Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fekszik? Lehetetlen!

Fekszik? Lehetetlen!

Figyelt kérdés
2 éve tanítom a kutyám, sok trükköt tud, kutyasuliba is járunk. Nagyon okos, tanulékony, nagyon sok mindent tud már. De a fekszik, ami az egyik legalapabb azt egyszerűen nem tudom neki megtanítani. Lefekszik, ha van nálam jutalomfalat, de nem marad úgy, ha úgy marad, nagon megdicsérem, de már többször is nekifutottunk, és nem jutunk eredményre. A jétékokat nem szereti, klikkerrel tanítom, és csak kajával motiválható. Az érintőpálcától fél, pedig semmi kellemetlen nem érte. De nem is akarom, hogy szeresse az éritőpálcát. (bár jó lenne, de túlélem nélküle, majd a következő kutyámnál) Szóval nem tudom mi legyen, ez a fekszik kifog rajtunk :(

2012. dec. 1. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
fekszik, és nem rögtön a jutalom. kivársz egy kicsit.
2012. dec. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ráraksz egy pórázt, és ha lefeküdt, rálépsz, minél közelebb a nyakához, hogy ne tudjon felkelni (de normális fekvésben még legyen laza, ne legyen neki kellemetlen élmény a helyes pozíció). Ha befejezte a fészkelődést, mehet a jutalom, aztán megint vársz. Vagy egyszerűen ott is tarthatod a kezedet a marjánál, és amint megpróbál felpattanni, tiltod és visszanyomod. Jó dolog a klikker, de ha azzal nem megy, akkor segíts be neki máshogy, egy-két érintés még csak nem állatkínzás.

Ezen felül nem árt, ha eleve fáradt a kutya gyakorláskor, kevesebb kedve lesz felpattanni.

2012. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én egyik kutyám is ilyen, ha jutalomfalat van a kezemben, akkor nagyon felpörög és bemutatja az egész trükkrepertoárját, csakhogy megkapja a kaját. Ekkor őt is képtelenség lefektetni, mert egyből elkezd hemperegni, stb. Sok gyakorlást, esetleg a kutya számára kevésbé vonzó jutalomfalat használatát javaslom.
2012. dec. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is javasolnék 1-2 trükköt:

1. Amikor már lefeküdt, tartsd előtte a kezed tele jutifalattal, hagy eszegesse ki mindet, miközben fekszik, de még időben mondd neki, hogy mehet, ne csak miután amúgy is felkelne!

2. Úgy is lehet hogy amikor lefekszik, az orra elé szórsz pár falatot, hogy úgy maradjon.

3. Mindig próbáld elkapni azt a pillanatot, amikor még éppen fekszik, így úgy fog tűnni neki, mintha te engednéd meg, hogy felálljon, és fokozatosan nyújthatod az időt.

Az én kutyám még csak 9 hónapos, de egy hét alatt a lefekvés-felpattanásból a lefekvés-3 percig úgymaradás szintre jutottam vele, bár még kell a kézjel is a vezényszó mellé, de már hajlandó a jeges-havas földre is lefeküdni és ott maradni úgy, hogy tőle 1 méterre jobbra-balra kutyák fekszenek, úgyhogy holnap vizsgázunk is! :) Biztos több tapasztalatod van, mint nekem, szurkolok, hogy sikerüljön az a fránya fekvés!

2012. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!