Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos pitbull kutya...

8 hónapos pitbull kutya normális ha így viselkedik? Vajon erre van valami megoldás?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy 8 hónapos pitbull kutyája. A kutya nagyon szereti őt, de már annyira hogy nem tud meglenni a párom nélkül. Mindenhova vinnie kell magával bárhova megy. Nem lehet magára hagyni a kutyát mert szétszedi a lakást és odapiszkít. Meg annyira birtokolja a páromat hogy mikor velem van a kutya nem nyugszik addig míg csak nem vele foglalkozik. És félek hogy egyszer féltékenységből nekem esik vagy bármi hasonló.Valakinek van valami tanácsa mit lehetne tenni ebbe a helyzetbe?

2012. dec. 1. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, de ez valami szorongának a tünete. Vigyétek el kutyaiskolába, vagy inkább hívjatok kiképzőt, ezzel egyedül nem fogtok tudni megbírkózni. Nem tudom hol laktok, valahol a közelbe biztosan van egy házhoz hívható kiképző, de én Korom Gábort ajánlom, Ő egy nagyon jó kiképző, és nagyon sokat tud a kutyákkról!! :)
2012. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig nem a párod a falkavezér. Enged neki, hagyja, hogy piszkálja, és a végén ő nyer, mert rá figyel. Ilyenkor el kellene küldenie, az enyém egy szóra kimegy a szobából és nem kell az ajtót sem becsukni, mert elküldtem...
2012. dec. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongása van a kutyának, amit mielőbb kezelni kéne.
2012. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon durva rangsorprobléma van nálatok, a kutya irányít titeket, nem fogadja el a párodat vezetőnek. Ezt nagyon gyorsan orvosolni kellene, mert jól érzed, féltékenységből simán neked is támadhat később, ami egy ilyen kutya esetében nem játék. A pároddal is meg kellene értetni első körben, hogy változtatni kellene és elkezdni kutyaként kezelni azt az állatot. Menjetek el egy jó kutyaiskolába, ahol tanácsot adnak a kutya további nevelésével kapcsolatban.
2012. dec. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!