Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálnak egyesek...

1lány.... kérdése:

Miért csinálnak egyesek bohócot a kutyájukból?

Figyelt kérdés
Sapka, cipő, ékszer, hajcsat, parfüm, pizsama, fürdőköpeny, és még sorolhatnám. Szerintetek ez jó? Mert szerintem többet árt az állatnak, mint használ. Én úgy gondolom, hogy, ha a kutya bent van a lakásban akkor max télen a nagy hóban, szélben kell rá valami, hogy nem fagyjon meg a bundája a séta alatt. Régen egyáltalán nem voltak felöltöztetve, pedig sokkal durvább telek voltak, mégsem fagytak meg.Meg aztán láttam olyat is, hogy nyáron kis rövidujjú póló volt a kutyán. Könyörgöm... Van itt olyan, aki ezt csinálja? Ha igen, akkor írja meg hogy miért, csak kiváncsi vagyok, hogy mit akar ezzel kifejezni, vagy mi oka van ennek, hogy így eldurvult az állattartás manapság. Ez a trendi? Hogy kínozzuk a kutyánkat? Csak kiváncsiságból kérdem.

2012. nov. 13. 00:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
68%
Mert idióták.
2012. nov. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
S mielőtt még támadnátok, hogy mi közöm hozzá, meg, hogy mindenki azt csinál, amit akar, én válaszolok is rá előre: igen mindenki azt csinál amit akar, de csak MAGÁVAL! ne egy szerencsétlen állattal, aki őtőle függ, a gazdájától, és mindent elvisel, csak hogy a kedvében járjon, közben meg pokolian szenved, és boldogtalan. Nem, nem vagyok állatvédő, csak értetlenül állok ezen helyzet előtt.
2012. nov. 13. 00:26
 3/38 anonim ***** válasza:
57%

Abban, hogy a kistermetű kutyák pulcsiban sétálnak (az októberi hidegektől az enyém is!), nincs semmi kivetnivaló. Egy 2-5 kilós kis test pár perc alatt át tud hűlni, egyrészt ők is meg tudnak betegedni, másrészt Nekik is van komfortérzetük, gondolom Te is szívesebben vagy már a télikabátodban, hiába nem fáznál meg mondjuk két pulcsival - attól még jobb a közérzeted, ha melegben vagy. A séta pedig nem csak a kis-nagydolgok elintézéséért, hanem a kutyáért van, abban a 10-20 percben azt szagol, amit akar, azzal barátkozik, akivel akar, szaladgál.


Egyszóval a "kutyaruhák" pont azt a célt szolgálják, mint a simogatás, az érdekes helyeken sétálás, a jutalomfalat. És ha már úgyis veszek neki ilyeneket, miért ne vegyek csinosat? Miért ne vegyek puhát? Hiszen szeretem a kutyámat! Attól, hogy "öleb", folyamatosan nevelem, következetesen, iszonyat jó és aranyos, kiegyensúlyozott a természete! De ez nem zárja ki azt, hogy azon vagyok, hogy a legjobban érezze magát - és ha még aranyos, vagy szép, csini a ruhája? Attól aranyos lesz a kutya, igen, de miért kéne mogorvának láttatni? Szóval nem értem... Ha egy kisbabának rózsaszín micimackós rugdalózója van, ott is a rugdalózó maga a lényeg... Aztán ha még rózsaszín, és cuki is, miért ne lenne az? A kisbaba aranyos, a ruhája is legyen az!:)


Szóval nyilván nem kell túlzásbaesni, nálam a túlzás ott van, ahol a "divat" miatt a kutya már nem érzi olyan jól magát, mint egy kevésbé puccos ruhában. A kényelem, praktikusság messze a legfontosabb.

Egy rövid sztori erre: össze van kötve elöl a "haja" a kutyámnak, egy spontán ötlettől vezérelve tettem bele inkább szalagot, és istenien nézett ki!:) Aztán észrevettem, hogy le akarja kaparni, idegesítette a hangja, ahogy susog, vagy nem is tudom. Levettem gondolkodás nélkül, és hoztam a régi jó csattot! Szóval hiába néz ki valami jól, ha nem érzi magát benne jól a kutya...


Végszónak, hadd ne legyek azért már rossz gazdi, mert színes pulcsijai, póráza, hajcsatja,(kajálás közben nagy előny hogy nem lóg a szemébe a haja!!!) BKV-zós párnázott táskája van a kutyámnak!

2012. nov. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam, hogy ne legyen rajta ruha, persze legyen, és divatos is lehet, csak tudod sok a túlzás. Nekem kis kistestű van, 5 és fél kg az egész kutya szőröstül bőröstül, és igen, én is vettem neki téli ruhát, kettőt is, és bizony még divatosak is, rá is fogom adni majd ha leesik a hó. Nem ez az amit felháborítónak találok. Csak azt a rengeteg sok marhaságot, ha bemész egy kutyaboltba te is szerintem azt mondod, hogy a holmik 50 százaléka teljesen felesleges, max azért van, hogy "gazdagék" költekezhessenek a semmibe. Azt figyeltem meg például, hogy van kutyaágy bentre ez a fedett tetejű egyik netes oldalon 10euróért, másikon oldalakon meg akár a 10szeresét is elkérik, kérdem én, nem az a lényeg, hogy legyen egy helye amit szeret és biztonságban érzi magát benne?! Elejétől fogva azt csinálom, hogy ha valami rosszat csinált a kutyám, én kiabálok, ő beszalad a helyére, onnantól kezdve nem kiabálok vele, hogy tudja ott biztonságban van,nem bántja senki, na most ehhez nem kell egy 20 ezer forintos ágyat venni, elég a kétezres is sztem. És te, szerintem egyáltalán nem vagy rossz gazdi :) örülhet a kutyusod, hogy hozzád került, mert kiolvasható hogy szereted, és ez a legfontosabb az állatnak is.
2012. nov. 13. 00:54
 5/38 anonim ***** válasza:
43%
Én ugyan nem öltöztetem a kutyám, de nem értem mi baj ezzel. Egy póló a kutyán nem állatkínzás...
2012. nov. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Teljesen egyetértek veled abban, amit leírtál, néhányan tényleg abnormálisan sok kacatot aggatnak szegény kutyákra. Hogy ezt a divat miatt, vagy mert a kutya egyeseknél "gyerekpótlék", vagy csak simán retardált a gazdi... ki tudja.


