Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora az esélye annak, hogy...

Mekkora az esélye annak, hogy én is fertőződtem?

Figyelt kérdés

Pár napja fogadtam be egy 3-4 hónap körüli kiskutyát az utcáról.Elképesztő mocskos volt. Megfürdettem, lekezeltem bolhák ellen, ugyanis tele volt szegény, és beféreghajtóztam.

A szomorú az, hogy tudom, és tisztában voltam/vagyok, hogy átterjedhet rám egy két betegség, fertőzöttség a kutyáról.

Ennek ellenére hagytam, hogy megnyalja az arcom. Az ölömben hoztam haza.

Férgek voltak benne,mert a hasa is puffadt volt, gyomormenése is volt és a féreghajtó beadása után kijött belőle egy jó pár féreg ürítéskor....

Szóval most rendesen parázok, hogy akkor vajon most mi lesz...??


2012. nov. 25. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem tudom milyen válaszokat fog kapni, de azok bizonyosságot fognak jelenteni? Forduljon háziorvosához! Nem ismerem a lehetőségeket, de mi például email-ban, telefonon is kereshetjük. Ha van ilyen lehetőség és ő így kizárja, akkor el sem kell mennie.

A kutyust is jó lenne elvinni állatorvoshoz, de az pénzbe kerül, nem ismerem a körülményeit. Ahova mi járunk -nincs kihírdetve, de - többször tanúja voltam, hogy befogadott állatnál első alkalommal nem kért pénzt (igaz neki pl. csak menhelyről kihozott kutyái vannak).

2012. nov. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát nagyon jó lesz :))
2012. nov. 25. 11:20
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm Pinkó.

Ez kicsit bonyolult. Állatorvoshoz csak hétfőn megyünk, de csak oltásra. A kicsinek komolyabb baja nincs. Még van két másik kutyám is.

Valószínűleg hétfőn megkérdek egy ember orvost is az állaotrvos mellett.

2012. nov. 25. 11:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Most oltást nem kaphat. Egyrészt, mert férges, még pluszban 1-2 alkalommal le kell féreghajtózni előtte, mert így az oltásnak nem lesz jó a hatékonysága. Másrészt bujkálhat akár benne valami fertőzés is, amire ha ráoltotok, akkor sokkal erősebben jelenik meg, mint egyébként jelenne. Igen jó állatorvosok mondták, hogy a parvó egyébként is nehéz ügy, de ha egy lappangó fertőzésre rá is oltanak, akkor gyakorlatilag esélytelen a kutya. Várd ki a 2 hét végét, utána kapjon csak oltást.
2012. nov. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen.igazad van.tudom.mondta az én dokim is. Amúgy meg az élősködőin kívűl nagyon jól érzi magát. Nagyon virgonc kiskutya.
2012. nov. 25. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!