Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam a kis tacskómimn...

HRena kérdése:

Hogy tanítsam a kis tacskómimnak az alapvető parancsokat [ül, fekszik, gyere, stb. ]?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy "hiperaktívak" a múltkor egy óránát futottam velük ,de jobban elfáradtam mint ők.A futás után próbáltam őket tanítani de nem ment még mindig "hiperaktívak" voltak

Mit javasoltok mit tegyek vagy egyáltalán hogy tanítsam ezekre hogy ül stb. őket?



2012. nov. 16. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Motiváld őket, egy kutya se tanul csak úgy :) Jutifalattal próbálkoztál? Igazából azért "hiperaktívak", mert hiába futsz velük, az agyuk ugyanúgy pörög.
2012. nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
már próbáltam jutifalattal de nem megy
2012. nov. 16. 10:47
 3/10 anonim ***** válasza:
A tacskókat ritkán szokták ilyesmikre tanítani.De ha tanítod mindenképp különítsd el őket egymástól arra az időre amíg tanítod.Egyszerre csak egyet taníts.Jutalom falattal türelmesen.Nem muszáj előtte futtatni őket.Hisz a tanultakat nem csak fáradtan kell majd később végrehajtaniuk.Futás helyet dobálhatsz nekik valami tárgyat amit vissza kell hozniuk neked.
2012. nov. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Úúúúú a tacskókat nagyon nehéz tanítani. Én már sokféle kutyának tanítottam trükköket- berni, golden, staffi, kuvasz, most havanese-nek, és mindegyiknek sikeresen. Két tacskónk is volt, de mind a kettőbe bele is tört a bicskám :( Biztosan nem lehetetlen!!! Csak én kevés voltam hozzá.


De ha konkrétumra vagy kíváncsi olvasd el Victoria Stilwell a póráz két végén című könyvét, abban leírja ezeket.


Illetve neten lehet nézni részeket a műsorából, meg az egyik kutya másik nem műsoraiból is. Mind a kettőben van róla szó, h bizonyos dolgokat hogyan lehet megtanítani a kutyáknak.

2012. nov. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
A tacskó nem a legjobb állat. Ronda virsli, arról nem is beszélve, hogy idős korára olyan csípőgondjai lesznek, hogy ihaj.
2012. nov. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

én is épp most tanítgatom a tacsimat,2 hónapos,okos,de nagyon makacs.

Eddig csak az ül parancsot tudja,de megkínlódtam vele rendesen.

Én lenyomtam a fenekét miközben mondogattam neki sokszor egymás után,hogy ül,ül,ül.

És amikor megcsinálja hogy ül,akkor megsimogatom,és mondom neki hogy okos,jó kutyus.:)

2012. nov. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek remélem sikerül
2012. nov. 17. 18:27
 8/10 anonim ***** válasza:

ül: lenyomom a kis farocskáját, miközben mondom, hogy ÜL, végül már a kézmozdulatomra reagált, majd anélül is ment

fekszik: ülésből oldalra döntöm (persze, hogy felkészüljön rá, ne váratlanul érje), lenyomom, mondom, hogy FEKSZIK

döglött kutya (jobb nevet nem találtunk): a közös játékainkból tanítottam meg neki a pózt, amikor a hátán fekszik, de meg lehet oldani, hogy úgy helyezem

keresd: eldugok valami jutalomfalatot egy jól látható helyre. aztán egy sarok mögé. majd egy párna mögé. aztán akkor, amikor nem látja és neki kell kiszagolni mindet.

piti: ezt magától kezdte el csinálni, mi nem örültünk neki, de míg kicsi volt, jelszóra megtanítottam, de nem csináltatjuk vele

marad: én a gyere és a marad kontrasztjából indultam ki, kéztartással

én így oldottam meg a dolgokat, sajnos mivel öten majd heten lettünk, nem lett a végén következetes a dolog. de most már tudja a szavunkra, hogy neki pisilnie kell-e vagy jön-e a gazdi. ha többet foglalkoztunk volna vele, még többre is meg lehetett volna tanítani.

2013. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy egy éves tacskót van tacskót van,
2013. aug. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy egy éves tacskóm van. Eddig tudja ül, marad, fekszik, hopp, gyere, kifelé és a pacsin dolgozunk. Ahogy idősödött egyre többször kellett neki elmondani, nehezen értette meg. De türelmes vagyok így bármit megcsinálhatunk.
2013. aug. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!