Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát vehetnék?

Milyen fajtát vehetnék?

Figyelt kérdés

Lakásba, de napi 3 óra foglalkozás mellett, amiben benne van egy órányi intenzív, és agyi fárasztás. Hétvégénként kirándulás.

Mivel lakásba, és a középméretű kutyákra gondoltam, de abból is a strapabírókra.


2012. nov. 27. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nővéreméknek mini snauzer kutyusuk van. Nagyon aranyos de nem olyan törékeny mint egy yorki vagy csivi. Nem túl nagy és nem is kicsi. És igazi bohóc, tesómék is mindig nyúzzák :D
2012. nov. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. nov. 28. 05:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Mudi? Szerintem pont megfelelne így az olvasottak alapján. Nekünk kettő van, egy nyugisabb és egy őrült pörgős. Egész nap ellustulnak, de ha séta vagy feladat van, hajjaj... Le se lehetne lőni őket :D A szőrápolásuk nem nagy munka, kéthetente átfurminátorozás, vedlésnél két-három naponta. Kihalás szélén álló fajtánk, egészséges és szívós. Törzskönyvvel is olcsó. Más állatokkal könnyen összeszoktatható, mert nem olyan kis "gyilkológép", mint a terrierek, hiszen nem bánthatta a jószágot.
2012. nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem rossz, gondoltam rá, de azt olvastam, hogy lakásba nem ideális, inkább-kinti bentinek.
2012. nov. 29. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Több embert ismerek, aki lakásban tartja a mudit, semmi gond nincs vele. Érdemesebb nyugodtabb kölyköt választani. A mi egyik mudink két hétig folyamatosan bent volt velünk, mert megsebesült és varrni kellett a vágást, egész nap feküdt, reggel meg napközben egy-egy pár perces sétát tettünk, és egy nagyobbat. De a kerben is egész nap alszanak amúgy. Ha a napi séta során lemozgatod egy kicsit, problémamentesek bent. Egy húsos csonttal, műcsonttal meg sokáig elszórakoznak. Nagyon szeretnek a gazda közelében lenni, erre a "gazdifüggőségre" is szelektálták őket, szemben az önállóbb, nagytestű pásztorkutyákkal.
2012. nov. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egyébként tetszenek nekem, nagyon életrevaló jószágoknak tűnnek. Jópofák, és hallottam róluk pár dolgot. :)

2012. nov. 30. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!