Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyásként értek már atrocitás...

Kutyásként értek már atrocitások? Ha igen, mifélék? És hogyan kezeltétek? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés

Van egy kölyök Goldenem, gyakran viszem sétálni. Teljesen jól nevelt, sokat foglalkozom vele, mivel még nagyon fiatal (fél éves múlt) ezért elég kajla. Sok ember nagyon megijed, akkor is ha pórázon sétáltatom és elmegyünk mellettük, arrébb mennek, minél messzebb tőlünk, vagy pl. hallottam már anyukákat, akik kiabáltak a gyerekkel, hogy hozzá ne nyúljanak a kutyához, mert koszos, harap stb.

Kutyás barátaimmal durvább esetek is megtörténtek már, pl. tömegközlekedésen beszólt nekik valaki szájkosár és póráz ellenére.

Ti hogy vagytok ezzel? Mi a tapasztalatotok? És hogyan kezelitek?



2012. nov. 29. 10:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem minden kutyást aki normális kutyaként kezeli a kutyát és sétáltatja ér atrocitás.

A folyamatos hülyék hogy ne ide szarasd a kutyád,hiába szeded fel vagy csak pisil.. Vagy kistestűm van tehát az előítéletek alap hogy biztos elkényeztetett és harap,tehát sok ember mesziről elkerüli,vagy nagyobb kutyások is kikerülnek minket.. De legtöbb a féltő anyuka mivel kisgyerekek szeretik a kistestű kutyákat,azok meg ordibálnak vele hogy vigyázz harap..:/

Ilyenkor egyszerűen nem törődök vele,elején mondogattam hogy neem ő senkit nem bántana,nagyon barátkozós,de feladtam inkább elengedem a fülem mellett.

De volt hogy kikattantam egyszer:/ Mivel kistestű ha hordozóba viszem ingyenes a városi buszon szállítás,épp kutyasuliba tartottunk vizsgára..Hordozón hagytam egy kis rést mert 40 fok volt kint buszon meg csak a buszsofőr kap klímát szokás szerint.

Felszállunk erre rögtön beszól hogy hol a szájkosár a kutyámról? Mondom hordozóba nem kell ingyenes,aztán lehuppantunk az ülésre. Erre a majomja kiszáll a fülkéből odajön hozzánk és elkezd velünk ordibálni hogy szálljunk le. Na itt kattantam ki mert 1 siettem,2 nekem egy veréb ne rikácsoljon,adja meg a tiszteletet,ezért ahogy ő én is felemeltem a hangom és felhívtam a szabályzatra a figyelmét. Erre elkezdi fogjam be a pofámat. Na itt gondoltam ennek nem lesz jó vége,elszámoltam 3-ig felálltam,teljes erővel beb@sztam a vezetőfülke ajtatát és leszálltam és hívtam a felettesét,aki sűrűn elnézést kért tőlünk és azóta se láttam ezt a sofőrt.

2012. nov. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

Emberek beszólogatnak. Ebben lelik örömüket sokan. Engem már nem érdekel elengedem a fülem mellet.


Inkább a pozítív eseteket jegyezzétek meg az sokkal hasznosabb. Minap egy nő oda jött hozzám hogy látja milyen jól nevelt kutyám van és hogy a gyerek megsimogathaja e. 1percel később kiderült hgoy a gyerek még járni se tuddott de él hal a kutyákért és az anyuka annyira megörült hogy lát egy jól nevelt kutyát hogy le támadott (azóta töbször is találkoztunk ezzel a babával :) Amerikai bulldogom van most 40kiló.


Rossz dolgokat sokszor fogsz hallani sétáltatás közben. Nekem többször volt már bent a városban beszólás, hogy veszélyes kutya és hol marad róla a szájkosár stb.. Az ilyenekkel ne foglalkozz fölösleges. Hülyék mindig lesznek. A jó dolgokat jegyezd meg :)

2012. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

4 (!!!) hónapos volt a yorkim, amikor egy idős úr beszólt hogy szájkosárral kell ám sétáltatni a kutyát mert különben feljelent a rendőrségen...

Csak lestem kikerekedett szemekkel, hogy ez az ember most vagy teljesen hülye, vagy komolyan is gondolja ezt a marhaságot???


