Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miben kell változtatni a...

Miben kell változtatni a kutyákkal való viselkedésnél ha jön a baba?

Figyelt kérdés

Februárban fog megszületni a kicsi, a kutyám pedig nem szereti a gyerekeket...főleg a kicsiket(ha a tv-ben írnak már attól ugató rohamot kap, szerintem az hiszi bántják őket)....de nem szeretnék tőle megválni hisz az enyém 6 éve.

Megelőző "feladatok, lehetőség van" van?

Sajnos falun lakok legközelebbi kutyaiskola 30km van a jelenlegi állapotomban nem tudom elvinni, más kutyásokkal nem nagyon tudok összejárni mert errefelé szinte csak hamis, és kóbor kutyák vannak....

Unokatesómék chihuahuáival szokott talizni havonta, viszonylag jól megvannak....



2012. nov. 8. 12:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Normális esetben semmit, nektek viszont ha ennyire aggódsz, akkor valószínű baba nélkül is kellene változtatni.

A falkavezérségnek olvass utána alaposan, és vedd fel a kapcsolatot olyan kiképzővel, aki ezzel foglalkozik, és tud segíteni, hogy minden biztonságos legyen. Ha ki nem is tud menni, néhány jótanácsot biztosan tudnak adni. Ha minden kétséget kizáróan a kutya van otthon a rangsor legalján, esze ágában nem lesz belemagyarázni abba, hogy van-e gyerek vagy nincs, és a ti viselkedéseteket fogja alapul venni a vele való kapcsolatában, tehát alapból egyfajta szimpátiával indít, meg persze tisztelettel, ha jól csináljátok.

2012. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Nekünk januári picink lesz, szintén van kutyánk. Azt javasolták, hogy még a kórházból küldjek neki babaruhán babaszagot, és ha hazajöttünk okvetlenül mutassuk be a kutyusnak, persze felügyelettel. Egyedül hagyni vele nem szabad, de nem szabad hanyagolni sem a kutyust nehogy féltékeny legyen. Nem lesz semmi baj, később majd ő védi meg mindenkitől.
2012. nov. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm....

Persze azzal tisztában vagyok hogy kettesben nem hagyok állatot kisgyerekkel, mindkét fél érdekében :)

A babruha nagyon jó ötletnek tűnik, és mindenképpen megkeresek valaki "szakértőt"

Igazából nem hiszem hogy nagy aj lenne a falkavezérséggel, a rossz példa van előttem, egyik ismerősöméknél teljesen bekattant a kutya megharapta az anyukát is...és nagyon szeretem, nekem a boldog családi kép csakis a kutyámmal teljes....még ha ezt sokan nem is értik meg...

2012. nov. 8. 12:40
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Ha a gyerek biztonságáról van szó, akkor a kis baj is lehet nagy probléma. És hangsúlyozom, nem elég, ha a kutya szereti és ismeri a gyereket, tisztelnie is kell, mert egy rosszindulattól mentes "atyai" figyelmeztető odakapás is súlyos sérüléseket okozhat egy pici babának.De persze te tudod, hogy szeretnél-e tényleg felkészülni, vagy csak pletykákra hagyatkozol, és várod a csodát.
2012. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
2012. nov. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Jelezd a kutyának, hogy a baba feljebb van a rangsorlétrán, mint ő!

Körülbelül kétévesen elutaztunk nagyszüleimhez Székelyudvarhelyre. Volt ott két óriás schnauzer, velük semmi gond nem volt. (Hagyták, hogy "kutyagoljak" rajtuk, ültem az egyiken, a másikba kapaszkodtam, végigbarangoltuk a kertet, és amikor sírtam, ott toporogtak mellettem, hogy mi a baj, mit kéne tenniük) A gond a németjuhásszal volt. Rám is mordult. Nagyszüleim leküldték a pincébe. Összesen három alkalommal dekkolt odalent, utána felfogta, hogy "alattam van", és azóta kísérgetett engem, vigyázott rám :D

2012. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is alapvetően a falkavezéri szerepedet kellene megerősíteni, illetve majd a babáét. Ajánlom neked a Cesar Millan sorozatokat, töltsd le, nézd meg őket, van benne babás rész is, abban elmondja, hogy mi a teendő. Emellett a könyveit is elolvashatod. Ha az kényelmesebb, akkor vedd fel a kapcsolatot egy kiképzővel (bár én nem hiszem, hogy a kutyapszichológiához értenének, tisztelet a kivételnek), hátha tud segíteni. Mindenesetre te legyél a falkavezér és minden családtag, beleértve a babát is, feljebb legyen a ranglétrán, mint a kutya. Cesar pl olyanokat tanácsolt, hogy még az érkezése előtt rakja ki az anyuka a baba ruháit különböző helyekre, hogy a gyerek ismerkedhessen az illatával, de nem nyúlhat hozzá, nem tépheti szét, meg ilyenek. A baba szobájába nem mehet be, tehát fontos, hogy teret követelj tőle (ez a baba érkezése után fontos főleg, de előtte már el kell vele kezdeni a tréninget). Meg olyat is javasol, hogy miután itt a baba és mondjuk a babakocsival sétáltok, akkor a kutya SOHA ne előzze meg a babakocsit, úgy, ahogyan téged sem előzhet meg séta közben. Valamint, ami még szerintem fontos, hogy nem kell rögtön bemutatni neki a gyereket: először a szaggal ismerkedjen, míg nincs is meg, aztán is csak a szaggal, de már messzebbről láthatja, és így tovább. De tényleg olvass utána, nézd meg a részeket, beszélsz szakemberrel!
2012. nov. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó vagyok. Annyit elfelejtettem, hogy sokszor az a gond, mondjuk már kicsit nagyobb gyereknél, hogy húzza-nyúzza a kutyát, mert nem tudja hogy kell vele bánni. Mert hát nem tanította meg neki senki. A gond az, hogy sok szülő úgy van vele, hogy hadd húzza-nyúzza, aztán meg ha a kutya odakap, hogy "na mostmár elég!", akkor megy is a menhelyre, stb. Szóval a gyereket is tanítani kell, nem csak a kutyát.
2012. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, szóval, hogy a kutya ismerkedhessen a gyerek illatával.
2012. nov. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
35%
Normális esetben semmit sem kéne megváltoztatni, mert eleve úgy neveled, hogy problémamentes kutya legyen. Ilyenkor már ha probléma van, akkor az már csak tűzoltás.
2012. nov. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!