Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire zavar Titeket a szőr...

Szilvi & Argos kérdése:

Mennyire zavar Titeket a szőr a kutyás pokrócokon, kutyafekhelyeken? Milyen gyakran mossátok-cserélitek őket?

Figyelt kérdés

Most pakoltam el a kinti-benti kutyám pokrócait, fekhelyeit, törölközőit. Minden ki lett rázva, mosva és újra rázva...de még így is van raktuk-bennük egy csomó szőr, amit egyszerűen nem tudok eltüntetni...Titeket ez mennyire zavar? Milyen gyakran és milyen módszerrel tisztítjátok, mossátok, szőrtelenítitek a koszos-szőrös cuccokat? Milyen fekhelyeket használtok?


Argos-nak van vagy 6 pokróca, plusz egy-két párna, vékonyabb fekhely...mindegyik nagyon jól tartja a szőröket sajnos...általában 2-3 naponta kirázom az aktuálisan lakásban lévőt és havonta mosom...de mindig olyan koszosak



2012. nov. 9. 14:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rövidszőrű kutyám van, egy szivacson fekszik, amin huzat van. Az is összeszedi a szőrt, de engem nagyon nem zavar, persze ha nagyon olyan, akkor kefével kiszedem, de mivel nem nagy szőrű, ezért nem zavar
2012. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Fekhelynek mi egy nagyobb lábtörlőt vettünk egyrészt azért, mert könnyebb tisztítani, másrészről kölyökkorában ha egyedül hagytuk előszeretettel rágta meg, ezt olcsóbb volt pótolni :)

Ehhez hasonló kefénk van:

[link]


Ezzel szoktam pár naponta kikefélni a szőnyeget, nagyon jól kiszedi a szőrt, valamint 1-2 havonta átmosom mosószerrel.

Sosem lesz teljesen szőrtelen, de a kutya ezzel jár, így nem zavar különösebben.


Az ágyra, kanapéra természetesen nem jöhet fel, így ezzel nincs gond.

2012. nov. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A szőnyeg alatt a kutya lábtörlőjét értem.

Hülye lennék havonta átmosni a szobai nagy szőnyeget :)))

2012. nov. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Pasi vagyok :D engem annyira nem zavar. Olyan Dupla vízhatlan fekhelyet rendeltem direkt ezért Leslagolom és "steril" :D

A rongyok már más kérdés. Azt 1-2hetente kirázom fölösleges a tökéletességre törekedni mert amint ráfexik úgyis egyből szőrös lesz.

2012. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
hetente kirázom és kb havonta mosom.de a kutya Foolee-van van fésülve (olyan mint a Furminárot csak sokkal jobban szedi a szőrt)így alig hullik a szőre! ajánlom neked is!
2012. nov. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek is rengeteg pokróca van, és kb úgy csinálok, mint te. Sokat nem tehetsz, szőr így is úgy is kerül rá, amint ráfekszik. Az enyém hosszabb szőrű, mint Argos. Volt olyan, hogy hetente mostam a pokrócait, de rájöttem, hogy nincs értelme...:/
2012. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem hosszúszőrű kutyáim vannak, az ő szőrüket lényegesen könnyebb takarítani, mint a rövidet. Fekhelyet nem nagyon használnak, a törölközőjük hetente mosva van, a lakásban a szőnyegeket kefével pucolom kb. havonta. A macska szőre rosszabb, azzal meg szoktam szenvedni. A kanapéról (plüss-szerű) nedves kézzel lejön az ő szőre is. Szoktam használni görgős, ragacsos szöszeltávolítót is, ha olyan anyag lesz szőrös, amiről máshogy nem jön le.

Ha nagyon akarom, akkor el tudom tüntetni az összes szőrt a lakásból, szóval nem nagyon zavar, ha szőrös lesz valami. De tényleg sokkal jobb helyzetben vagyok, mint a röviszőrűek gazdijai. :)

2012. nov. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, tudom, hogy a kutyatartás ezzel jár...volt panelban bő fél évig hosszú szőrű kutyával tapasztalat :)

Nem marad más hátra, mint a megszoksz állapota :D

Nyár végén-ősz elején Argos durván vedlett és úgy volt tele a lakás szőrrel, hogy alig volt bent akkor. Most meg éjjel mindig, és nappal is sokat bent van, és nem sok szőr van a pokrócán kívül.

Furminátorunk van, vedléskor két-három naponta átmegyek rajta, alkalmanként kb. 15-20 percig szőrözünk :D


Alap esetben nem zavar a szőr...annyira...de ha már kiráztam, kimostam, kiráztam és még mindig egy csomó van a cuccokon, az elkeserítő...a tudat, hogy nem tudom teljesen eltüntetni :D de értelme tényleg nem sok lenne, hisz ha ráfekszik, máris szőrös lesz újra :D

2012. nov. 9. 16:39
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem is rövid szőrűm van, neki egy kis fotel a fekhelye. Arról a takarót fél évente kidobom, mert annyira szőrös lesz, hogy undorodok attól, hogy a gépbe rakjam, a fél év alatt meg mosom, amikor szagos. A többi pokrócot meg sűrűn mossuk meg persze Furminatorozunk ezerrel.:)
2012. nov. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amit nyugodt szívvel ajánlok, az a Sonax autókárpitra kifejlesztett szőreltávolítója (autósboltokban, kb 3000 Ft). Valami hihetetlen módon szedi a szőrt. HA a sok használattól a gumisörte kikerekedik, akkor csak lecsíped ollóval h megint sík legyen és megint tökéletesen szed. Mi ezzel szőrtelenítünk mindent, max 2 húzás és kijön a szőr.


Amúgy a fekhelyét fogalmam sincs h mikor szőrtelenítettem. Valszeg egy komplett kistestű kutya már kijönne belőle :D De alszik ő a bőrkanapén, a sjaát foteljában és már megint a mi ágyunkban is (megint felengedem).

A fekhely amúgy konkrétan egy fonott kosár, benne egy bazi nagy rongyszőnyeg összehajtva és azon egy régi pokróc szintén összehajtva.

2012. nov. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!