Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet-e nevelni?

Meg lehet-e nevelni?

Figyelt kérdés
A féléves németjuhász kutyám szétszedi a kerítést és kiszökék, meg átszökik a szomszédba. Apukám szerint az ilyen kutyák sosem változnak mindig elfog szökni. Arra vagyok kíváncsi, hogy lehet e vele csinálni valamit?

2012. nov. 26. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit jársz vele sétálni? mennyit tanítod naponta?
2012. nov. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, sokat kell vinni sétálni + fárasztani.

Sok mindent elárult apukád kinyilvánulása.

Mennyit viszitek sétálni + mennyit fárasztjátok a kutyát napi szinten?

2012. nov. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Unatkozik. Ismét egy nj, amelyiket megvették, mert az olyan okos, meg jó házőrző. Hát nem! Munkakutya, amelynek az ember a társa és foglalkozni kell vele, sokat.
2012. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm akinek a kutyái is szöktek és a gazda már azon volt hogy ha ennyire szabadulni akarnak tőle akkor inkább oda adja másnak aki bír velük.

Én megkérdeztem tőle hogy mennyit sétál velük és mennyit foglalkozik velük, erre azt mondta hogy de hát nagy kertben vannak szabadon, én meg vissza kérdeztem hogy és te mit szolnál ha nem jöhetnél ki a palotádból sosem csak a torony ablakból tarthatnád a kapcsolatot a többi emberrel?

Átmentem segíteni az elején megtanítani dolgokat, vittük a kutyákat sétálni, és most már egy héten kétszer legalább elviszi őket 2 órára sétálni az erdőbe és láss csodát azóta nem szöknek (bár közben a domináns szuka aki különösen szökős tüzelés idején meglett műtve).

2012. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen mi is eddig azon voltunk h nagy kert és akkor csak elég. elviszem akkor sétálni. meg azt mondták még hogy kóborló szuka és mindig kifog szökni, és jön majd sok kan vele és persze az kinek kell... és én ezzel nemis értek egyet, hogy ha kóborló nem lehet hatni rá.
2012. nov. 26. 15:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalaníttatni kell minél hamarabb, és nem fog szukák után szökdösni. Sétáltatni, dolgoztatni kell minden nap, és unalomból sem fog szökni. A legjobb az lenne, ha keresnétek egy kutyasulit, egy német juhásznak az engedelmes munka fekszik igazán, jót tenne neki.
2012. nov. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha látod, hogy ki akar szólni, szólj rá!

Ha tüzelő szukák miatt akar kiszökni, akkor tényleg ivartalanítsd!

2012. nov. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!