Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyátokat hogyan tanitot...

A kiskutyátokat hogyan tanitottátok meg hogy ne egybe nyelje le a száraz kajáját, hanem rágja meg? Ma öntöttünk rá tejet, hogy puha legyen a kajája, de meg kell tanulnia megrágni. Most 8 hetes a staffink és royal canin-t vettünk neki.

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Sehogy nem kell megtanítani. Majd rájön magától.

Vagy nem.

Van felnőtt kutya is, amelyik rágás nélkül nyeli.

2009. aug. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is probálkoztunk mindennel,nem sikerült..Volt hogy még ki is hányta az ételt. Aztán egyszer csak magától rájött és rendesen rágott. Kb fél éves korára. Ahogy idősödik ugy nyugszik meg a természete is szerintem és nem érzi az "azonnal, de gyorsan mindet megenni" érzést sem.

De probálkozhatsz speciális kajával azt hiszem a pedigree-nek van rágást elősegitő falat a száraztápjában. Ez bordázott, és talán ingerli a kutyust a rágásra.(nem is olyan drága kül)

2009. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Régen nekem a 8 hetes beagleom mindent megevett és mindent lenyelt egybe.Aztán ráhagytam amikormár megakart fulladni,mert gyorsan evett,meg nem rágta meg és köhögöt rászoltam,hogy mit csinálsz??Abbahagyta utána megint elkezdett így enni-Ráhagytam utána most egy éves olyan szépen,okosan eszik,rájött,hogy senki se eszi meg előle.
2009. aug. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy 3 éves westiem van és még most is néha úgy eszik, hogy egyben nyeli le. Most nagyobb szemű tápot kap és konzervet (darling) és így megrágja.

Nem baj, ha nem rágja meg és a tejet is fokozatosan el lehet hagyni, idővel úgyis rájön, hogy meg kell rágni. Amúgy pedig semmi baja nem lesz, ha nem rágja meg. Maradjatok a Royalnál, nagy testű kutyáknál az a legjobb, emiatt nehogy váltsatok tápot!

2009. aug. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne öntsd le tejjel!!!! Nem szabad kutyának tehén tejet adni, főleg nem ilyeneket amit megveszel a boltban... egy staffinak 8 hetesen már nem kell puhítani a kajáját, el kell hogy rágja... nekem is staffi van, mondjuk ő acanát eszik, sztem nem sok különbség lehet az állaga között, és ő sem mindíg rágja, de ez nem gáz :)
2009. aug. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Az esti etetésnél nem öntöttük le neki tejjel, a kis butus, persze, hogy megint egybe lenyelte aztán ott öklendezett...majd csak rájön előbb vagy utóbb, de remélem előbb:)

2009. aug. 13. 21:15
 7/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, próbáljátok tej helyett forró vízzel ha nagyon nem megy, de mondom, el kell h rágja :)
2009. aug. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet tehén tejjel is, csak akkor fel kell forralni előtte.


4. hozzászóló: westie-s

2009. aug. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!