Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet tőle baja?

Lehet tőle baja?

Figyelt kérdés

NORMÁLIS VÁLASZOKAT KÉRNÉK, AKI NEM A KÉRDÉSRE KÉSZÜL VÁLASZOLNI, VAGY KIOKTATNA, AZ LAPOZZON IS TOVÁBB!


Van egy Cavalier King Charles spániel kislányunk, 8 hónapos.. A padlásra vittük fel az EGÉR mérget, de kiszakadhatott a zacskó vagy nemtudom, és 10-20 szemecske szétgurult a lépcsőházban.. elég hamar észrevettük, alig 1 perce lett volna a kutyusnak felszedni belőle míg észre nem vettem, és mivel elég kemény, az alatt kb max 2-3 szemet szedhetett fel, de rágni sem láttam.. Ha fel is szedett pár szemet, attól lehet komolyabb baja? Párom szerint mivel nem patkány, csak egér méreg, és csak maximum 2-3 szemről lehet szó ha evett is belőle, így nem lehet komoly baja. Lehet tőle komoly baja? Vigyem orvoshoz, vagy 3-4 szemtől nem fog elpusztulni??


2012. nov. 26. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy patkány v egér, a melegvérűekre hat és a kutya is melegvérű.

Irány az állatorvos!

Az én kutyám 1x zacskóstól kapta be, sikerült kiszednem a szájából, de már eláztatta a nyelvével, rohantunk vele az orvoshoz, ott elkérték a méreg dobozát is, meghánytatták + injekciókat kapott. A hánytatás persze attól függ, hogy mennyi idő telt el, mi az eset után 3/4 órával már a dokinál voltunk.

2012. nov. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Talán ne ide írj ilyen hülye kérdést, hanem hívd fel az orvost. Így, hogy le sem írtad milyen összetevői vannak az egérméregnek, senki nem fog tudni segíteni.
2012. nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!

Ha aggódik, nyilván az állatorvos véleménye a mérvadó; ha módja van rá elegendő lehet a telefonos érdeklődés, ő biztosan szakszerűbben tudja megítélni, mint az ide írók (velem együtt).

Ezt a leírást találtam:

"Az egér és patkánymérgek a vér alvadó képességének zavarát okozzák, így csakhamar a testüregekben és a természetes testnyílásokon keresztül is vérzések keletkeznek. Megfelelő terápia nélkül (K-vitamin, C-vitamin és a kalcium injekciók) a mérgezett állat elpusztul."

Így, ha tünetmentes, azért az megnyugtató, bár a K-vitamin nem árthat.

nem ismerem a helyszínt, de azért arra is legyen tekintettel, hogy a mérgezett egerek nem mindegyike pusztul el a padláson és a mérgezett egeret is elkaphatja a kutya -méghozzá könnyebben, mint az egészségest- és azzal is mérgeződhet.

2012. nov. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Egyáltalán nem biztos hogy evett belőle, több mint valószínű hogy észre se vette, alig hogy szétpotyogott szedtük is össze, kb annyi ideje lett volna megkóstolni, míg felmegy a lépcsőn... Ez egyébként reggel volt 9 óra felé, és azóta is ugyanolyan hiperaktív mint eddig, semmi sem látszik rajta.


A padlásról nem tudnának lejönni az egerek, csak azért kellett a méreg mert vannak fent olyan dolgok amikben nem örülnénk ha kárt tennének..

2012. nov. 26. 14:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Remélem semmi baja nem lesz a kutyusodnak!

De azt ugye tudod, hogy az egér és patkánymérgek hatóideje akár több nap is lehet. Pont az a lényeg, hogy megeszi és nem egyből pusztul el, mert akkor a többi egér nem enné meg a mérget...

[link]

2012. nov. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem biztos, hogy most fog rajta kijönni, ha baja van. Minket visszarendeltek egy vérvételre is. Az eset után 2 hétre kellett mennünk.
2012. nov. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem rögtön hat.. figyelgetem is orrát, fülét, fenekét, nem-e véres, ínyét hogy normális-e a színe, szemét hogy nem-e véresedik, meg hogy a pupillája hogy reagál a fényre.. többször játszunk vele mint alapból, de egyébként is többször játszik velünk naponta, úgyhogy ha elkezd bágyadni, azt is észrevesszük, ürülékét, pisijét is nézzük odakint, és azt is hogy van-e étvágya..


De mondom, nagyonnagyon kevés ideje lett volna egyáltalán megtalálni is, egyikünk sem hiszi hogy felette, csak azért kérdeztem meg hogy ha mégis 1-2 szemet lenyelt az is halálos-e vagy abba nem hal bele, csak megbetegszik kicsit..

2012. nov. 26. 15:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Ok, ha nem akarod elvinni dokihoz + amúgy is figyeled, akkor nem értem, mi értelme volt a kérdésnek?


Tudod, ha már a jeleit látni fogod rajta, valszeg késő lesz.

2012. nov. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem illik kérdésre kérdéssel válaszolni, de kérdezem a szakavatottakat: ha a kutya meg eszik, vagy megrág egy olyan egeret amelyik mérget evett, az ugyan olyan veszélyes mint ha ő ette volna meg?
2012. nov. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!