Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyalós Yorkshire Terrier?

Nyalós Yorkshire Terrier?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy éves fiú yorkshire terrier-em van, semmi gond vele, aranyos játékos kedves kutya, csak folyamatosan nyal, föleg embereket, de pl paplant, szeklabat mindent nyalogat... De föleg az emberekre utazik, kezet, lábat, arcot mindent nyalogatna... Idegeneket persze, nem, de akivel 1 óránál többett eltöltött már, az nyalás "áldozata"! Miért csinálja ezt???
2009. aug. 16. 00:44
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Konkrétan nem tudom miért csinálják ezt, de nekem a szuka palotapincsim ugyanilyen. Nem vagy egyedül ezzel.

2009. aug. 16. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia!

Ez mindegyiknél így van a mamámnak is ilyen kutyája van és az is nyalós, ez alapból bennük van, így vannak kódolva. Nem értem miért, de ez van.

2009. aug. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia nekem a 8 éves kutyim is mindent nyal...embert széket ágyat..:-)) mindent sztem ilyenek...:-))
2009. aug. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én yorkim nem szokott mindenfélét megnyalni, csak néha az arcomat.:)

Nem mindenik olyan, de szerintem nem gond és nem gáz, ha kis nyalós a te kutyid!:)

2009. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A gazdi megpuszilása (elsősorban szájon), és egyéb testrészeinek, karjának, lábának megnyalogatása annak elismerése, hogy te vagy a falkavezér.

Ez egy genetikailag kódolt ösztön, a farkasoktól származik. A falka tagjai, falkában betöltött pozíciójuk szerint sorrendben egy szájnyalással üdvözlik az alfa hímet. Az alfa hím elsődleges helyének elismerése, a behódolás jele a puszi.

Na most, hogy a széklábat miért nyalja, az egy jó kérdés :).

2009. aug. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ő így kedveskedik, ezt találta ki a szeretete kifejezésére.
2009. aug. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hello


Nekem is 1 éves fiu yorkim van...ő is nyalós..nyugi semmi baja

2009. szept. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hihi ezek a válaszok tök aranyosak,ja de vigyázz,nehogy összeszedjen v.mit,mert a yorkie hamar felszed betegségeket!kényes kutyus,de én is ilyet szeretnék,nincs a tieddel semmi baj,csak időnként törölj le mindent,mert ha elkapott v.mit azt te nem veszed észre,mikor lappang benne,de közben átadhatja másoknak/neked is!+ más kutyáknak is!sok sikert:D
2009. okt. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! 10 hónapos yorki, és már nem nyalós. Le kell egyszerűen tiltani. Jó esetben rossz szokás, rossz esetben valami hiánya van (táplálék). Érdemes megkérdezni az orvost.

Az egy dolog, ha néha megnyalja az ember kezét, de az örökös nyalakodás szerintem nem szerencsés.

A nyalakodás lehet öröm jele, de sokszor domináns viselkedés

2011. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!