Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnos ma találtam a három...

Sajnos ma találtam a három hónapos vizslám füle külső részén egy kullancsot, és beszakadt a feje. Ez normális?

Figyelt kérdés

Még elég pici kullancs volt,nem sok ideje lehetett bent.A potrohát nem nyomkodtam,de sajnos a fejét nem sikerült kiszedni,és egy púp van a helyén.Ilyenkor mi a teendő?

A bőrén nincs elváltozás.


2012. nov. 17. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Állatorvos. Ezt nem lehet elégszer mondani.
2012. nov. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Majd ki fog lökődni, de azért vess rá egy pillantást minden nap.
2012. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen figyelni fogom.Állatorvoshoz nem fogok rögtön rohanni vele mert mindenhol szinte azt olvasom,hogy ki löki a szervezete.És nem csak az én kutyámon maradt púp a kullancs után.
2012. nov. 17. 16:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Az állatorvos sem tud vele semmit csinálni. A feje kilőködik magától, nincs jelentősége. ha a potrohát nem nyomkodtad az jó,így kevesebb az esélye,hogyha fertőzőtt volt akkor megbetegedjen,de sajnos nem nulla. Legjobb ha felirod a dátumot amikor megtaláltad benne,és figyeled nem lesz e bágyadt,levert,étvágytalan stb ha igen,akkor RÖGTÖN állatorvos.
2012. nov. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Mint mondtam még tényleg nagyin picike kullancs volt,szóval nem túl sok ideje lehetett benne.És szerencsére nem fertőzött területen lakunk,de ha bármi tünetet produkál akkor mindenképp elvisszük állatorvoshoz.
2012. nov. 17. 16:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért nézegesd a helyét nehogy begyulladjon. Mikor bennem volt kullancs is ugyan azt mondta a doki is hogy ezzel nem tud mit kezdeni, majd kilökődik. Ha esetleg lázas lesz, bágyadt vagy hasonló, esetleg csak benne marad hosszabb ideig is akkor érdemes lenne a megnézetni.
2012. nov. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a fontos, hogy kiszedted, ha bennmaradt a feje, nem baj, majd kilökődik, attól nem lesz baja. Azért figyeld a hangulatát, mert a kullancstól lehet baja, ha a kullancs fertőzött volt.
2012. nov. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt is kukkantsd meg minden nap, hogy nem keletkezik-e rajta piros kör, folt. Nem feltétlenül a csípés körül, máshol is előjöhet. A vizeletét is figyeld egy darabig, ha ott rendellenességet tapasztalsz, akkor villám gyorsan orvoshoz kell vinni. Egyébként jól mondják, nem lesz semmi baja a fejétől. Először én is beparáztam, felhívtam a dokit és mondta mire figyeljek. A múltkor az én kutyámnak a fején volt kullancs (fejében:)), jó nagy pukli maradt utána, arra azt mondta az orvos, hogy kenegessem pár napig betadine-nal.
2012. nov. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!