Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Készítettem egy kutyás oldalt....

Barbika123 kérdése:

Készítettem egy kutyás oldalt. Még nem a legjobb, de hogy tetszik?

Figyelt kérdés
[link]
2012. nov. 19. 06:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ha első weboldalad, amit készítesz, akkor nem rossz.


Jól mondják az előttem szólók. Gondolj arra, hogy az első benyomás kulcsfontosságú a majdani látogatóid számára. A "bejelentés" pillanatában már hasznos tartalomnak kell lennie rajta, különben miért mennénk vissza oda? Legtöbbünk nem ér rá megnézni minden weboldalt, amiről hallunk, az a napi szűk 1, max. 2 óra, amit netezéssel tölthetünk, igencsak be van osztva, és ez idő alatt a lehető legtöbb hasznos információt szeretnénk begyűjteni, vagyis értékesen szeretnénk eltölteni az időt. Most úgy állsz, hogy ha egy másik oldal reklámjával is találkozom, akkor előbb azt fogom megnézni, mert a tiedet már láttam, azt még nem. Ha ott hasznos tartalommal találkozom, akkor vélhetőleg azon az oldalon el is repül a netezésre szánt időm, így a tiedre már nem jut. Másnap pedig már eleve jobb eséllyel jut eszembe a másik, mert ott több időt töltöttem, tehát jobban emlékszem rá.


Szóval nagyon kell vigyázni ezzel az idő előtti megmutatással. Képzeld el úgy, mintha megálmodnál egy gyönyörű otthont, és még a vakolási fázisban mutogatod az embereknek, hogy milyen szép lesz. Ők csak egy vakolt, piszkos, félkész házat látnak, és nem a kandallóban lobogó tüzet, bársonykanapét, illetve a meleg hangulató padlózatot, ami benned él mint kép. Benned az van, hogy milyen frankó oldalt csinálsz, bennünk meg az, hogy jártunk egy oldalon, ahol van pár kutyás kép, tartalom pedig semmi.


Szóval, ha megfogadsz egy tanácsot, akkor összegyüjtesz annyi cikket, amennyit csak bírsz (százas nagyságrendre gondolok), tematika szerint csoportosítod őket (pl. kiskutya érkezik a házhoz, az első hónapok, alapnevelés, szocializáció, kiképzés, problémás esetekre megoldási módszerek, kutyabetegségek, öregkor stb., de jöhetnek általános dolgok: etológia, kutyapszichológia, biológia és így tovább). Ezeket az összegyűjtött anyagokat nem etikus bemásolni az oldaladra, mert egy szép reggelen nem lesz oldalad, ugyanis ha az eredeti tulaj jelenti a szolgáltatódnak, az felszólítás és indoklás nélkül azonnal törli az egészet. Az összegyűjtött cikkekről csak linkeket tegyél be, legyen a te oldalad a legjobb linkgyűjtemény, ahonnan a legtöbb cikk elérhető, különféle témákban. Ez így már hasznos, és nem is szólhatnak rád. Etikai okokból ne csak a linket tedd be, hanem az oldalt is említsd meg, ahová ugranak majd, ha kattintanak. Így a cikkek tulajdonosai tulajdonképpen reklámot kapnak, aminek még örülnek is.:)


A lényeg, hogy ne a tálalást reklámozd, hanem a "terméket", mert nem azért látogatunk egy weboldalt, mert milyen frankón meg van oldva, hanem azért, mert megéri nekünk ott időt eltölteni (jó, én lehet, hogy azért is, de ezt szakmai okokból teszem).

2012. nov. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Bár nem kutyás téma, de technikai tanácsokat is adnék, ha megengeded.


Az első és legfontosabb, hogy a különleges, "érdekes" betűtípusokat hagyd meg pusztán dekorációnak. A tartalmat (a beköszöntés is annak számít) a lehető legegyszerűbb vonalvezetésű betűtípussal írd, mert sokkal kényelmesebb olvasni, segít a szövegre koncentrálni, ezáltal elősegíti annak megértését. Tedd fel úgy a kérdést, hogy mit szeretnél: ha a szöveg olvasása közben a betűtípus járna a fejükben, vagy pedig az, amit írtál? Járjál körbe a neten, lapozgass minőségi oldalakat, és nézd meg, milyen betűket használnak ott. Ha az átlagostól mindenképpen eltérő betűtípust akarsz, akkor nagyon figyelj rá, hogy az adott fontnak meglegyen az összes olyan betűje, amit használni szeretnél. A magyar karakterek alap legyen. Ha tudod, hogy pénzről, hőmérsékletről is eshet szó, akkor lennie kell €, ° stb. jeleknek is. Ajánlom a Google Fonts szolgáltatását, ahol a keresőbe beírhatod a szükséges betűket, és eleve olyanokat választasz ki, amik megfelelően látszanak.


A különféle szkriptekkel is vigyázzál, mert a kliensoldali szkriptek (pl. javascript) nagyon belassíthatja a felhasználó böngészőjét. Indulj ki az alapokból, az oldal váza legyen HTML, a megjelenését CSS-ből szabd testre. Szkriptet csak akkor használjál, ha valamilyen "effekt" tényleg elkerülhetetlen, és nem lehet megvalósítani másképpen, esetleg nagyságrendekkel egyszerűbb. Csak olyan effekteket használj, ami elengedhetetlen egy adott hangulat eléréséhez, és törekedj a minimálra, akkor nem fogsz túlzásokba esni.


A jelenlegi menüdet például szükségtelennek tartom így megoldani: egyszerű hátteres szöveg, aminek megváltozik a háttere, ha fölé viszem a kurzort. Ez eddig nem több, mint HTML és CSS. Az, hogy fokozatosan változzon meg a háttér, nem egy olyan látványosság, ami ellensúlyozná azt a kolosszális méretű kódot, ami mögötte áll. De ha nagyon ragaszkodsz hozzá, pár sorban is megoldható, bár így a szövege nem olvasható, ha fölé viszem a kurzort.



Ennyit tudtam így hirtelen véleményezni, és tekintsd ezeket szigorúan baráti tanácsoknak. Természetes, hogy a saját örömödre olyan oldalt készítesz, amilyent éppen akarsz; de ha nem szeretnél csalódni amiatt, hogy egy-két barátodon kívül senki nem látogatja, akkor figyelembe kell venni, hogy a weben igen nagy harc folyik túlélésért, és minden egyes felhasználóért meg kell dolgozni.


Sok sikert kívánok! :)

Mancs

2012. nov. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mancs mindent leírt, amit én is szerettem volna, de azt nem árt ha én is megismétlem, hogy ha valahonnan átmásolsz szövegeket az oldaladra és kicsit átírod, az még nem jelenti azt, hogy az saját tulajdonod. Söt, pont ellenkezöleg!
2012. nov. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Nekem nagyon tetszik nekem is van egy lovas oldalam, de ez sokkal jobb :D
2012. dec. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!