Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan kezeltétek azokat,...

Ti hogyan kezeltétek azokat, akik annyira ellenezték a kutyát lakásban?

Figyelt kérdés

Több, mint 1 éve lakom együtt a párommal és hosszas mérlegelés után úgy döntöttünk, hogy kapok egy havanese kiskutyát karácsonyra. Rengeteget olvastam a kutyákról általában és a fajtát sem csak találomra választottam, vagy mert olyan népszerű.

Én nagyon várom már a mütyürt és mellette izgulok is, hogy hogy sikerül majd megoldani a dolgokat. Most kezdtük elmondani a párom családjának, hogy ez a helyzet és mindenkinek az az első reakciója, hogy:

- a kutya nem lakásba való

- reggeltől estig takaríthatunk utána

- minek az nekünk?

- jól meggondoltuk?


Ilyenkor mindig úgy elkeseredek és úgy érzem, hogy én vagyok a hülye, hogy egyáltalán eszembe jutott lakásban kutyát tartani.:( Tudom, hogy nem kellene velük foglalkoznom, de sosem esik jól, hogy senki sem tud velem örülni. Az én családomnak nem is mertem még elárulni, mert róluk eleve tudom, hogy nem szállnának le a témáról amíg meg nem győznek, hogy nem kell nekem kutya. Szóval nekik már csak akkor árulom el, ha itthon lesz.:)

Nyugtassatok meg, hogy nem velem van a baj!:(


2011. dec. 22. 13:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, nekem kicsit az utóbbi időben meg is romlott a viszonyom a családommal a kutya téma miatt.

Anyámhoz gyakorlatilag nem tudok hazamenni, mert nem engedi be a kutyáimat a lakásába, és most apám körülményei változtak, az utóbbi pár hónapban nem is nagyon voltam otthon emiatt, mert sehol sem látnak szívesen a kutyáimmal, és nem fogom panzióba rakni őket azért, hogy a szüleim láthassanak.

Lehet, hogy velünk van a baj, de alapvetően az emberek nagy része tök megértő ezzel kapcsolatban, szóval azért nem biztos.


A legtöbb kutya lakásban érzi jól magát, az meg egy másik kérdés, hogy a gazdi hogy bírja. PErsze, sokkal többet kell takarítani, mint kutya nélkül, de azért nem horror ám.

2011. dec. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem veled van a baj. Vannak emberek, akik "menthetetlenek" ilyen téren :D


Gondold végig logikusan. A kutyának a gazdája a mindene. Mikor a legjobb neki? Akkor, ha mellette lehet. Ha egy kutyának kielégíted a napi mozgásigényét, lefárasztod agyilag, szeretgeted, akkor a legboldogabb, ha melletted van. Azok a kutyák, akik családi házban vannak, 90%-ban ki vannak rakva az udvarra, gazdit csak akkor látja, ha enni-inni visz neki, nem megy vele senki sétálni stb. Persze tisztelet a kivételnek!

Na, akkor melyik kutyának jobb?


A takarítással nem tudsz mit kezdeni, megoldjátok.

A többivel meg tényleg ne foglalkozzatok.


Anyukám világ életében azt vallotta, hogy panelba nem kell kutya. Nekem se engedte meg. Idén hazavittünk a férjemmel (saját lakásba) egy bullmasztiffot. Amikor beavattam, hogy lesz egy bullmacim pont ezt szajkózta, mint a te rokonaid. Utána közöltem vele, hogy nem lesz. Aztán egyszer csak beállítottunk vele hozzá. Azóta imádja, most drágább karácsonyi ajándékot vett a kutyának, mint én magam :D Ja.. és úgy néz ki, hogy tavasszal lesz egy bolognese kutyusuk PANELBA :)

