Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak az egyik (jobb)...

A kutyámnak az egyik (jobb) fülében sötétbarna lerakódás van. Mitől lehet / hogyan távolítsam el? Kevés van belőle

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:

az szerintem lehet csak kosz.. persze lehet komolyabb is, nekünk nyáron volt gond a kutyusunk fülével, és neki is csak kosszal ment tele, valamibe belehempergett és mivel lógós füle van nem jött ki.. az volt ilyen sötétbarnás, feketés, nem is tudom milyen színű..


mivel nem tudtuk mi az elvittük orvoshoz, ő alaposan kipucolta, és adott egy fültisztító folyadékot amivel azóta kb másfél-két hetente kipucolom neki..


szerintem kérdezz rá az orvosnál, mondom, az is lehet hogy csak kosz, de lehet más is..

2012. dec. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Utolsó!

másfél-két hetente tisztítani a kutya fülét nem hogy nem kell, hanem tilos!!!

Tudom, melyik az a cseppentő, tiszta h.lyeség, csak lehúzzák vele a gazdákat!


Az én kutyáim fülében is van barnás cucc, de amíg nem látod, hogy állandóan vakarja a fülét, semmit nem kell vele csinálni, az egy védő réteg - egyszerű fülzsír.


Többet ártasz, ha kimosod, mint ha otthagyod!!!


A külső részt néha kicsit kitörölheted egy rongydarabbal finoman, de igazából ez is felesleges.

2012. dec. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

első vagyok..


ugyan honnan tudod melyik az? :) annyi féle van.. tiszta vicc.. xĐ csak nézz szét a neten, mennyi fültisztító folyadék van.. és akkor még nincs is fent mind, mert van amit csak orvos adhat..


és mivel orvos mondta, hogy tisztítgassam a fülét, nem rád fogok hallgatni, hanem rá.... vagy esetleg állatorvos vagy? :D


erről csak ennyit, csókolom :)

2012. dec. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kutyafüle :) mi is lehet benne?? lekvárral ??

na,de komolyan : bakteriális vagy vírusos ,gyulladás miatti ,esetleg gomba,vagy atka ürülék??

na erre jó az állatorvos. elmagyarázza a gazdiknak, a fültisztítás fontosságát,illetve a különböző fülbetegségek jeleit! fültisztítót meg kapsz ,sok-sok kisállatboltban.

2012. dec. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is állatorvos mondta...

Pontosabban egy doki, akinél a sima vizit is 2.000 adott egy fültisztító cuccot (azt hiszem, 2800 Ft volt), utána a normális dokim, aki iszonyú jó és minden, csak nem lehúzós, felvilágosított...

Az utolsónak abban igaza van, hogy rengeteg oka lehet, de mivel egyéb tünetet nem írt a kérdező (vakarózás, gennyedzés, levertség,...), feltételeztem, csak kosz.

2012. dec. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nincs semmi baja, nem vakarja nem rázza azóta se, nem csináltam vele semmit mert ilyen sötétbarnás és tényleg nincs belőle sok, szerintem hagyom akkor
2012. dec. 11. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!