Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől szeretnék kiskuty...

Tenyésztőtől szeretnék kiskutyát venni. Szerintetek max. Hány éves legyen az anyakutya?

Figyelt kérdés

2012. nov. 11. 09:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Ha normális tenyésztőtől, nem pedig kennel neves szaporítótól veszed a kutyát, akkor megnyugodhatsz, mert a tenyésztő csak addig fedezteti a szukát, ameddig lehet. A szaporító (ide tartozik a tenyésztők 90%-a)meg addig fialtatja, míg a kutya bele nem rokkan. Tehát itt a jó tenyésztő kiválasztásán van a hangsúly. Hogy a kérdésedre válaszoljak: szerintem ez fajtától is függ, mivel egy kisebb testű kutya általában tovább él, így később is kezd el öregedni.
2012. nov. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!Itt jön az én problémám. Staffit szeretnék és az, hogy honlapjuk van a tenyésztőknek, az vajon elég-e ahhoz, hogy feltételezhessem a megfelelő minőségű pároztatást? Attól tartok a mai gazdasági helyzet olyan határok feszegetését is elindíthatja/elindította, aminek hatásait, ha lehet szeretnék elkerülni. Találtam egy 5 éves és egy 2 éves leendő anyakutyát. Az öt éves szép eredményekkel, a 2 éves kutyusról igazából semmit nem találtam.Ha tudnál/tudnátok infót adni a fedeztetés kor-ig határokról akkor lehet, hogy könnyebb lenne a döntés. Előre is megköszönöm.
2012. nov. 11. 12:30
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

első fedeztetés kb 18 hónap körül szokott lenni ami az esetek nagy részében a 3. tüzeléssel esik egybe.

Az, hogy egy kutya meddig van tenyésztésben főleg a kutya állapotától függ. Általában 6-8 évesen vonják ki a szukát a tenyésztésből.

2012. nov. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2012. nov. 11. 12:43
 5/15 anonim ***** válasza:
5 éves az még teljesen jó. Óriástestűeknél van egy 6 éves korhatár és életében összesen max 3. alom.
2012. nov. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És mondjátok, utána mi lesz ezekkel a kutyákkal?
2012. nov. 11. 14:10
 7/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, hogy én is kérdést teszek fel a kérdésednél de pont témába vág.

Nekem meg az lenne a kérdésem, hogy a tenyészkanokat hány éves korig szokták még fedeztetésre használni? Közepes méreteű kutyáról van szó.(husky)

2012. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Semmi gond, kíváncsian várom a választ!:)
2012. nov. 11. 14:46
 9/15 anonim ***** válasza:

Mi lenne? ivartalanítják őket aztán élnek tovább a tenyésztőnél.


Kanok esetében függ attól, hogy mennyit fedezett. Ha a kan sokat fedezett akkor a sperma folyamatosan újra termelődött így tovább is tenyésztésben maradhat kb 10 éves koráig vagy akár tovább de ilyenkor a sperma már nem olyan minőségű mint a fiatal kutyáknál.

2012. nov. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Még egy(?) kérdés!Tenyésztésnél nem jelent gondot a kölyök szempontjából, ha a szülőpár féltestvér?
2012. nov. 11. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!