Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kutya behívása?

Félős kutya behívása?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos kutyám. Rengeteg a mozgás igénye, így kénytelen vagyok elengedni, mert akkor reggeltől estig sétálhatnék, hogy elfáradjon.

Pár napja áll fenn az a probléma, hogy egyszerűen nem tudom megfogni. Eddig első szóra szaladt hozzám, vagy ha tapsoltam, csettintettem azonnal szaladt. Kajával jól motiválható, de most ez sem érdekli.

Nem tudom mi történt, lehet az a probléma, hogy nagyon leszidtam ma is és megrángattam a grabancát mikor sikerült megfognom. Egyébként félős kutya, de az ilyesféle dorgálástól eddig nem tartott mármint nem vette nagyon zokon attól ugyanúgy oda jött hozzám.

Hogyan hívjam be? Muszáj vagyok holnap is elengedni.


2012. nov. 23. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy ilyen érzékeny kutyával nem szabad így bánni!

Te összekevered a fegyelmezést a büntetéssel, pedig annak a tanításról kéne szólni.

Értesd meg a kutyáddal, hogy megbízhat benned, és ne büntesd a saját hibádért, hogy képtelen vagy számára érthetően kifejezni az akaratodat.

2012. nov. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél rá egy 10-20 méteres ruhaszárító kötelet. Akkor el is tudod engedni, és meg is tudod fogni. A nevelését meg próbáld kicsit visszább venni, mármint az intenzitását, hiszen ha egy grabancrázás sok neki, akkor kevesebb is bőven elég.
2012. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 San95 válasza:
77%
SOHA ne büntesd meg ha odamegy hozzád! Minegy milyen lassan ér oda csak dícsérd. Ha bünteted az marad meg benne hogy odament és ezért valami kellemetlen élmény érte. Ha dícséred akkor szívesen megy oda hozzád. Ha nem megy oda amikor hívod akkor kezdj el a másik irányba futni (de ne messzire hagyd hogy utolérjen) vagy hirtenen gugolj le vagy ülj a földre. Ez számára egy szokatlan helyzet és oda fog menni hogy megnézze mi történt veled.
2012. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
félős kutyát fegyelmezni grabanc rázással? Kijavíthatatlan hibát követtél el, és eltúloztad a büntetést! Egy kutya pont a durva bánásmód miatt válik félőssé. Benned megbízott egészen addig, most aztán futhatsz utána, mert a szemében te sem vagy különb a többi gerinctelennél.
2012. nov. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amikor viszed sétálni, vigyél most magaddal kaját, és először hagyd 10 méteresen futkározni egy picit. kezdj el neki alapdolgokat tanitgatni. pl. ül, láb mellett séta stb. De max. 10 percig. és közben sűrűn dicsérgesd ha ügyeskedik, beszélj hozzá. legyn neki élmény a közösen eltöltött idő, ne csak az, hogy kimentek, póráz le, kutya rohan. tedd tartalmassá a sétákat. figyeld meg, ha az elején az agyát kicsit megdolgoztatod, lefárasztod, sokkal könnyebb lesz a behivás is.
2012. nov. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

negyedik. Te nagyon okos vagy :D

Semmi sem helyrehozhatatlan. Mindenki hibázik, ha ezentúl normális és megfelelő negatív visszacsatolást kap a kutya, nem fogja érdekelni az a rossz élmény, csak türelmesen, és finoman kell vele bánni. Olyan nincs, hogy végérvényesen elrontasz egy kutyát. Építsd fel újra a bizalmat kedves kérdező, és amíg te nem bízol a kutyádban ő sem fog benned.

Engedd csak el, a köteles dolog, szerintem nem jó. Ahogy előttem is írták, ha elindulsz másik irányba vagy leguggolsz úgyis követni fog. HAJRÁ (:

2012. nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Már semmi baj, tegnap kicsit megijedt, de már ugyanúgy első szóra vissza szalad.
2012. nov. 24. 12:13
 8/11 San95 válasza:
Örülök hogy minden rendben.
2012. nov. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Nem lehet, hanem biztos, hogy az a probléma, amit csinálsz.


Azt akarod, hogy a kutya odajöjjön hozzád, erre ha odajön leszidod és megrángatod a grabancát.


Persze nem jön így oda, pontosan fordítva kellene tenned.


Ha a kutya azt teszi, amit vársz tőle, akkor ne szidd, hanem dicsérd, és jutalmazd.


A kutya azt tanulta meg a Te viselkedésedből, hogy nem jó odamenni Hozzád, mert akkor szidást és grabancozást kap.


Persze kell birkatürelem a nem odajövős kutyához, de ha mégis odajön, ha késve is, dicsérd meg!


Azt tanulja meg, hogy jó dolog bármikor odamenni

a gazdájához, és nem rossz, márpedig te éppen erre tanítottad, akaratod ellenére.

2012. nov. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
egy szóval sem irta, hogy odament a kiskutya. azt irja, amikor sikerült végre elkapni.
2012. nov. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!