Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül manapság egy...

Mennyibe kerül manapság egy kölyök, fajtiszta Yorkshire terrier törzskönyvezett szülőktől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék egy Yorkshire terriert, de nem vagyok valami nagy szakértő, ezért érdeklődnék, hogy mennyibe kerül átlagosan egy kölyök, fajtiszta Yorkshire terrier törzskönyvezett szülőktől?


Meg olvastam, hogy adnak hozzájuk valami könyvet, amiben le van írva hogyan kell őket nevelni, tartani (ez lehet hülyeség, ha igen, akkor elnézést)és az lenne a kérdésem, hogy ha tényleg van ilyen könyv, azt esetleg a neten megtalálom valahol, mert szeretném átfutni még a vásárlás előtt!

És még azt is hallottam, hogy vannak olyan Yorki kutyusok, akik hajlamosak reszketőssé, "idegbeteggé" válni, nemtudom, ennek van valóság alapja?

És mi a különbség egy "sima" Yorkie és egy mini Yorkie között (azt tudom, hogy améret, de a viselkedésre lennék kíváncsi), esetleg aki jobban ért hozzá, az melyiket ajánlja?


2009. aug. 14. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Mini yorki nincs. Fajtaleírás szerint a yorkinak egy mérete van, a méreten aluli egyedek nem tenyészthetőek.

A neten is sokmindent találsz a kutyáról keress rá, olvass sokat.

Ha szűrt, tegyészszemlés szülőktől veszel kölyköt, akkor azok nem lesznek "idegbetegek".

Menj el kiállításra, ismerkedj meg több tenyésztővel is, nézegesd a kutyákat, ők segíteni fognak neked.

2009. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, de nem nagyon van időm kutakodni utánuk és a jövő hét elején legkésőbb szeretném is megvenni!


Az árról tudna valaki írni valamit, hogy átlagosan mennyibe kerül, nehogy átverjenek!

2009. aug. 14. 22:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi is akartunk ilyet, de aztán nem lett, elég rendesen utánna jártunk, ha tutira akarsz menni és olyan kutyust szeretnél, amit nem kell egy két hónap után kezeltetned, vagy ne aqgy isten nem akarad, hogy megdögöljön, akkor olyan 120-140 között mocorog az induló ár. Ami ennél olcsóbb ott nagy a valószínűsége, hogy nem fajtatiszta yorki vagy idegbeteg, vagy nem teljesen egészséges. Ezek tuti infok amit sok embertől nem csak tenyésztőtől, hanem olyanoktól is halottam akiknek nem is egy volt és a saját bőrükön tapasztalták meg a dolgokat.

Sok szerencsét hozzá.

28/F

2009. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem!


Az ár az nem fontos, megfizetem, ha tudom, hogy nem beteg, és ha törzskönyves szülőktől van!

2009. aug. 14. 22:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Drága szívem!

Te még jócskány ne gondolkodj egy yorki kiskutyura,legalább addig,amíg azt nem tudod,hogy MINI yorki létezik.Amelyik ""tenyésztő"" ezzel a névvel akarja neked jó pénzért eladna annak mondj egy viszlátot.Ezt csak a szaporítok találták ki,hogy a tudatlan gazdik ezzel tőlük vegyék meg ami elszomorító.És éppen ezért lesz idegbetteg,reszkető,genetikai hibás kutyus ha kifogsz egy becsületesen tenyésztőt akkor ez nem lesz.A yorki átlagos összege igazi tenyésztötől 100ezer forintról kezdödik,de azokat a kutyusokat minöségi táppal etetik,törzskönyvet kapsz hozzá,egézségesek,nincsen genetikai hibájuk ésmég sorolhatnám.Inkábbjárj vigi 20 helyet és válassz mint,hogy belemenj az első "ajánlatba".A yorki manapság nagy divat kutyus lett épp ezért Őket szaporítják a legtöbben,már lassan mondhatjuk tömeg gyártás-->borzalamasan hangzik.Szóval nagyon viggyázz.Ha egézséges kiskutyák akkarsz akkor fizesd meg egy igazi tenyésztötől.Könyvek elég sok van a könyvtárba yorkikról meg kutyákról.És olcsokutya.hu --> nézz be ide olvashatsz mindenről szinte.Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan.

2009. aug. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
legkésőbb jövőhét elején megakarod venni??!! miért ilyen sürgős? nincs időd kutakodni? Ha tényleg akarod ezt a kutyát rászánod az idődet és nem úgy veszed meg mint egy kinézett ruhadarabot.. és igen egy méret létezik, a többbi extra mini stb.kutyák nem elfogadottak.
2009. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tudod még autót sem vesz az ember 2 nap alatt, pedig az csak 1 tárgy. Nekem általában fél évembe kerül egy új kutya megvásárlása.

Ne rohanj, mert meg fogod bánni.

2009. aug. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tudom, de már nagyon szeretnék egyet, de nem fogom azért megvenni a legelső kölyköt, akit meglátok!

Egy barátoméknak van már 4 éve lassan, és egészséges kutyus! Tőlük fogom megkérdezni, hogy hol vették, és ha az akitől foglalkozik még yorkiekkal, akkor tőle veszek majd!


Egyébként akinek van, az írja már meg, hogy az övé horkol-e és pukizik-e hangosan, mert az ex-barátnőmnek a Westie-je az éjjel horkol, és elég hangosan pukizik! Tudom, hogy az Westie, ez meg Yorkie, de azért kíváncsi vagyok, hogy a Yorkie csinál-e ilyeket!

2009. aug. 14. 22:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem horkol, nem pukizik.:)

Legalábbis az enyém nem...:) Habár a pukizást lehet nem előttem csinálja.:)

2009. aug. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Figyelj ez a kutyázól függ,hogy pukizik-e vagy horkol-e.

Ismerösömnek van 3 yorkija és az egyik horkol este a mésik pukizik ha rájön,a harmadik meg eggyiket se csinálja.

2009. aug. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!