De azért picit árnyalnám a képet: van egy baráti pár, westie-jük van. Szerencsétlen kutya kapott egy csúnya bőrbetegséget, a háta egy részén kihullott a szőr, krémezni kellett, naptól védeni. Persze sétáltatni ettől függetlenül vitték, de hát a naptól mégiscsak védeni kellett, meg a mindentudó nyanyák is sokat pampogtak, hogy "úúúristen, hogy néz ki szegény állat?", úgyhogy nekik nagyon is praktikus megoldás volt a rövidujjú kutyapóló. Persze otthon levették róla :)


Szóval sokszor nem elég csak ránézni a kutyára, és eldönteni, hogy a gazdi egy idióta :D

2012. nov. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nyilván nem az az állatkínzás, hogy adunk rájuk ruhát télen. Én azt írtam, hogy sokan még nyáron is öltöztetik, hogy ők (a "gazdik") menők legyenek. Meg a sok kacat ami nem kéne, képzeld vannak akik még a kutya körmét is kifestik, hogy egyforma legyen a sajátjukkal, na ez már azért nem kéne, a kutya érdekeit is nézni kéne, amit sokan nem tesznek, csak erre vagyok kiváncsi, hogy ki meddig megy el, kinek mi számít normálisnak, ez csak egy "beszélgetés". Én nem veszekedni, meg dobálózni jöttem ide, csak véleményeket olvasni.
2012. nov. 13. 01:08
 8/38 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló: csak most látom, hogy írtál, így az előző kommentem nem neked szól, hanem az előtted levő hozzászólónak
2012. nov. 13. 01:10
 9/38 anonim ***** válasza:
63%

3-as vagyok:)

Jaj, az állatboltokban tényleg nagyon sok dolog van, amit nem tudom, hogy értékel-e bármilyen kutya. Mondjuk ezt betudom annak, hogy nagyon sok fajta van, a legkülönbözőbb igénnyel meg szokásokkal, valakinek biztos kell az is, amire én a legbutábban nézek:)) Mindig végignézek a játékpulton, az a sok gumicsirke, sípolós játék (azt lakásban meri-e valaki használni? úgy vennék, de félek a szomszédok megutálnak..:)), és ezekből is csak olyat nézhetek, ami "kompatibilis" az Enyémmel:) Sokat olvastam a Kongról is, hogy a kutyák fele nem érti, hogy kell belőle a kaját kiszedni, meg nem érdekli őket... Szóval különbözőek az igények.


Apropó, ha már kiderült, hogy Neked is kistestű a kutyád, szerinted létezik olyan pattogós labda, amit nem tudnak a kis éles fogukkal megkezdeni, de nem túl kicsi, hogy lenyeljék egészben (vagy ez a lenyelés csak az én parám? A kisebb labdákat mindig elrakom játék után, nehogy magára hagyva valami baj történjen... Pedig tulképp pont azért vettem, hogy a napközbeni egyedüllét alatt elüsse az időt)? Ha igen, hol vetted, milyet? Köszi:))

2012. nov. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
nem is szeretnék senkit sem leidiótázni, és nyilván vannak ilyen esetek is, amit te írsz, hogy oka van annak, hogy felöltöztetik, pl ilyen esetben. Csak sok esetben azt veszem észre ismerősök között is vagy itt a környéken sétáknál, hogy tényleg úgy kezelik őket, mint a kisgyereket, SŐT! Utolsó ilyen eset, amit szeretnék megosztani, hogy asszzem tegnapelőtt délutáni sétánál találkoztunk egy chivava kutyussal és a gazdijával, szoktam őket errefelé látni, gondolom a közelben laknak, az én kutyám, meg a chivava annyira szerettek volna játszani, hogy már nyüszített mind a kettő, gondoltam legalább szagolgassák meg egymást, elkezdtem közeledni a kutya felé erre a csaj rámsikít, hogy: Jaj ne engedd ide, mert megharapja! Mégis miért harapná meg könyörgöm?! Az én kutyám szocializálva van (mint előbb is leírtam alig több 5 kilónál, amúgy is úgy tudom, hogy a chivava az agresszívabb fajta mint a máltai) Na szóval nem engedte még azt sem, hogy megszagolják egymást, de a lényeg, hogy volt rajta egy legalább 3 rétegű téliruha, miközben asszem 12 fokot mértünk aznap délután, és persze a ruha nemtom hány számmal nagyobb volt, de az nem lényeg, csak az, hogy a gazdinak tetszett, és akkor is megvette a kutyának, ha arra nem jó, gondoltam legalább egy kicsit gondolkodna és varrna be belőle a hasánál, én is csináltam már olyat, nem kell hozzá diploma :)
2012. nov. 13. 01:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!