2011. dec. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baj veled! Azzal van a baj, aki szerint nem lakásba való a kutya. Mondom ezt úgy, hogy nekem kerti kutyám van, aki most is itt fekszik mellettem a lakásban. :) A kutya az ember mellé való. Ha az ember lakásban lakik, akkor oda, ha kertes házban, akkor oda, ha jurtában, akor meg oda. A havanese meg főleg lakásba való! A lakás tisztasága sem a kutyán múlik, hanem rajtad, hogy mennyit takarítassz. Van akinek nincs kutyája, mégis a disznó ól különb, mint az illető lakása! Amúgy ne menj bele ilyen vitákba, mert úgysem tudjátok egymást meggyőzni. Majd megtanulják a rokonaitok is, hogy ha több napra vendégül akarnak látni benneteket, akkor megy a kutya is, ha nem akarják a kutyát, akkor meg max. egy ebédre vagy vacsorára korlátozódik a látogatásotok. Ne keresd a konfliktust, de azért állj ki a magad igazáért!
2011. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg tételesen:


- a kutya nem lakásba való : De igen!

- reggeltől estig takaríthatunk utána : Szeretünk takarítani.

- minek az nekünk? : Hogy legyen mit takarítani.

- jól meggondoltuk? : Igen!


És már lehet is ejteni a témát.

2011. dec. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem válaszolók jól mondták, a kutya falkaállat, neki szüksége van társakra, a gazdájára. Egyébként kimutatták, hogy az a kutya, aki fél éves koráig a lakásban él a családjával, "falkájával", sokkalta jobban tud kommunikálni más emberekkel is, a környezetével is, sokkal szocializáltabb lesz, mintha kerti kutya lenne.
2011. dec. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ideig az ilyen beszólásokat egész jól tűrtem, aztán betelt a pohár, és egy kicsit élesen válaszoltam, hogy még jó hogy az illető nem velünk lakik, így nem kell a kutyáimat elviselnie, se takarítania utánuk. Akinek ez nem tetszik, nem kötelező ide jönnie, és ennyi.


Most lehet ez bunkón hangzik, de engedtessék meg, hogy a saját házamban azt csináljak amit akarjak. Ha tevéket akarok a hálószobában tartani, akkor tevéket fogok, és senkinek semmi köze hozzá.

2011. dec. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
mond meg, hogy ez a fajta kutya direkt laikásban tartásra van tenyésztve, meg ölebek, társasági kutyák, azzal csak megölik öket ha kint tartják. mond meg h takaritani sem kell utána mert nem hullik az év midnen szakában a szőre pláne ha lakáskutya :) mi is kb ezeket mondtuk... végül elfogadták :D
2011. dec. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Én mindig is hangoztattam, h kutyát lakásban tartani kínzás. Most lakásban lakom és van velem egy roti-nj keverék :)


És mostmár azokat nem értem meg, akik ellenzik :D

2011. dec. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Három 45 kg-os kutyám van bent a lakásban. Kertes házban lakunk, de szeretnek bent lenni, általában késő délutántól reggelig a lakásban vannak. Nincs büdös, nincs kosz. Napi 2-szer porszívózok, felmosok, rendszeresen mosom a párnájukon a huzatot, minden nap átkefélem a bundájukat, tisztábbak, mint némelyik ember. Akinek nem tetszik, ne jöjjön hozzánk! Úgy élek ahogy nekem tetszik!
2011. dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

elég sokféle fajtájú kutyát lehet lakásba tartani ,rendszeres lemozgatásokkal jól érzi magát a kutya a lakásba is , amelyiknek hullik a szőre az után többet kell takarítani az tény meg amíg kölyök és nem szobatiszta az után is ,de utána ezzel nem sok gond lesz..

a havanese pedog jó lakásba nekünk is van egy 6 hónapos :) a bichonoknak egyáltalán nem hullik a szőre :)


veled meg nincs semmi baj , csak egyesek még mindig a régi gondolkodás szerint itélik meg a kutyákat hogy az csak kertbe való és aki lakásba tartja az már kínzás..persze az ilyenek elsem viszik sétálni mert ott a kert nah ezeket tudom utálni..



jó kutyázást!!

2011. dec. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!