Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szuka kutyák is ugyanúgy...

A szuka kutyák is ugyanúgy vernyognak tüzeléskor mint a macskák? És milyen gyakran tüzelnek? Most kaptam egy 6 hetes kiskutyát, szukát.

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 16:41
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
94%

6 hetesen az anyja mellett lenne a helye.

Évente kétszer tüzelnek, kb 3 hétig. Nem vernyognak mint a macskák, de mivel ez ösztön szöknének, kant keresnek....

Ivartalaníttasd.

2009. aug. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
43%

Nem, egyáltalán nem adnak semmilyen hangot. Sőt, még a seggüket sem mutogatják, mint a macskák.

Ebből a szempontból sokkal könnyebb a kutyákkal. Na, meg azért is, mert ha kint van a kertben, nem tud megszökni, mint a macskák. Nekem több nőstény kutyám volt, egyik sem volt ivartalanítva, és semmi probléma nem volt soha velük.

Évente kétszer, általában tavasszal és ősszel tüzelnek néhány hétig.

2009. aug. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Nem fogom ivartalaníttatni. Szökni nem fog, mivel panelkutya. És mondom kaptam, agyoncsapták volna ha nem hozom el 6 hetesen!
2009. aug. 14. 16:50
 4/41 A kérdező kommentje:
Második, és tüzeléskor nagyon véreznek? Mit tudok tenni hogy ne vérezze majd össze az ágyat, szőnyeget?
2009. aug. 14. 16:53
 5/41 anonim ***** válasza:
63%
És mit csinálsz vele amikor vérzik? Bugyikát adsz rá betéttel? Vagy akarsz tőle néhány kiskutyát had legyen mégtöbb a menhelyen?
2009. aug. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Most mi pattogsz? Nem lesz tőle kiskutya nyugodj meg!!!
2009. aug. 14. 16:55
 7/41 anonim ***** válasza:
70%
egyik ismerősöm bugyit és betétet rak a panelkutyájára,most komolyan vicc nélkül és elég higiénikus megoldás:)
2009. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
94%
Akkor meg miért nem akarod ivartalanítani? Nagyon szeretnél neki rákot meg hasonló finomságokat? Minden vágyad hogy séta közben 10 fiú rohanjon utánatok és esetleg valamelyik megerőszakolja? És hogy összevérezze a lakást? Nekem egyszer bent volt a házban a tüzelő szukám egy délután erejéig, és még a falon és vércsöppök voltak...
2009. aug. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
93%

Akkor ne ivartalaníttasd. Kezeltesd az álvemhességeit, a gennyes méhgyulladását, majd műttesd meg az emlődaganatát.

Jót nevettem az állatorvosommal, amikor volt egy kérdés itt, hogy az állatorvosok a pénz miatt támogatják-e az ivartalanítást. Akkor mondta az orvosom, hogy a bevételének nagy hányadát fizetik a gazdák, akiket nem tudott rábeszélni az ivartalanításra, de minden évben kezeli a kutyáikat ezekkel a betegségekkel és már tízszer annyit otthagytak nála, mint amennyibe az ivartalanítás került volna. Arról nem is beszélve, hogy egy nem ivartalanított szuka átlagosan 2-3 évvel él kevesebbet mint egy ivartalanított.

De te döntessz.

2009. aug. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Köszi akkor veszek majd neki ilyen kis bugyit:) És mikor kezd el kb tüzelni? Yorki-uszkár mix.
2009. aug. 14. 16:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!