Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves Havanese kiskutyát ki...

2 éves Havanese kiskutyát ki lehet költöztetni a teraszra ilyen hidegben?

Figyelt kérdés
A családom eddig bírta,hogy itt van bent velünk. Össze-vissza pisil mindent,és elegük lett ezért ki kell tennem a teraszra. Nagyon félek,hogy ilyen hidegben valami baja lehet. Csináltak neki ólat és kivan bélelve nagy takarókkal,de én félek akkor is. 2 éve itt van bent. Segítsetek!:( ♥

2012. dec. 1. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bizony lehet baja :( Ha a szülők hajthatatlanok sürgően elkezdenék neki új gazdit keresni.
2012. dec. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül szobakutya. Ha ennyi idő alatt nem lett szobatiszta, akkor vagy egészségügyi oka van, vagy nagyon-nagyon félre van nevelve. Mennyit viszed sétálni? Hogy viselkedik, mennyire hallgat rátok a sétáknál?
2012. dec. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Havanese nem való kintre, főleg ilyen időben. Lehet baja, egyrészt megfázik, másrészt társasági kutya, tehát nem jó neki egyedül kint.

2 évesen már rég szobatiszta lehetne, de még most sem késő..ha egészségi oka nincs.

2 óránként kivinni, ha kint pisil/kakil nagy dicséret, ha bent feltakarítani utána és NEM leszidni.

Azt javaslom inkább a szobatisztaságra tanítsd meg, kint nem fogja sokáig bírni!

2012. dec. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

NEM!!!


2 éves és nem szobatiszta,hát akkor talán megkellet volna nevelni,hogy kint végezze a dolgát!!


lehet,hogy hosszú szőrű,de csak egy rétegű szőre van így tuti megfog fázni akár egy hidegebb éjszaka alatt halálra fagyhat, a kistestűk hamar kihűlhet és mivel beakar majd menni így az ajtótok előtt fog megfagyni!!


keresetek új gazdát annak a kutyának vagy azonnal olvass utána a szobatisztaság nevelésére,mert aki kertes házban él annak tök könnyű csak kiengedi mondjuk 2-3-4 óránként a kutyát és ha ezt a kutya megszokja akkor kifogja bírni!!


NEVELNI KELLETT VOLNA,MAGÁTÓL EGYIK KUTYA SEM LESZ SZOBATISZTA!!


az én bichonom 1,5 évesen került hozzám ott addig kertes házban élt kutya ajtó volt csinálva és akkor ment ki ha kellett neki..

na ugye én panelba lakok itt megkellet szoknia azt,hogy itt nem mehet ki akármikor,hanem megkell várni a sétát, 2-3 hét alatt sikerült teljesen szobatiszta lennie,persze ez idő alatt voltak balesetek,de akkor is elég hamar rájött hogy lent kell végezni a dolgát!

2012. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kiengedni csak úgy nem tudom,mert van lent 2 kutyánk és összeverekednének!

A terasz meg körbe van kerítve,és levan járólapozva.

06.00-14.30ig senki nincs itthon,úgyhogy nem tudjuk kivinni ilyen egyszerűen!

Másik gazdiról pedig szó sem lehet!

Egyéb ötlet?:/

2012. dec. 1. 17:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem értem igazából a válaszod kérdező. A kiengedést nem úgy gondoltam,hogy kirakod az ajtón aztán hadd menjen, nem te is kimész vele, megvárod amíg elvégzi a dolgát és megdicséred. Tehát kint vagy vele és együtt mentek vissza,így megakadályozhatod a verekedést!

Hétvégén azért csak van otton valaki, már ma kezdheted volna a tanítást! Elhiszem,hogy folyamatosan nem vagytok otthon, de amint hazaértettek mehet is a 2 óránkénti kimenetl ketten. Így lassabb lesz a folyamat mivel, délelőtt egyedül lesz,de így sem lehetetlen.

Egyébként hogy működik nálatok ez az egész? Mikor viszitek sétálnni??

Kölyök korában nem tanítottátok?

2012. dec. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A reggelt pedig egyébként is mindig kezdjétek sétával, hazaérsz ismét séta!!!
2012. dec. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

kiskorában próbáltátok ránevelni?

ha igen,akkor mindenképp vigyétek dokihoz,mert hátha egészségügyi baja van.

amúgy tényleg meg fog fagyni,mert nincs melegítő aljszőre,hanem csak hosszú fedőszőre,ami teljesen vékony.

tesómnak is ilyen kutyája van,na az a 20fokos konyhán a hideg járólapon remegett...

a tiéd is megszokta a lakás klímáját,neki már az 5fok is rettentő hideg lenne,nem még a -5 :(

főleg hogyha megint olyan hidegek lesznek mint tavaly...

sajnálom,de ez halott ötlet :(

2012. dec. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
ha képtelen vagy szobatisztaságra szoktatni, akkor ne legyél önző, nézd a kiskutya szempontjait, és keress neki egy jó gazdát, aki foglalkozik is vele. amugy pedig nem értem, miért nem "csapod a hónod alá", és viszed ki az utcára sétálni. reggel 6-kor egy kiadós nagy séta, pisi kaki, és amikor hazamész, akkor ismét. Mindenki igy csinálja akinek lakásban él a kutyája. Este vacsora után 2 órával ismét egy nagy séta, ha elvégzi a szükségleteit kint, akkor nagyon megdicséritek. nem ördöngösség ez, csak időt kell rá szánni. ja és, hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem lehet kiköltöztetni, mert megfagy a kiskutya.
2012. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6-tól fél3-ig az nagyon hosszú idő sajnos,nem csoda ha azt nem bírja ki főleg úgy hogy nincs szobatisztaságra nevelve!!

a többi kutyátok sincs normálisan nevelve ha összeverekednek..


jobb ha elajándékozátok a kutyust,ne a saját érdekedet nézd hanem a kutyádét!!

persze ha azt akarod,hogy szegény halálra fagyjon akkor tedd csak ki,de szerintem jobb egy olyan családnál ahol megnevelik és biztosítják számára a dolgokat!!


ha ki teszed a teraszra akkor oda piszkít majd,mivel lesz jobb,hogy állandóan ott kell takarítani mint bent?


én egy megoldást látok csak!! ÚJ GAZDI

2012. dec. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!