Aztán a következő alkalom az volt amikor egy nagyon hosszú 2-3 órás séta és futtatás után már jöttünk haza és a kutyám megállt szaglászni egy fűcsomót. (hadd ne mondjam hogy már pisi sem jött belőle mert azt is mind ellőtte a nagy séta alkalmával, csupán csak a lábát emelte fel.., és a nagydolgot 3-szor is elvégezte a folyóparton és erdőben amerre jártunk... tehát totál üres volt már)

Aztán ahogy ott szaglászik egy nő rám ordít egy ablakból hogy össze kellene ám szedni.... Kérdem tőle: mégis mit? Mondja: hát a kutyaszart, mert látta hogy odaszart a kutyám!!!!!!!!

Na, azt nem köszönte meg amilyen világot én rendeztem ott lenn. Kérdeztem tőle hogy tanult-e biológiát valaha is, mert ha igen akkor illene tudni hogy nem a kutyám orrán fog jönni a szar, de nem is a kukacából. De ha esetleg nagy nehezen préselt is volna ki magából pár csepp pisit ami képtelenség mert kifogyott a csap, akkor jöjjön le és törölgesse le a fűszálról. Úgy kiosztottam hogy nem győzött kamillázni!

2012. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%

hát ez fura, nekem nincs kutyám. én az utcán mindig megnézem a kutyákat mert bírom őket. néha elhúzza a pórázt, ami így "sorompót" képez a járdán keresztbe, de ezzel se foglalkozom :D


azt viszont utálom amikor kertes házak mellett megyek el, a hülye kutya meg azt hiszi, betörő vagyok és ugat mint az őrült. nem hallom tőle az mp3-at, ha azt hallgatok, vagy meg is ijedek, mert nem számítok rá. volt hogy ezért szamárfület mutattam a kutyának meg ilyesmi, attól még pipább lett. de ha ő ijesztgethet, zavarhat engem a sétában, akkor én is őt. egyszer visszaszólt a kertből a tulajdonos h miért hergelem a kutyát. nem mondtam neki semmit, de hát a kutya hergel engem, én meg azt csinálok az utcán, amit akarok, nem? ha akarok, kézen is állhatok, elénekelhetem a Himnuszt vagy a Boci-boci tarkát is (úgy h másokat ne zavarjak vele, max a kutyának daloljak), stb. Ezeknek a kutyáknak tényleg annyi eszük van, h aki ott elmegy a ház előtt, azt mind betörőnek nézik? enyhe paranoia.

na, ez most biztos jó le lesz pontozva :D

2012. nov. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Előző válaszoló:

rám is hozott már szívbajt ilyen kutya. ott mentem el a kapu előtt, és úgy rámugatott, hogy ugrottam kettőt rögtön. idegbetegek... bezzeg a mi kutyánk (bullmasztiff) odaáll a kerítéshez, és még akkor is barátságosan nézelődik, amikor bedobják a postát. Természetesen egy gyanús mozdulat, és kitör belőle a vadállat. Nála azért van "türelmi idő". Nem úgy mint egyes yorkiknál, akik az ember lábát támadják minden ok nélkül. Bocsánat, ha ezzel valakit megsértettem, nem szidom a kiskutyákat, mert vannak normálisak is. :)

2012. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Hát öregem ne haragudj meg, de neked sincs sokkal több eszed, mint a kutyáknak, sőt :D Leállsz velük kötekedni :D

Akinek kutyája van és sétáltatja biztos szóltak már be, nekem is sokszor, attól függ, hogy reagálom le, hogy milyen kedvemben talál. Általában nem reagálom le, csak ha nagyon hajtogatja a hülyeségét.

