Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a sima,...

Mi a véleményetek a sima, fekete kutyákról?

Figyelt kérdés
Ha megláttok egyet az utcán, mondjuk sétáltatás közben.

2012. nov. 21. 16:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%

Az, hogy biztos átment rajta egy úthenger.

De most komolyan, láttál már sima kutyát? :P

2012. nov. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Haha.


A sima a színéhez tartozik, gratulálok. :)


Sima fekete. Egyszínű - fekete.

2012. nov. 21. 16:33
 3/22 Csivibaba ***** válasza:
Nekem teljesen mindegy, hogy milyen színű... Ugyanúgy imádom a fekete kutyákat, mint a többit!
2012. nov. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Nekem a dilim a fehér kutya, de volt már teljesen fekete is. Nincs véleményem, kutya.
2012. nov. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
én nagyon szeretem a kutyákat akármilyen színü.:)
2012. nov. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Semmi különöset, egyik barátnőmnek is teljesen fekete kutyája van, nagyon aranyos. :)
2012. nov. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Tisztelt Kérdező!

Nem tudom a kérdése okát, de felidőződött bennem egy nemrégen hallott rádióriport, ahol kutyamenhely tulajdonosa teljes természetességgel mondta -többek közt-, hogy az egyszínű fekete kutyáknak semmi esélyük, senki sem viszi el őket.

Meglepődtem, de a nem fiatal és nem tapasztalatlan riporternő is nagyon elcsodálkozott. (Mint minden családtag, ismerős, akinek elmondtam.) Nincs olyan babona, mint a fekete macskával kapcsolatban, hogy balszerencsét hozhat, de az emberek a gyász színével, szomorúsággal hozzák össze gondolatban. Többen például ezért visznek be a menhelyre ilyen kutyát.

A továbbra is hitetlenkedő riporternőnek azzal érvelt: nézze meg a kutyatápokat, a legtöbbön világos színű kutya van, de egyszínű fekete egyiken sem.

Ha ilyesmi van kérdése hátterében, akkor nem véleményt tudok írni, hanem döbbenetet.

2012. nov. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Nekem egyszínű, fekete kutyám van. Egyetlen hátránya, hogy nehéz fényképezni ;)
2012. nov. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Mániám :D Eddigi kutyáink a családban feketék voltak, általában, ha menhelyen vagyok mindig egy fekete kutyuson ragad meg a szemem.
2012. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
43%

A menhelyessel értek egyet, ránézek egy fekete labradorra ami egy tipikus "fekete kutya" amit sokan imádnak nekem mégis az ugrik be hogy "gyászkutya".


Végig gondolod magadba hogy mit társítasz ezekhez a színekhez és ott az első benyomás a kutyáról.

Bennem ilyesmi kérdések vetődnek fel:


-Ennek a kutyának miért kell teljesen feketének lennie, miért ennyire látványos, csak nem a kutya is olyan mint amit ez a szín közvetít, amennyire erős a fekete teljessége annyira olyan is a kutya mint amit szín jelent?


Amúgy meg ha végig nézed a kicsiket pont azért dekoratívak hogy jó hangulatot csináljon maga körül, na most szerintem a fekete meg pont depressziós szín.


Fura példa de melyik autóba ülnél be?

Egy hófehér vagy egy sötétített üveges fekete luxus kocsiba nagyobb bizalommal?


Mondom ezt annak ellenére hogy van ilyen kutyám :D.

2012. nov. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!