Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolognese, francia bulldog,...

Bolognese, francia bulldog, yorki, vagy havanese?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kistestű kutyust ezek tetszenek. melyiket válasszam? 12éves vagyok és lány. okoljátok meg a válaszotokat légyszi. :-)

2012. nov. 18. 09:30
 1/10 Fannybaba8 ***** válasza:
Francia Bulldog.Barátságos, okos, szép, szeret mozogni én imádom őket.:)
2012. nov. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem havanesem van. Könnyen tanul,nem makacskodik,jó puha és imád mozogni . A bolognese állítólag ugyanez,de az csak fehér színben létezik. De a francia bulldog is jó lehet . A yorkit nem ajánlom 12 évesnek,terrier,makacs,fáradhatatlan kutya .

Felkészültél egy kutya tartására?Ha megevszed 15 évig minden nap gondoskodnod kell róla,és sétáltatni kell bármiylet is veszel. Ja és mennyi pénzt szánsz rá? mert ha nincs rá legalább 70 ezer,hogy egy normális tenyésztőtől,kennelből vegyél ,akkor inkább menhelyről hozz ki egyet! Nagyon sokféle kistestű kutya van bent sajnos,biztos találnál olyat aki szimpi :)

2012. nov. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kis keverek kutyus jo lenne neked, a menhelyen elmondhatod hogy milyet szeretnel es ok segitenek!:) igy legalabb megmented egy kutyuska eletet:)))
2012. nov. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem yorkim van, de 12 évesen még nem ajánlom. Tényleg olyan kutya, aki makacs, és fáradhatatlan. Persze én nagyon szeretem!

Talán a francia bulldog a legkevésbé kényesebb. Azt ajánlom.

2012. nov. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 S.Money ***** válasza:
100%
Szia! Nekünk Bolognes van, s nagyon jó természetű, s minden szempontból tudom ajánlani egy kis lánynak is mint Te vagy. Kell fésülgetni, de azt is a vele való foglakozásnak tekinti. Pont annyira játékos amennyire kell, s pont annyira jól tanítható amennyire kell egy ilyen szobacirkálót. Örökké jókedvű s nem lehet nem imádni.
2012. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Havanese van a tesómnak (nekem meg bichon frise) ,könnyen tanítható szeret játszani :)

2 naponta ki kell fésülni a szőrét ,hogy ne legyen gubancos,a miénk elég mozgékony így sokat kell vele sétálni :D amúgy meg teljesen jó fajta, imádja a gyerekeket :)


viszont amit nem szabad elfelejtened,hogy attól,hogy kicsi cuki kutya KÖVETKEZETESEN KELL NEVELNI de ez bármelyik fajtára igaz!! :)


a bolognese szinte ugyan az a jellem mint a havanese,de nekem külsőre a havanese tetszik jobban ,meg sok szín változata van,míg a bolognese-ből csak fehér van :D


a yorki és a bulldog makacs fajta,szerintem nem gyereknek való!!


panelba laktok vagy kertes házba?

mennyit foglalkoznál vele naponta??


15 évnyi elkötelezettséggel jár egy kutya szóval jól gondold meg!! hová mész tovább tanulni,lesz e akkor is elég időd vele foglalkozni?? mert például,felelőtlenül tesómnak megengedték a szüleim,hogy legyen egy saját kutyája és egy pár évig szép volt jó volt minden,most Bp-re jár gyakorlatra és egy csomószor én viszem le sétálni és én foglalkozok vele,mert mire haza ér Ő fáradt én mindig az orra alá dörgölöm,hogy neked kellett a kutya foglalkozzál is vele,de néha mintha csak a falnak beszélnék..

persze nekem is vannak nehéz napjaim vagy amikor későn érek haza,de szerencsére a szüleim is besegítenek a kutyák tartásában,de nekem csak ez az egy évem ilyen húzós (érettségi miatt) utána már sokkal többet fogok foglalkozni a kutyámmal :)


szóval jól gondold át tényleg!!

2012. nov. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
15:42 köszi. mindenkinek köszi. igen panelban lakunk.:-) nekem kifejezetten a fehér kiskutyák tetszenek.:-)) de persze vinnénk naponta sétálni de a bolognesenek mennyi a mozgásigénye? :-)
2012. nov. 18. 17:14
 8/10 A kérdező kommentje:
15:25* :-)
2012. nov. 18. 17:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Havanese, nekem az van, és imádom :) :) De hidd el, akármelyik mellett döntesz, nagyon fogod szeretni, ha jól megneveled, gond sem lesz velük. Fr. buldog kicsit problémásabb, mert betegesebb, speciálisabb igényű fajta, így azt csak nagyon jó helyről!!!! Bolognese meg havanese elég egészséges fajták.
2012. nov. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

BOLOGNESE

érv: aranyos a külseje, cuki, kedves, barátságos

ellenérv: a szőrét ápolni kell

FRANCIA BULLDOG

érv: nagyon hűséges, cuki, aranyos, kedves, ragaszkodó

ellenérv: beteges, vannak egészségügyi gondjai, nem jó neki a túl hideg, túl meleg

YORKIE

érv: aranyos

ellenérv: nincs oda a gyerekekért, hosszú szőrét gyakran kell fésülni, sokat ugat, hangos, fázós

HAVANESE

érv: kedves, külseje is aranyos

ellenérv: szőrápolás


remélem valamennyire segítettem :) én ezek közül vagy a bologneset választanám, vagy a francia bulldogot

- bologneset, mert aranyos, kedves, stb, és szerintem szebb, mint a havanese

- francia bulldogot, mert a bulldogok híresek a hűségükről, emelett olyan cuki a pofijuk*-*

2012. nov. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!