Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német dogról mi a véleményetek?

Német dogról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Német dog kis szukát szeretnék vásárolni.

Lenne pár kérdésem velük kapcsolatban nektek mi a véleményetek..

Jól őrzik a házat?mennyire jönnek kis más kutyával (15 kg körüli kutyával?) van 2 kis kutyám ők elég jól szocializáltak,nem verekedősek.

Hidegben mennyire fázik? télen tartható kint hőszigetelt házban?Egy szuka mennyire nehezen kezelhető vagy kanászodik el könnyen? én eléggé határozottan,következetesen nevelném..

Kutyaiskolába is szeretném hordani.

Hallottam hogy evés után egy 45 percig nem mozoghatnak mert gyomorcsavarodást kaphatnak,én nem mozgatnám ilyenkor,de ilyenkor zárjam be kennelbe hogy ne tudjon szaladgálni vagy evés után úgy sincs kedve mozogni?

Még egy kérdésem lenne,láttam videón,képeken,kiállításon

fiatalabb kutyáknak szeme,arca nagyon szép szerintem,kicsit idősebb,érettebb kutyáknak arca nagyon ráncos,szemük lelóg és nagyon csúnya (szerintem),mindegyik német dog úgy fog kinézni 3 éves korára kb?

Válaszokat előre is köszönöm...


2012. nov. 17. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ajánlom, nézz alaposabban utána a fajtának!

A házat egyáltalán nem őrzi jól, de impozáns mérete és külseje van, sokak "vérszomjas, agresszív, csupaizom monstrum"-nak képzelik :-).

Az, hogy mennyire jönnek ki más kutyákkal, csak nevelés, szocializálás kérdése, ajánlom a kutyaovit, így idejében megelőzheted az esetlegesen adódó problémákat, de a kutyasuli is segítségedre lesz, ugyan kicsit később, mint szerintem a legjobb lenne.

De két kutya mellé biztos, hogy jó ötlet mégegy? Van rá elég időd, pénzed? Értesz eléggé annyira a kutyákhoz, hogy megfelelően, körültekintően tarts együtt 3 ebet?

Német dog már a méretei miatt sem egy tipikus szobakutya, de azért válhat belőle jó kinti-benti kutya. Télen mindenképpen gondoskodni kell jól hőszigetelt, szélvédett területen elhelyezett kutyaházról, még ha a házban alszik is. Egyébként kapni lehet olyan kutyaruhát, kutyacipőt is, amiben nem bohócnak néz ki a kutya. De ezek nem feltétlenül szükségesek, viszont a tappancskrém jó szolgálatot tehet.

A szukák általában könnyebben kezelhetőek (fajtától függetlenül), általában türelmesebbek, néha könnyebb is őket tanítani, de természetesen gyakran lehet kivételekkel találkozni.

Azért ne legyél olyan határozott és következetes, hogy folyton büntesd és netalán verd is a kutyád. Pláne, mert az általad kiválasztott kutya szépségesszép virágosrét lelkébe könnyű belegázolni...de bármilyen kutyáéba is. Ajánlom figyelmedbe a klikkeres tanítási módszert! Ha már az elvet követed, az is jó. Egyébként nem mondom, hogy ne legyél köbetkezetes, határozott, mert az kell, nagyon is, de megfelelő mértékben.

Kutyasuli az jó ötlet...

Tényleg nem futkoshatnak a nagy, óriás termetű kutyák evés után kb. egy óráig, de azért nem kell kennelbe zárni, sőt! Lehet, hogy az ellenkezőjét érnéd el vele, mert idegeskedne, fel-alá járkálna a kutyád a szűk hely miatt, ha nincs eléggé hozzászokva a kennelhez, ha nincs bent minden nap. Elég az is, ha nem játszassz ilyenkor a kutyával, nem viszed el sétálni, szándékosan nem futtatod.

Az utolsó kérdésedre nem tudok választani, de ha csak a csomagolást nézed, akkor nem tudlak megérteni, ember...

És különben is, ha tudod, hogy valami ilyesmi, ami neked nagyon nem tetszik, előfordulhat egy adott fajtánál, miért választod azt? És ha csak keveset tudsz róla, akkor mi alapján?

Mindenesetre, mint már említettem, jól nézz utána a fajtának, és hogy tényleg illik-e hozzád, ajánlok oldalakat:

[link]

[link]

Kennelek is vannak itt, meg sok más hasznos dolog:

[link]


Viszont legelőször azt döntsd el, hogy valóban szükséged van-e még egy kutyára!

2012. nov. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

:D "választani"

*választ adni

2012. nov. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért abba is gondolj bele, hogy egy ekkora kutya rengeteget eszik. Nem véletlenül kerül annyi viszonylag fiatalon is a fajtamentőkhöz, mert sokan egyszerűen nem gondolnak bele hosszútávon, mekkora költségekkel jár a tartásuk. Akár azt is megteheted, hogy felhívod a fajtamentőket, hogy szeretnél ideiglenesbe befogadni egy jól szocializált példányt. Nevelnéd, hordanád kutyasuliba úgy, mintha a sajátod lenne. Így legalább kipróbálhatod kötelezettségek nélkül, valóban neked való -e ez a fajta, és még segítesz is vele. A fajtamentők szerintem készségesen segítenek ebben, hiszen ideiglenesekre mindig szükség van, annál több kutyán tudnak segíteni.
2012. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fannybaba8 ***** válasza:
Szia.Nekem két Német Dogom is van.Hát házat őrizni nem ők a legjobbak az egyszer biztos. Nekem a másik 3 kutyámmal remekül kijönnek de ez neveléstől függ.Korán kell szocializálni.Fázni nem fázik a hidegben de nekünk mind az 5 kutya akkor jön be amikor csak akar.Hőszigetelt házban lakhat télen is.Én azt tapasztaltam hogy a kanokat nehezebb kezelni mint a szukákat.Bár a szukák hisztisek.Evés után nem szabad mozgatni ez így van.De e mellett jó sokat eszik.Nem egy olcsó móka az etetése.Evés után ő automatikusan lepihen (az enyémek legalábbis).Hát idősebb korában már ráncosodik elég rendesen.De ha téged ez az egy dolog zavar akkor a Német Dogot nem neked találták ki.Mert e mellett gyönyörű Óriások.Sok pénzel járnak ezek a kutyák maga a vásárlása is és hajlamos a rákra.
2012. nov. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!