Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy normál méretű tacskó...

Egy normál méretű tacskó mekkora mennyiséget kaphat enni? Hányszor? Folyt lent

Figyelt kérdés

Tacskó kutyám van, nem épp fiatal srác, és mint tudjuk a tacsik hajlandóak lennének megállás nélkül enni, ha olyan kaját kapnak. Mindig kutyatápot (száraz tápot) és házi kosztot kapott, maradékokat, esetleg csontot. Egy a bökkenő, idő közben született 3 unokaöcsém, és dárga jószág a feszültségét folyamatos evésben gyűrné le, viszont így volt már, hogy hányt. Tegnap nem adtunk neki semmi nagyon kiadósat, vagy megterhelőt.

Nem mondanám, hogy sovány :/ De a doki mindig azt mondta hogy teljesen jó az állapota, szerintünk kissé dagi-.-

Ennyi idősen rájött, hogy ha kaparja a kamra ajtót, akkor kap kaját, csak miután már napközben többször evett, nem hiszem el hogy éhes...... Most neki álltam leszoktatni az ajtókaparásról, és úgy gondolom kéne találnom normális ételmennyiséget amennyivel jóllakik, és nem éhezik.

Hozzáteszem a száraz tápot meg se rágja, csak hébe-hóba... tehát egészbe lenyeli... így persze megint és megint kunyerál, és kér...

Nem tudom mi lenne neki a jó, ha nagyobb tápot veszünk neki, azt ott hagyja, mert csak a puhát rágja el belőle, ha kicsit, akkor lenyeli egészbe... ha leöntöm valamivel, szottyosan már meg sem eszi -.-

Esetleg egy táblázaton gondolkodtam, hogy legyen rendszerezve mikor, ki ad neki, és mennyit, és mindennap ugyanannyit kapjon. Ez beválhat?


2012. nov. 13. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Uhh ez elég kemény hogy egy tacskó etetéséhez táblázat:D


Felnőtt kistestű kutya. Kapjon este enni azt jólvan. Annyit kapjon amenyi elő van írva az adott tápból és kész. Nem kell túl ragozni a dolgot. Este 7-8kor az egész család közösen megeteti a tacsit és mindenki boldog :)

2012. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézd, ha éhenkórász a kutya, akkor ha egész nap puffasztott levegővel tömöd, akkor is éhes lesz, ezen ne görcsölj. Teljesen jól van ő lakva, csak az ösztön viszi előre a még több kaja felé. Kapja meg az adagját egyszer (vagy kétszer, ha annyira idős) és viszlát. Ajtókaparásért meg ne kaját kapjon, hanem egy két literes flakont az arcába (nem feltétlenül szó szerint értendő, csak dobjátok oda elé, de azért határozottan, hogy meglepődjön tőle), gyorsan abba fogja hagyni.
2012. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tacskónak táblázat etetéshez... te sem lehetsz valami értelmes gyerek. Jézusom...
2012. nov. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is tacsim van, én csak azt tudom, amit mi eszünk. Josera bárányos rizseséből 100g-ot kap naponta egyszer, este. Ha főtt kaját kap, akkor egy kicsi farhátnak a felét zöldséggel és rizzsel, vagy 2 kisebb csirkenyakat ugyanígy zöldséggel és rizzsel. Ő is egy kunyeráló gép, folyton "éhezik" ... A főtt kaját én úgy próbáltam meg belőni, hogy a hasán felülről látszik, mikor nagyon be van zabálva. Ha nagyon labda volt etetés után, akkor következőre kevesebbet kapott, és így sikerült belőni azt, hogy mi az elég, mert ő inkább kidurran, minthogy bármit a tálban hagyjon ...
2012. nov. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!