Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két új kutya egyszerre egy...

Két új kutya egyszerre egy gazdinak?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés.

Egy tapasztalt gazdi bemerjen vállalni két új kölyök kutyát. Mindkettő az övé lenne.Ergo ő dolgozna, ápolná, gondozná őket. Nem csak sima házi kedvenceknek szeretné hanem "dolgozó" kutyáknak.Versenyekre járni stb..

Szóval egy tapasztalt gazdi szerintetek be merjen vállalni két kölyök kutyát (más-más fajta)?

Csak kíváncsi vagyok mert eddig én úgy gondoltam, hogy egyszerre elég egy kölyök kutya aztán ha az már nevelt akkor jöhet a másik, de hallottam, hogy két kölyök kutyával abból a szempontból könnyebb, hogy lefárasztják egymást, jókat játszanak, együtt nőnek fel.

Szerintetek?

Ti bemernétek vállalni?

((a pénz itt most nem lényeg, hogy nagyon drágák az oltások, felszerelések, iskola stb..!!))


2012. nov. 24. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:

2kölyök 10szer destruktívabb mint 1.


Én legalábbis várnék vagyis vártam 6hónapot a kettő között. Sokat segít a nagyobb/okosabb/képzetteb kölyök a kicsi tanításában. És így is lemozgatják egymást ha olyanjuk van.

2012. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem. Ha a cél a versenyzés akkor két kutyával nem tudsz úgy foglalkozni, alapozni stb. Hacsak nem vagy időmilliomos és nincs más dolgod. Ha eredményesen akarod csinálni, akkor felejtsd el. Ha csak versenyezgetni akkor hajrá. Egyébként milyen verseny, milyen kutya?
2012. nov. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Én tuti nem vállalnék be egyszerre két kölyköt, sőt két új kutyát sem. Bőven elég először 1-re figyelni, nevelgetni, képezni az adott sportra, munkára. Ráadásul ha ketten vannak, sokkal inkább egymással foglalkoznak, mintsem a gazdival!

A két kölyök esetében pl. minden séta két körös lenne, hogy a kicsik a gazdit tekintsék vezetőnek, benne bízzanak...A kezdetben napi 4 séta pl máris 8 lenne...:D

Az én elvem, hogy a meglévő kutyával ne legyen gond legalább a mindennapokban, akkor jöhet új kutya

2012. nov. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek a második válaszolóval. Két kutyával versenyre készülni úgy lehet, ha nem egyedül akarod megváltani a világot, van egy legalább ugyanolyan lelkes társad (családtag,rokon,haver).Nem laktok egy helyen, és mindegyikőtöknél van egy-egy kutya.
2012. nov. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is Szilvinél a pont. Én nem vállalnám be, pedig tapasztalt kutyás vagyok. Majd ha 1-1,5 éves korban nincs semmi gondom az egyik kutyával, akkor jöhet a második. Ha két kölyök egyszerre érkezik, akkor borzasztó nehéz lenne megoldani, hogy elsősorban a gazdihoz kötődjenek, és csak másodsorban egymáshoz.

Én ezt a kötődés dolgot az első ideiglenesemmel el is csesztem, pedig ott ugye a saját kutyám jóval előbb volt. Mégis mikor másfél hónap után beugrott, hogy meg kéne nézni mi van az ideiglenes kutyámmal, ha a sajátom nélkül van, kiderül, hogy a kutyám nélkül félkutya. Ijedezett, rezzent, nyugtalan volt. Együtt meg 100%-ig kiegyensúlyozott volt addigra már. Szóval tényleg fontos, hogy legyen külön program is a két kutyának, amit két kölyökkel megoldani max akkor lehet, ha más dolgod sincs, csak az, hogy kutyázz.

2012. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed menni fog akkor vágj bele, ha nem akkor nem.

Szerintem ha tapasztalt vagy, van időd és pénzed akkor működhet. Csak utána meg ne gondold magad...

2012. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én bevállalnám...
2012. nov. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam. Megbántam! Az egyik ráadásul 2 hónappal idősebb volt, de annál szeleburdibb és nagyon nagyon gáz volt! Sose tudtam, melyik csinált be, melyik rágott szét valamit.... ráadásul az egyik lerohant az útra és a másik utána..... a vége az lett, hogy anyósom bevállalta az egyiket. Ha újra kezdeném, megvárnám, hogy az egyik 1 éves legyen és úgy a kölyköt!
2012. nov. 27. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!