése a különböző betegségekre. Ezekről a papírt el kell kérni, mielőtt kiskutyát veszel.
2012. nov. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Vegyük csak a közvetlen költségeket egy alomnál (vannak ugye olyan költségek pl a szuka megvétele, felnevelése stb ami hatalmas összeg de ezt most inkább kihagyom)



- Szûrõvizsgálatok: 35.000 től felfele nálunk pl csak a CEA genetikai teszt 30 ezer és még tucat más vizsgálat is van


- Fedeztetés elõtti állatorvosi vizsgálatok: 20.000,-


- Fedeztetési díj: (általában 1 kölyök ára, pl. mint amennyiért a szukát vettük) 100.000,- Ft. - Külföldi fedezés vagy spermabehozatal esetén az utazási-szállítási költség: 100-300 ezer Ft, de lehet ennek többszöröse pl. egy tengerentúli kan esetén. Vegyünk egy kedvezõ esetet: 100.000,- Ft. Születik mondjuk 6 kölyök komplikációmentesen, tehát nem kell külön orvosra költeni.


- Herpesz elleni vakcina 2x 12000 Ft


- Szülés utáni orvosi vizsgálat: 5.000,- Ft.


- Kölykök oltásai, féreghajtása: (kölykönként 3 oltás, féreghajtás) 30.000,- Ft.


- Kölyöktáp: 40.000,- Ft.


- Törzskönyv, chip, állatorvosi vizsgálatok: (kölykönként 8000 Ft) 48.000,- Ft.

- Előszűrések ha vannak a fajtában 5000 Ft/kiskutya

2012. nov. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Persze értem,hogy sokba van egy kiskutya de attól függetlenül,hogy törzskönyves vagy sem szerintem minden kutyusnak meg kell kapni a megfelelő oltásokat minőségi kaját és a lehető legjobb körülményeket biztosítani számukra.Ezt azért mondom mert egyik tenyésztővel felvettem a kapcsolatot és ő mondta,hogy igényszerint lehet a kölyköket törzskönyveztetni viszont akkor a kutyus ára már nagyon megugrik.Holott ha tudja törzskönyveztetni a kicsiket akkor gondolom a szülőknek tenyészemléjüknek meg kell lenniestb stb.így csak a kutyus törzskönyve lenne pluszban szerintem.EGY törzskönyves kutyust akartam venni de eléggé borsos az ára így szerintem le kell róla majd mondanom :(((((
2012. nov. 4. 18:28
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Akivel te beszéltél az nem tenyésztő, hanem szaporító. Tenyésztőnél nem opció a törzskönyv, hanem JÁR a kutyához.

Ezt olvasd el:

[link]

2012. nov. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintetek vehetek máltai kisfiút tk-vel 50 000ft-ért?
2012. nov. 4. 18:41
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért ugrik meg az ára mert alapból se tudna adni törzskönyvet így mond egy jó magas árat, hogy ne is kérd... az ilyen minden csak nem tenyésztő.

az 50 ezer nagyon kevés... de ha megvan minimum a szülők patella szűrése, törzskönyve a kicsinek is van tk + chip akkor lehet azért olcsóbb mert hobby vagy valami... de nekem ez gyanús, én utána néznék ennek

2012. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
okés akkor utána nézek ,hogy ezek a szűrések megvannak-e.te tenyésztő vagy ?milyen fajtát tenyésztesz?
2012. nov. 4. 18:56
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert ahol a "tenyésztő" benyögi, hogy 60 ezer forinttal drágább, a vevő úgysem fogja kérni.

Akinek fontos, hogy megbízható helyről vegye a kutyáját, tudja, hogy miért fontos a tk. az úgysem olyan helyen fogja megvenni, ahol opció a törzskönyv.

2012. nov. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Mert a nevet fizeted meg!

Később amikor majd úgy döntesz elkezdesz fedeztetni a kutyával nem mindegy, hogy milyen nevű ( hírű ) kennelből származik és a vérvonala is fontos lehet. Megkaphatod a kutyát olcsóbban papírok nélkül és a nevével nem tudsz visszaélni mert nincs papír .... ugyan ez kiskutya papírral jóval drágább

2012. nov. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!