Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám egyik fülébe sötétbar...

A kutyám egyik fülébe sötétbarna szinű váladékot találtam, mi lehet ez? Régebben is volt már ilyen problémája, akor az állatorvos kitisztitotta a fülét és adott fülcseppet. Ettöl egy időre elmúlt. A kutya westie, de lógó fülü, lehet hogy ezért ilyen?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 12:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
gyulladás
2010. szept. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És mi lehet a gyulladás oka? A hallása veszélyben van?
2010. szept. 17. 12:23
 3/15 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy allergia okozza a fülgyulladást. Hasmenése nem szokott lenni, szőre nem hullik?

Mindenképp vidd el orvoshoz, mert elfajulhat.

Akár az is lehet, hogy valami a fülébe ment. Nem tartja ferdén a fejét és nem rázza?

De továbbra is azt mondom: doki.

2010. szept. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hasmenése nem szokott lenni, de néha találok 1-1 szőrcsomót a lakásba. A fejét nem tartja ferdén, rázni szokta magát, de nem csak a fejét, hanem az egész testét, mint pl amikor vizes.
2010. szept. 17. 12:36
 5/15 anonim ***** válasza:
Mivel lóg a füle, hajlamos a fülgyulladásra, ha pl. fürdetésnél/mosdatásnál víz megy bele. Miért nem áll a füle, még kölyök vagy nem állt fel neki? Havonta 1× ki kell tépkedni a füléből a szőrt(nyugi nem fáj neki), ha felnőtt és azért nem áll a füle, akkor vigyázni kell, hogy ne menjen bele víz, és rendszeresen tisztítani, így megelőzhető a gyulladás. Ha rendszeres a gyulladás vagy nagyon elhanyagolják, akár meg is süketülhet.
2010. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Te adtad meg a választ: lelógó a füle. Ha lelóg könnyen "bepállik". Valószínű bakteriális fertőzés. Ha már máskor is volt problémája, akkor erre fokozottan oda kell figyelni, hetente nézegetni, szagolgatni és takarítani! Egyébként én a helyedben azt is csinálnám, ha lefekszik aludni, felhajtod a fülét, hogy szellőzni tudjon. A meleg hőmérséklet melegágya a baktériumoknak.

Vannak jó fülcseppek, de akár bórvízzel is kitakaríthatod.

2010. szept. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia! Az én westiem most 10 hónapos és lógós a füle! (Igy sokkal édesebb) Ugyanezek a tünetek voltak nálunk, doki azt mondta, hogy csak törölgessem, de furcsa volt, mert nem múlt el. Majd egy fülnéző lámpához hozzájutottunk és kiderült, hogy atka! Minél előbb cseppents bele! Nálunk csak 1 hétig kellett napi 2x.

Ugye ezek a tünetek?

[link]

Ezt a cseppet írta fel a doki és jó volt nagyon Dexoryl!

Remélem segitettem! Majd írj! :)

2010. szept. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Előző westie gazdi vagyok! Igen a lelógó fül lehet az ok. Mivel az én kutyusomnak is lóg, a szőrt csipesszel kitépkedem belőle (nem fáj neki) és kicsit vágok a nagy szőrszálakból, hogy jobban szellőzzön! Ennyi az egész! Meg ugye cseppezd minimum 1 hétig!
2010. szept. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ugyanazok a tünetek amiket linkeltél! Nekünk Otomax fülcseppet írt fel az orvos. A fülszőrét én is rendszeresen kitépkedem. Ezt a dexoryl cseppet patikába is lehet kapni vény nélkül?
2010. szept. 17. 15:09
 10/15 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatod ezt is: [link]

Az én Westiemnél bevállt!

2010. szept. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!