Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A golden retriever-ről vélemén...

A golden retriever-ről vélemény/ tapasztalat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a Golden retrieverről a tapasztalatotok? Milyen családi kutya? Könnyen lehet tanítani? Milyen betegségek fordulhatnak elő nála? Milyen gyakran?..stb

2012. dec. 2. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon család barát! Nagyon okos és könnyen tanítható! Diszplázia az fajta betegség nála. Nekem Labrador retrieverem van de csak jót tudok róla mondani! Okos, aranyos, könnyen tanítható, családbarát... :)
2012. dec. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 _Jessy_ ***** válasza:
Itt megvan minden: [link]
2012. dec. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 cin cin válasza:
19%

Megjelenés

Szimmetrikus, harmonikus, élénk, erőteljes, barátságos kifejezés.

Karaktere

Engedelmes, intelligens, természetes hajlammal a munkára, barátságos emberekkel, állatokkal. Bizalommal teli, szeretetreméltó.

Tulajdonságai

Nagyon ugrálós kutya, ezért már kiskorától neveljük arra, hogy nem szabad.

Sokat eszik, eszetlenül, ezért mindig figyeljünk oda amikor eszik, mert gyakran félre nyeli a táplálékát.

Marmagasság

Kan: 56–61 cm,

Szuka: 51–56 cm

A mellcsonttól a farig mért hossz enyhén nagyobb, mint a marmagasság 12-11 arányban.

Tömege

Kan: 33–38 kg

Szuka: 29–34 kg

Külseje

Színei: arany, barna, krém, vörös (nagyon ritka)

Mozgásigénye


Mindennap legalább egy órás sétáltatásra, azonkívül futtatásra és tágas kertre van szüksége.

2012. dec. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nálunk egy 3éves kan golden van, rettentően jámbor és családbarát kutya, szinte mindent eltűr ha kisgyerekek gyömöszkéli még kifejezetten szereti is, szeret játszani, nem véletlen van minden családi amerikai filmen golden:D csak ajánlani tudom!
2012. dec. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a világ pár országában a pszichiáterek receptre írják fel,depressziós embereknek:) ez a kutya a CSALÁDI KUTYA! pont
2012. dec. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem egy majdnem 7 hónapos fiúcskám van, csak azt tudom mondani hogy imádnivaló, szuper okos, kedves, játékos, de még is nagyon jámbor, fontos, hogy minél kevesebbet legyen egyedül,imádja a gazdijait ,igazából mindenkit!!:) Én egy csomó dologra akartam megtanítani, de mikor odakerültünk az adott helyzetben egyszerűen magától megcsinálta, olyan mintha már be be lenne kódolva a kisfejébe minden, egyszer megmutatod neki vagy éppen tiltod valamitől és az onnastól úgy lesz!! A gyerekekkel csak az az egy baja, hogy nem bírja ki, hogy ne nyalogassa az arcukat meg a kezüket annyira szereti őket!!:)
2012. dec. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ja és nem beteges egyáltalán szerintem, 8-9 éves kora körül, idősebb korában LEHET diszplázia, szemül picit érzékeny, de nem mindegyiknek. Gyönyörű a szőre amit viszont fésülgetni kell mert úgy a legszebb!!!DE sose a lakásba mert egy egy fésülés során rengeteg szőrt elhullajt(ami nem baj)!!
2012. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kint ugrál a hóban esőben szaladgál!!! Bent meg veszik a kályha mellett mint egy képes lapon,nem dűt borít, bármilyen körülményhez alkalmazkodik!!
2012. dec. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!