Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever vagy Labrador...

Golden retriever vagy Labrador retriever?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ti melyik kutyát javasoljátok jobban a Goldent v. a Labradort? Melyiknek van kevesebb betegsége, melyik jobb családi kedvenc, melyiket lehet jobban tanítani..stb? (Tudom hogy a két kutya nagyon hasonló, de azért érdekel :) )

2012. dec. 2. 09:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag paramétereikben majdnem megegyeznek, amit én a Labrador mellett mondanék, hogy gyakorlatilag teljesen öntisztulós a szőre, akármennyire is összesározza magát, fél napon belül tiszta lesz.
2012. dec. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ugyan olyanok csak tapasztalatom szerint a goldik apportosabbak, ők hajlamosabbak a hízásra is. Mindegyik egészséges,betegség mentes, ha tenyésztőtől veszed.
2012. dec. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
bocs rosszul írtam a labi apportossab és hajlamosabb a hízásra
2012. dec. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Fannybaba8 ***** válasza:
Nekem mind a kettő van.A Labi játékosabb a Golden kicsit sportosabb.:) És a labi hízósabb öreg korban
2012. dec. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
36%
Golden Retriever, hamarabb megjegyzi a dolgokat és sokkal jobb családi kedvenc.A fogazatával problémák lehetnek. Olyan sok fogkő rakódhat rá, hogy a kutyának nehezének esik a száraz eledel vagy a csont megrágása.Tapasztalat, nekem is Golden Retriever kutyám van.
2012. dec. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
En a labradort ajanlom,nagyon okos ugyes csaladi kedvenc mindenkeppen ot!
2013. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én a labit ajánlom! A goldennek mindennap fésülni kell a szőrét mert gubancos lesz! A labiról meg csak a hulló szőrt kell lefésülni nyáron. És a labik nagyon agyafurt humoros kutyák, és imádják a hasukat, jól kijönnek akár macskákkal is! Irtó emberszeretők!

Tapasztalat: nekem is labradorom van

2013. máj. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Goldenre szavazok.:) Imádtam a goldinkat és a mostani goldi keverékünket is nagyon szeretem. A goldenek szeretnek sportolni, apportozni, játszani, imádják a családjukat. Mikor vedlik nem olyan brutális mint a labiknál. Igaz hogy hosszabb a szőrük de kis gombóckákban hullik, ha alaposan megfésülöd szinte nem is hullik. A labik szőre hú kis szőrszálak még a plafonon is.:D Sokkal nehezebb utánuk összetakarítani, kis szőrszálak mindenhol. A labik hízékonyabbak is, több labrador olyan mint egy jól meghízott malac. Velük itt vigyázni kell.

A goldenek szerintem szebbek is. Olyan szép szőrük van.*-* Ez teszi őket szerintem különlegessé.

2013. máj. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ÉN IS LABIT AJÁNLOK!!! Három labink van egyálltalán nem kell utánuk szőrt takarítani se! Imádják a vizet mindig úsznának. Az én labijaim még a pocsolyákat is kihasználják. Ja és nagyon könnyen tanulnak! Szívósabbak mint a goldenek (kevesebb betegség, könnyebb tanulás, gazdiszerető) ja és tényleg jól kijön minden állatal és emberrel!

Mindenképpen labradort

2013. máj. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

GOLDEN! Egyáltalán nem csomósodik a szőre, nem tudom, hogy az egyik kedves válaszoló ezt honnan szedte.. És nem fésülöm minden nap, max 1-2 hetente, és így is gyönyörű a bundája.

Továbbá azt is írták, hogy a labradornak öntisztul a szőre... A GOLDEN RETRIEVERNEK IS!

Tapasztalt Goldi gazdi... :)

2013. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!