Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tesztek akkor, ha egy...

Sippara kérdése:

Mit tesztek akkor, ha egy kutyás ismerős rosszul alkalmazza a tanult nevelési elveket? (Lent konkretizálom, csak itt hosszú lenne)

Figyelt kérdés

Konkrét esetet írok le, hogy biztosan ne lehessen félreérteni.

Adott egy kedves idősebb (50 körüli) házaspár egy nagydarab keverék szeretetbombával. Nemrég fejezték be a tükrös alapképzést, de sok mindent annyira félreértelmeznek, hogy rossz nézni. Az egyik problémájuk az, hogy a kutya szinte folyamatosan ugat, ezt emelném ki, mert ezzel a legegyszerűbb elmagyarázni. A kutya - hívjuk most Bömbinek, szóval Bömbi ugat, ugat, ugat, és egyszer csak, mikor a gazdi megunta, elkezd torka szakadtából üvölteni (Bömbi csend, Bömbi hallgass, Bömbi ne ugass, szóval MINDIG mást), majd 2-3 percig megint nem zavarja az ugatás, majd újra ráüvölt, majd megint hagyja ugatni. Szegény Bömbi azt sem tudja már, fiú-e vagy lány.


Ilyen esetben mit tesztek? Megemlítitek, hogy másként kéne megoldani, vagy elsiklotok felette?


Félreértés ne essék, nem vagyok kiképző és semmi ilyesmi, csak mentett kutyával nagyon mélyen bele kellett ásnom magam a dologba, rajtuk látom, hogy szeretnének tovább haladni, változtatni, de nem akarok bunkónak tűnni azáltal, hogy beleszólok a nevelésbe.


2012. nov. 15. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Viossza kell küldeni őket az iskolába. Igen félúton vannak még a nevelésében.
2012. nov. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem bunkóság. Ha elmentek egy tükör alap képzésre akkor szeretnének foglkozni a kutyával, persze valaki azt reméli a kutya iskolától hogy ott megtanítják és akkor majd jó lesz a kutya.

Meséld el nekik hogy hogy kéne leálítani az ugatást. Idézz esetleg az alapszintből vettekből valamit úgy hátha hitelesebb.

2012. nov. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Most kezdték a középfokot nemrég, szóval járnak rendszeresen, de - gondolom - ez a probléma ott nem kerül elő. Legalábbis azt hiszem, ha előkerült volna, a kiképzők már elmagyarázták volna a dolgot.
2012. nov. 15. 14:53
 4/15 anonim ***** válasza:

Hmm nekünk elő került. De a Gábor elődasán is van róla szó ha jól emlékszem.

Ha járnak középre is akkor arra vedd rá őket hogy mondják el ezt a problémát az eggyik kiképzőnek.

2012. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Diesel, most feltüzelted a bátorságom, lehet, hogy ma szólok :) Csak tényleg nem akarok bunkónak tűnni, ők év eleje óta járnak a futtatóra, mi csak augusztus óta, ők ötven körüliek, mint említettem, én a magam 21 évével nem akarom őket "kioktatni", illetve tanácsot szívesen adnék (egy időben a miénk is nagyon megtalálta a hangját, szóval van tapasztalatom a témában), de nem akarok kioktatónak tűnni/hangzani.
2012. nov. 15. 14:57
 6/15 anonim ***** válasza:

Akkor ne legyél kioktató :D

Próbáld finoman érzékeltetni velük hogy ez így nem jó, és hogy kérdezzenek rá a tanfolyamon erre.

2012. nov. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hidd el, ha ilyen következetlenek, akkor az más szituban kijön a tanfolyamon is. Biztos, hogy az oktatók folyamatosan mondják is nekik, csak nagyon nehéz az embernek változtatnia a viselkedésén.

Persze említheted nekik, hogy szerinted következetlenek, de nekem az a tapasztalatom, hogy az esetek nagyrészében az ilyennel vagy megbántom az embereket, vagy olyan, mintha a falnak beszélnék.


Középfokon azért megdolgozzák őket, de említheted, hogy erről a problémáról kellene beszélniük.

Mondjuk az is személyes tapasztalat, hogy vannak dolgok, amik az embert nem zavarják igazán, csak néha. Az én kutyám pl. nyüsszög, amit általában szeretek is, de néha idegesít. Ilyenkor rászólok, de tudom én is, hogy semmit sem ér, csak nem bírom szó nélkül hagyni :) Meg van ami abszolút nem zavar, csak azért szólok, mert feltételezem, hogy mást zavarna, és szólok, hogy más lássa, hogy szóltam...

Az ilyen esetekről nyilván pontosan tudja a kutya, hogy komolytalanok, de pont emiatt nem is zavarodik össze, egyszerűen tudja, hogy milyen ügyben kell engem komolyan venni, és milyenben nem.

2012. nov. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egy kutyaiskola elsődleges célja a gazda kutyanevelési gondjainak a megoldására megtanítani a gazdát.

Miért ne szólhatnának, hogy van valamilyen problémájuk?

2012. nov. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Haha, utolsó előtti mintha én írtam volna. Nekem is gyakran sípol a kutyám, de csak ritkán zavar, ilyenkor szólok, de valódi hatása nincs. Máris adtam magamnak egy lúzerpecsétet:D
2012. nov. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ne kioktatóan, csak kérdezd meg, hogy erről a problémáról beszélt-e az oktatóval és ha igen akkor mit mondtak megoldásnak, mert téged is érdekelne.
2012. nov. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!