Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám alvás után mikor...

A kutyám alvás után mikor feláll enyhén sántikálva indul el. A tegnap estétől csinálja. Diszplázia lenne?

Figyelt kérdés
7 hónapos bernáthegyiről van szó.

2012. nov. 15. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül gondolnék a legrosszabbra, lehet meghúzta kicsit, és "elmacskásodott", attól sántikálhat, amíg be nem melegszik az izülete. De ha nagyon aggódsz érte, akkor vidd el dokihoz, ő tutit tud mondani, meg adhat rá gyógyszert, ha izomhúzódás.
2012. nov. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, szerintem megrándult. Az én kutyámnál is volt már ilyen, és neki is alvás/fekvés után fájt jobban, amikor egy kicsit megpihent, és utána állt föl. Ha az, akkor 1-2 napon belül elmúlik. Ha nem múlik, akkor doki...
2012. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én Golden Retriever kutyámnak egy éves kora alatt többször fájt hol az egyik, hogy a másik lába. Elvittem állatorvoshoz, és azt mondta, hogy a hirtelen növéstől lehet. Adott rá gyulladáscsökkentőt/fájdalomcsillapítót és szurit! Azt mondta, ha máskor is előfordul, adjak neki egy szem algopirint és kenegessem be a lábát Richtofit SPORT krémmel. A legközelebbi alkalommal, amikor fájt a kutyám lába, a doki tanácsai szerint cselekedtem, és egy két nap múlva már nem húzta a lábát a kutyusom. Sokáig kell masszírozni, hogy eljusson a vaskos szőrén át a bőréig a krém, de tudta, hogy segíteni akarok neki, így türelmesen engedte, sőt szerintem még jól is esett neki! :) 1 éves kora után nem volt ilyen probléma... Februárban lesz 8 éves a kis drágám! :)
2012. nov. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kösz, egy kicsit megnyugodtam, de ha nem szünik meg akkor elviszem a dokihoz.
2012. nov. 15. 12:15
 5/13 anonim ***** válasza:
ezer oka lehet. gyors növekedés, csonthártya gyulladás, beütötte, szaladgálás közbe meghúzodott, beleugrott egy kissebb gödörbe játék közbe... ne gondolj a legrosszabra. várj 1 hetet és ha még mindíg nem múlik el irány a doki. Mondjuk ha úgy álltok anyagilag most is elmehetsz vele :) De én várnék pár napot! jobbulást nektek!
2012. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Várok hétfőig és ha nem múlik el akkor elviszem a dokihoz. Köszi a választ :)
2012. nov. 15. 13:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Addig pihentesd, ne engedd futkosni! Ha meghúzódott egy szalag az sokáig tart és az okozhat hasonló tüneteket. Ha rásérül az nagyon nem jó...
2012. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A hirtelen növéstől is sántikálhat mekkora a fehérjetartalma a tápnak amivel eteted?
2012. nov. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nem, az pont fordított, mármint sok mozgás után kezd el sántítani, amikor alvás után sántít és azt bemozogja akkor általában csonthártya gyulladás. Mivel etetsz? kap ízületvédőt? nagyon nem jó a növekedési üteme...
2012. nov. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk volt csonthártya gyulladás is és vállizületi szalaghúzódás is.

Csonthártya gyulladásnál ahogy előttem írták felkelésnél sántikált, majd elmúlt (ez váltakozva előjöhet több lábon is).

A szalaghúzódás pedig sok játék után jött elő.

Mindkét esetben pihentetés javasolt + a dokit felkeresni, mert csonthártya gyulladáshoz kellenek kiegészítők (Selen Pet kapszula, zöldkagyló, stb.) na meg a kajájából visszavenni, szalaghúzódásnál pedig szurit kaptunk.


Én elvinném a dokihoz holnap, ha nincs változás, nem lehet neki kellemes.

2012. nov. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!