Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha durván játszik...

Mit tegyek, ha durván játszik más kutyákkal?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadott kutyám nagyon durván játszik a többi kutyussal. Szuka. Ha a másik hempereg előtte, vagy lefekszik, akkor egyből rájuk megy, és nem lát, nem hall.


Más környezetben teljesen normális, nincs vele gond, de ez a durva játék aggaszt.


2012. nov. 11. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Rájuk megy és mit csinál? És a kutyák ilyenkor mit reagálnak?
2012. nov. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Leteperi őket, és morog. Föléjük kerekedik. Hát a kutyák nagy része játszana tovább, de ő ilyenkor már elég agresszív, és inkább nem erőltetem, mert valakinek baja esik. Az elején szépen játszik, aztán bedurvul. Nála kisebb és nagyobb kutyákkal is.
2012. nov. 11. 12:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyfelől domináns a kutyád, másfelől nem te vagy a falkavezér, szóval legelőször is azzá kell válnod! Ez nem egy egy napos program, hanem állandó és nagyon fontos a következetesség. Javaslom, hogy olvass utána, ajánlom Cesar Millan könyveit.
2012. nov. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2012. nov. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Elolvastam, de nem lettem okosabb. Hasonló problémával küzdünk.


Vagy nem értem miért linkelted be?

2012. nov. 11. 15:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert ott van egy csomó válasz, amit nem akarunk elismételni. Ragálhatsz rájuk itt, és akkor máris előrébb vagyunk :)
2012. nov. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*Reagálhatsz
2012. nov. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A séta hasonló mennyiségű, talán egy kicsit kevesebb mint a linkelt kérdésnél. Mindig felül akar kerekedni egy játéknál. A lábunkat időnként harapdálja, inkább a cipőnket. Sétálni tud szépen, azzal nincs baj, csak durván játszik, mintha átfordulna egy idő után és mindenáron győzni akarna. Ezzel kapcsolatban vagyok tanácstalan.

Elolvastam elég sok könyvet, Korom Gábor és Cesar Millan könyveit is, sorozatait is mind megnéztem. A Hogyan legyek falkavezér? című kis olvasmány is megvolt, és ezeket tudja is, a japán vacsorát is megcsináltuk minden gond nélkül. De a játékkal mit kezdjek?

2012. nov. 11. 16:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Tiltani próbáltad már? :) Amikor csak látod, hogy már mindjárt gond lesz, nyugodtan rászólhatsz, behívhatod, leállíthatod, hogy el se jusson a gázos részig. Ha lenyugodott, mehet vissza játszani.
2012. nov. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Lassan 4 éve, hogy örökbefogadtam egy roti-nj keverék kant, akkor volt 9 hónapos.

2-3 hónap múlva, mikor már magabiztos lett, domináns-játékos módon viszonyult más kutyákhoz. Ugrált-mászott rajtuk, tépte őket, beledöngölte őket a földbe :D Én meg szívrohamot kaptam majdnem, amikor ivaros kaukázusi hátára mászott, a kau meg a második próba alkalmával leteremtette Argost a földre és kiskutyám ki sem látszott a nagy test alól...de mikor gazdi leparancsolta a kaut, Argos már ismét ment volna pattogni a hátára :D

Félénk goldenre annál jobban ment, minél jobban mutatta az a félelmi jeleket :O


A megoldás az lett, hogy amint bevadult és már nagyon morgott, nem finoman harapdált, rászóltam...ha használt, akkor játszhatott...ha nem, akkor elvittem odébb kicsit lenyugodni, pár alapengedelmességi feladatot csináltunk majd ismét mehetett játszani. Egy 10-15 perces nagy játék alatt volt, hogy 5-ször is el kellett hívni...

Pár hónap alatt tudott szépen játszani :)


Most már nem játszik...túl egoista-domináns állat lett belőle :D

2012. nov. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!