2012. nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem nagyon van rossz élményem. Egyszer voltunk egy nevesincs tó partján, volt ott egy kiülős, kerthelyiséges büfé. Olyan negyedosztály kategória, műanyagszékes. Akartunk egy kólát inni kint a kiülős részen, erre elküldött minket a tulaj, hogy ide nem lehet kutyával jönni. Azért volt vicces, mert elég koszos hely volt amúgy is. Más rossz élményem nem volt.
2012. nov. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Ez az ucsó story csak azért vicces mert én meg ültem be nem kutyás rendes normális étterembe is kutyával a kerthelyiségbe. A pincér kihívta a tulajt az meg mondta hogy ha a kutya tud viselkedni maradhatunk.
2012. nov. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%
határozott fellépéssel. ha van lehetőség rá,és megéri,akkor esetleg szívesen el is beszélgetek velük ,és a legtöbbszőr megköszönik.de előnyben vagyok ,mert bár a kutyám is nagy ,egy nagydarab-erős-kopasz emberrel nem igazán kötekednek,a kutyát is inkább dícsérik:)így én megengedhetem magamnak azt amit sokan nem,visszaszólhatok,sőt vitába is szállhatok a kötekedőkkel.de még így is volt rá eset ,hogy szándékosan belekötöttek a kutyába ( pl. jöttünk haza a fürdésből,a kutya vizes,kocsi lezár ,kutyával rövid séta ,mielőtt hazamennénk,az ember elmegy melletünk,bár a kutya már az útpadkán ment,gondoltam esetleg felőlem kerül ki,( hiszen az egész járda az övé lehet)de nem inkább lelépett a járdárol,elment a kutya mellett,és rám szólt ,hogy a kutya megnyalta a kezét??? ( ami kizárt,mert nem egy nyalakodós fajta ) viszont vizes volt a szőre, de ez fel sem tűnt az illetőnek. elküldtem a pi@-ába. vannak emberek akik csak ebből értenek. de ez nagyon-nagyon ritka. sokkal több a pozitív tapasztalatom mint a negatív.és remélem ez nem a fizikumom,hanem sokkal inkább a felelős állatártásom miatt van. ha nyugodt az ember,és nem veszi személyeskedésnek,sokkal könnyebb elviselni a hü@-éket . viszont rengetegen vannak akik félnek a kutyáktól,mindtől,mérettől függetlenül!! és őket bizony tiszteletben kell tartani!! ki kell,el kell kerülni!!mert joguk van hozzá,nekünk pedig úgy kell viselkednünk,hogy ne kerüljenek ezek az emberek a kutyáink közelébe. ( aki fél a pókoktól,nem igazán szeret pókoktól hemzsegő helyeken sétálni!)
2012. nov. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

A 8 év alatt rengeteg volt már, főleg, hogy most már 3 kutyával közlekedünk.

Mondanám, hogy amíg kölykök és aranyosak, addig senki nem szól be, de nem. A legnagyobb kutyám akkor lehetett nálam pár hete, oltásai már rendben voltak, szedtem utána amit kellett, nővéremmel sétáltunk valahova, akkor még igencsak gyerek voltam (12), csórikám beguggolt végezni a nagydolgát, erre jött egy faszi és izomból belerúgott, hogy ne ide szarassam a kutyámat (zacskó már a kezemen volt) én annyira lesokkolódtam, hogy nem tudtam mit csinálni, nővérem elküldte melegebb éghajlatra, de úgy, hogy az egész lakótelep minket nézett.

Aztán volt olyan is, hogy héven mentünk, póráz, szájkosár kíséretében, szépvölgyi útig mentünk (kb negyed órát héveztünk) felálltunk az ülésről, kutya megrázta magát erre egy nő elkezdett velem ordibálni, hogy akutyám meg akarta harapni és hogy hozzáért a füle. WTF?:D az ilyeneknek mi bajuk van?

A kisgyerekesek náluk is ezt csinálták, még a közelben se voltunk, de már üvöltöttek a gyereknek, hogy ne jöjjön ide , mert harap, de van a másik véglet is, hogy kérdés nélkül lerohanja a gyerek a kutyát, olyankor helyreraktam anyukát, hogy az oké, hogy az enyém nem fogja bántani, de illene megtanítani a gyereknek, hogy előbb kérdezze meg és mondjuk ne rohanjon felé, mert az nem szerencsés.

amikor meglett a második, akkor sok kutyás került minket, a 3.nál meg végképp. Meglátják a 3 kutyát pórázon és olyan hátraarcokat nyomnak, hogy néha elgondolkozom, hogy vajon mi bajuk a 3 kutya látványával..

2012. nov. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!