Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetnék én is felette...

Hogyan lehetnék én is felette a rangsorban?

Figyelt kérdés

Nagytestű kutyáról van szó, és a fiúknak szót fogad, de nekem valahogy nem akar.

Sajnos a fejét lenyomom-módszer nem feltétlenül jön be, mert sokszor annyi erő van benne, hogy egyszerűen nem bírom lenyomni.

Gondoltam a klikkerre vagy sípra is, de ezeket nem ismerem.

A hangos rászólás, kiközösítés sem jött be eddig. Pedig próbálkozom, az a durva, hogy én tanítottam meg arra, hogy ül, fekszik,pacsi,marad, de hiába mondom, nem hallgat rá(rám), csak ha kaja van nálam, a fiúknak pedig mindig leül, vagyis hallgat rájuk.

Tippek? 15kiló különbség van köztünk, még az én javamra, de még nő, lassan egy éves lesz.


2012. nov. 28. 11:36
 1/3 sippara ***** válasza:

Az a baj, hogy ehhez látni kéne, hogyan kezeled a kutyát élőben. Arra, hogy "a fiúknak szót fogad, nekem meg nem" így nem lehet mit mondani.


Elmondom a mi példánkat: 1 éves kan, nekem 100%-ban szót fogad, a páromnak jó, ha az idő felében.

Amiben a párom hibázik: sokszor ki sem adja a parancsot (sétánál például), DE büntet/tilt, ha a kutya nem jól csinálja. Nem dicsér eleget, nincs meg a megfelelő tekintélye a kutya előtt, mert nem következetes (ugyanazért a dologért egyik nap kiabálás van, másik nap "ráhagyja").


Nem jó hangosan rászólni (nem süket), vagy a fejét lenyomni (édes istenem, mindenki nyomkodja le a kutyáját, mintha univerzális megoldás lenne - NEM AZ, ha nincs konkrét agresszió, amiért "kapná" az "alpha rollt", az olyan, mintha a három éves gyereked utcán leejtené a nyalókáját és te belevernéd a fejét a betonba. Érted?).


Látni, tudni kéne, hogy mit rontasz el (vagy a fiúk mit rontanak el), szóval kiképző, kutyasuli.

2012. nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hú, na először is olvass utána ennek a dolognak, mert az látszik, hogy sokmindent hallottál, de azt is, hogy egyiket sem érted.

Fejlenyomkodással nem lehet falkavezérséget kicsikarni. Klikkerrel meg síppal meg végképp nem lesz tekintélyed, a klikkerrel tanítani lehet, a síp meg messzire hallatszik, de nem kutyanevelő eszköz.

Melegen ajánlom Cesar Millan könyveit a témában, illetve ezt a cikket: [link]

Meg persze egy jóféle kutyasulit, ha van rá kedv/lehetőség.

2012. nov. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már eljutottunk oda, hogy amikor rosszat csinál, és rászólok, akkor mélyebben kell a hangomat hangoztatni, nem hangosan, és nem vinnyogva (mint eddig). Nagyjából kezdi érteni:-)
2012. dec. 15. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!