Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyán egyszerre elvégeznek...

A kutyán egyszerre elvégeznek két mutétet? Ivartalanitást és buzmirigy eltávolitást?

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, elvégeznek. Sőt a kutyusnak is jobb, mert a szervezetét nem ez a két kicsinek mondható műtét viseli meg jobban, hanem az altatás. Egy beavatkozás, egy varratszedés.

Kimondottan jó ötlet.

2009. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kanoknál biztos. Szukáknál nem tudom, hisz nekik az ivartalanítás nagy műtét. A doki biztos megmondja.
2009. aug. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szukáknál pontosan egy varrat-öltéssel "nagyobb" műtét!

Szukáknál is elvégzik.

2009. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tényleg egyforma nagyságú műtét a teljes méheltávolítás és a golyótlanítás????? Ezt még eddig egy állatorvostól sem hallottam. Én azt hittem, hogy a méh eltávolítása nagy műtét.
2009. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Akkor most hallod. Nőstény állat ivartalanítása csak akkor jelenti a méh eltávolítását, ha vemhes, vagy egyéb indikáció szükségessé teszi (pl. daganatos megbetegedés). Egyéb esetben a petevezetékek elkötéséből áll. "Golyótlanítás" csak a golfból ismerek, a kanok ivartalanítása hasonló műtéttel történik, vasectomiának hívják, de kedves utolsó válaszoló ezt biztos Te is tudod.
2009. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Petevezetéket már rég nem kötnek el szukán, és kanon sem kötik el az ondóvezetéket, mert ugyanúgy lehetnek dagantos betegségei így. Régen még csinálta ilyet, de ma már szerencsére nem. Kérlek nézz utána ennek. A legtöbb állatot egészségügyi okból ivartalanítják, ami a petefészek és méh eltávolításával jár, így előzhető meg a későbbi gennyes méhgyulladás, és egyéb dagantos betegségek. Nekem van 2 ivartalnított szukám, és egy ivartalanított kanom. A szukáknak kivették a méhét és petefészkét, a kannak pedig a golyóit távolították el. Ha nekem nem hiszel, menj fel pár oldalra ahol írnak az ivartalanítás menetéről.
2009. aug. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rögtön találtam is egy írást:

" szukák ivartalanítása során mi petefészek- és a méheltávolítást (ovariohysterectomiát) végzünk. Hasonlóan elfogadott módszer az, amikor csak a petefészkek kerülnek eltávolításra (ovarectomia), de azok szimpla „lekötése” a kutya egészségkárosodásához vezető súlyos műhiba."

"Kanok ivartalanítása céljából műtétileg eltávolítjuk a heréket."

[link]

2009. aug. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!