Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az, ami jó és szükséges a...

Szupertitkos juditka kérdése:

Mi az, ami jó és szükséges a kutyának és mi az ami egyáltalán nem, sőt káros? Milyen csontot nem adunk a kutyának?

Figyelt kérdés

ilyenekre gondolok mint pl. tej, csirkefej, farhát, marhalábszár, Pedigree konzerv és száraztáp

A tejről igen megoszlanak a vélemények, a többivel van valami baj szerintetet??? főként a csontok érdekelnének.


2012. nov. 19. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Pedigré chapi és barátaik nem jó. Ugyan ebben az ár kategóriában ott a brit prémium.

Marha lábszárral nincsen gond.


Csikefarhátat én azért nem adok az enyémnek mert egybe lenyeli.. Ezért pulykát szoktam venni :)

Fejet meg nem adnék nem igazán van benne hasznos tápanyag...

2012. nov. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem kistestű kutyám van (ezt csak a csont miatt írom), tápból Acana, Orijen és Taste of the wild, ezek nagyon jók.

Száraztápon kívül másra nem adnék pénzt, a konzervek és alutasakos kaják beltartalma nagyon rossz. Ami jó, az arany árban van, akkor már inkább veszek neki színhúst, és megfőzöm azt rizzsel és zöldséggel.


Csontot havonta 1x adok neki, vagy sertéslapockát, vagy velős csontot. Mielőtt odaadom, előtte 20-30 percet főzöm.

2012. nov. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönööööööm! Kíváncsi is voltam mi van Pedigree és társaival... :) Köszi
2012. nov. 19. 12:13
 4/17 anonim ***** válasza:

Én BARF alapon etetek nyers hús, nyers csont és nyers zöldségek. A BARF alapja, hogy semmit nem főzünk meg.

itt tudsz róla alaposabban olvasni:

[link]

[link]

Alapból csontot pl soha nem főzök mert nagyon kemény lesz és károsítja a kutya fogait.


még ezt a cikket ajánlom, főleg az interjú részét:

[link]

2012. nov. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A fejben ott az agy, marha jó dolog. Szóval fejet bátran. Amit nem adhatsz az a szárny és a comb. Azon kívül minden mehet.


Pedigree kuka.


Tejet nyugodtan, ha nem tejcukorérzékeny a kutya. Ha biztosra akarsz menni, akkor kecsketej.

2012. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

CSontoknál az a szabály, hogy minden adható neki, ami nem szilánkosra törik ill. puhábba a kutya fogánál :)


Én farhátat, csirkelábat, marhalábszár csontot - ezt csak fogtisztításra, de már régóta nincs rá szükség :), ilyesmiket szoktam adni neki.


Pedigree és társai, tényleg kaki :) Amelyik konzerv pedig igazán jó minőségű, annyiért már színhúst is kapsz neki :)

2012. nov. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

a nagyon nagy huskyd etetéséről, a jó minőségű kutyatápok csomagolásán ,rengeteg ionformációt találsz.

ha,valaki veszi a fáradságot és keresgél ,sok érdemi információt kap a tápok összetételéről pl.:szója alapú-más gabona alapú,tojásháj-liszt adalékok,maláta,és stb,hússzármazékok valódi jelentése ,és a többi gané összetétel:)

mert bizony ,a gyártóknak valahol,el kell nyomniuk a sok-sok gyártási szemetet ,gondolok itt a sörgyártók ,száraztészta gyártók,húsüzemek,gyógyszeripar,stb .

persze vannak valódi jó minőségű kutyatápok,de nem olcsóak, és vannak olcsóbb de jobb minőségűek,és persze a sok-sok gagyi -rossz minőségű ! vannak olyan teszt-intézetek, akik tesztelnek,és véleményeznek. keress rá:)

ha már ennyire érdekel, hogy mit egyen az amúgy is kövérnek tűnő kutyád!

pedigré??? kb ,olyan mint a tescós kenyér .. sza@ .de olcsó.

britt ,hills,romero ( aldis),belcandó,acana.stb na ezek nem rosszak:)

-csont? keveset adj ,egyszerre.ne minden nap.

kapható olyan is, ami rágócsontként is remek,persze drága ,és javasolt az udvaron adni neki,de imádják a kutyák . argentín szárított füstölt marhalábszár csont ! van vagy 2500.-ft darabja, de fél évig küzd a kutya vele:)nem büdös,mert szárított,óriási is van belőle ( 35-40 cm,van vagy 1,5 kg!),és könnyen megoldja a csont iránti vágyat.

túl sok csont = komoly bélprobléma. túl sok kalcium bevitel ,a kutyáknál érdekes kalcium hiányhoz vezet ( a szervezetük a szokásosnál sokkal több kalciumot űrit ki ,mivel védekezik a mérgezés ellen:)

tej : hasmenést okozhat, de szintén gazdag kálciumban:)

mivel a tiéd napi szinten iszik ?? valószínűleg hozzászokott. ha jó neki? adj neki.

2012. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Ne beszélj már butaságokat!

Nem ürít ki a szervezet egyáltalán kalciumot, ha többhöz jut a szervezet mint kéne, pont ez a baj, hogy a túlzott kalcium bevitel megnyomja a kutyát és innen alakulhat ki pl. fejlődésben levő kölyöknél fejlődési rendellenesség. Tény és való csak úgy találomra nem szabad nekiállni etetni a kutyát, de rengeteg olvasással, utánajárással viszont sokkal jobb lehet neki a házi összeállítású kaja, mint a táp. (Egyébként én is BARF étrend szerint etetek).


Nem akarok kötekedni, félre ne értsd, de ezen a marhalábszor csonton jót mosolyogtam magamban :) Én 50 Ft-ért veszek egyet a hentesnél :)

2012. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan élőlény a földön, aminek a túl sok kalciumbevitelre az a válasza, h kiüríti. A túl sok kalciumbevitel csontfejlődési rendellenességekhez és veseproblémákhoz vezethet. (embernél is, nekem így lett majdnem csak 1 vesém)
2012. nov. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
hogy érted azt hogy az amúgy is kövérnek tűnő kutyám??? ha nem tűnt volna fel, az a kérdés ahol 40-45 kilót adtam meg már le van töröltetve a moderátorral, mivel az éppen 20-25 kilós akart lenni, egy 40-45 kilós husky már nem husky hanem bivaly!!!!! :D az én kutyám teljesen jó kondiban van, sőt picit még le is fogyott a kórház miatt, egy 40 -45 kg os husky már nem husky lenne hanem hulla. :S :S S szoval maradjunk a feltett kérdésnél ... :D köszönöm-köszönöm.
2012. nov. 20. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!