Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ideürített a szoba...

A kutyám ideürített a szoba közepére, majd amíg elmentem a szükséges takarítóeszközökért, elfogyasztotta. Mennyire abnormális ez?

Figyelt kérdés

40 másodpercig nem voltam kb a szobában, szóval felfalta az egészet.

Konkrétan semmit nem hagyott belőle. Mindezt séta után 10 perccel.


Most az egész család undorodik tőle.

Mit adhatok neki amitől elmúlik a szarszag a szájában?

Miért tehette ezt? Legjobb tudomásom szerint nem éheztetem, sőt, egyre inkább hízik, ami jól is jön neki még a menhelyi múltja miatt.


2012. nov. 28. 22:36
 1/10 anonim válasza:
0%
Hát valami állatorvost kéne megkérdezni erről hogyan lehetne leszoktatni ilyenekről. Viszont az fontos hogy ha megeszi a saját ürülékét az nagyon rossz. Elkaphat valami nagyon csúnya fertőzést is tőle úgyhogy legközelebb nehogy hagyjátok hogy megegye és sürgősen kérdezzetek meg egy állatorvost.
2012. nov. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
A saját kaki megevése azoknál a kutyáknál tud kialakulni akit sokszor csesztek le amikor a lakásban végezte el a dolgát. Mivel nem tudja visszatartani de tudja h rosszat tett, így eltünteti a "nyomokat"...
2012. nov. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Pontosan, ahogy a második mondja.
2012. nov. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2.:


Akkor lehetséges, hogy most azért volt, mert lekiabáltam, miközben kakilt? Itt csinálta az orrom előtt, nem hagyhattam szó nélkül, bár most már megbántam...

Milyen fertőzést kaphat el a kutya a saját ürülékének elfogyasztásától?

2012. nov. 28. 22:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2012. nov. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
A második kommentálóval nem teljesen értek egyet,bár elképzelhető mivel menhelyről származó a kutyus. Viszont nekem is voltak ilyen problémáim a kutyussal,szakértő segítségét kértem,aki azt mondta nekem,hogy a kutyus azért eszi meg az ürülékét,mert azonos a "szaga" azokkal a dolgokkal amelyeket megeszik.Tegyél minden nap egy kis sajtot az eledelébe és elmúlik a probléma. Nekem bevált,remélem segítettem :)
2012. nov. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapszabály, hogy SOHA nem szidunk le kutyát, ha kakil, vagy pisil. A gyereket sem úgy szoktatod bilire, hogy ordítasz vele minden pelenkacsere alatt, semmi értelme. Takarítsd fel egy szó nélkül, ne legyél rá mérges, ne csesztesd, mert olyankor alakul ki vagy az, hogy visszaeszi, vagy az, hogy el fog járni a legeldugottabb sarokba a dolgát végezni, ahol ráadásul nehéz is feltakarítani.

Ha megszokja, hogy te nem cseszteted ilyenekért, remélhetőleg abbahagyja, főleg, ha ilyenkor megállsz fölötte egy kicsit, és kifejezetten tiltod neki - de azt is csak finoman, nem bántani kell, hanem elmagyarázni neki, hogy ettől nem kell bestresszelni, minden rendben.

2012. nov. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a másik az lehet, hogy a nem teljesen megemésztett kaja szagát érzi rajta, ismerősnél egy konzerv okozta a problémát, amint azt elhagyták, megszűnt a kakaevés is. De látnod kell rajta, hogy stresszből csinálja, vagy konkrétan megjön az étvágya a saját kakájától.
2012. nov. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez volt az első ilyen alkalom, legközelebb külön figyelek erre.

Köszönöm a válaszokat.

2012. nov. 28. 23:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Mit eszik amúgy? Mert én nem csak konzervnél hallotam ilyenről hanem chapi/perigré és hasonlóknak lehet olyan jó illatuk a kutya számára hogy még emésztés után is kívánatos maradhat..


Ismerős kutyája volt olyan hogy utcán evett kakit, de nem mindet csak 1-2t. Aztán egyszer sikerült beszélni vagy 2kutya gazdájával akinek friss volt a terméke tehét tudta hogy melyik kutyáé és mind2 gazda ilyesmi kajával etette a kutyákat.

2012. nov. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!