Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legirigyebb kutyafajta?

Melyik a legirigyebb kutyafajta?

Figyelt kérdés

Arra az irigységre gondolok, hogy megeszi a másik kutya elől az ételt, ha a másik kutyát simogatjuk akkor az eltolja, kiszorítja, tolakodik, netán megis harapja a másikat...

Én tapasztalatból és mások elmondásaiból is a vizslát mondom.

Szerintetek melyik a legirigyebb kutyafajta?


2009. aug. 15. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem fajtától függ, hanem neveléstől.

És vizsla végképp nem ilyen kutya. Persze, ha nincs szocializálva, ha hagyják, hogy az ételdominancia kialakuljon, akkor minden kutya féltheti az ételét.

De az biztos, hogy a falkakutyák kevésbé hajlamosak erre mint az egyedül dolgozó, "egyemberes" kutyák.

2009. aug. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De nem értem... az egyik kutyám pont úgy van nevelve mint a másik, mégis az egyik olyan mint egy kis angyal, jó kutya, hallgat rám, nem kapar, nem tesz kárt semmiben, mint egy kis tündér, olyan... a másik meg állandóan bántja őt, megeszi az ételét ha nem állok mellé, ha meglát valakit a családból nekirohan hogy őt és csak őt simogassuk, a másikat meg eltolja...

Unokatestvéreméknek meg 3 kutyájuk van, ebből az egyik vizsla, azt mondták ugyanez a helyzet náluk is, a vizsla borzasztóan irigy...

Csoporttársamnak szintén vizslája van, állítólag az mégirigyebb mint az enyém, katasztrófális a helyzet.

2009. aug. 15. 09:56
 3/6 anonim ***** válasza:
A kisméretű "tenyésztés koronái", vagy inkább zsákutcái. Pekingi palotapincsi, olyannal még nem találkoztam amelyik ne morogna, ha evés közben más odamegy.
2009. aug. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A vizsla mióta kistestű?
2009. aug. 15. 16:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz az a dominancia, szerintem.
2009. aug. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Melyik a legirigyebb kutyafajta? -> erre ment a válasz :D (2-vel előtti voltam)
2009. aug. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!