Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő után kell rászoktat...

Mennyi idő után kell rászoktatni a kutyát a napi 1 evésre?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos német juhász kölyök kutyám, és azt szeretném tudni, hogy mikortól álljak rá arra, hogy napi 1* kap enni csak? Általában mikor kapja azt, este vagy reggel? Mennyi kaját kell neki ilyenkor adni?
2012. dec. 3. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha tényleg szereted a kutyádat, nem állsz át a napi 1-re, ez már jó régi elavult elmélet. Amit egy napra szánsz ételt felét add neki reggel vagy délelőtt, másik felét este vagy délután attól függ hogy dolgozok, vagy suliba hogy mész stb. A gyomrának sokkal jobb!

Sőt! Mi úgy szoktuk a kettő kutyánknak, akik már felnőttek, hogy száraztáphoz teszünk annyi langyos vizet ami elfedi kb, és 2-3 evőkanál konzerv kutyakaját. Ha nincs elég a víz is, mert szívesebben megeszi ha megszokja persze, hiszen nem azt a száraz francot kell ropogtatnia, kevésbé megterhelő a gyomrának.

Van hogy a száraz tápot levessel öntjük fel, azt is nagyon szeretik, mert a házias ízekért a kutyák többsége odavan, de a tápban benne van ami kell a szervezetének. Már ha nem tesco-s szart kap, bocsi... :)

Mienk purina dog chow-t kap, ami egy közép kategória, de dús a bundájuk, izmosak, egészségesek. :)


Miért akarsz mindenképp átállni a napi 1-re? Nincs napi 2-szer 5 percet enni adni? :(

2012. dec. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb a napi két etetés. Egyrészt kevesebb a gyomorcsavarodás veszélye, másrészt kevésbé lesz éhes, ha napi 2 adagban kapja meg a kajáját.
2012. dec. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én úgy olvastam hogy jobb a napi 1* etetés ezért gondoltam hogy átállok, de ha szerintetek jobb a 2 etetés akkor nem fogok.
2012. dec. 3. 19:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem tartom jó dolognak a napi 1x etetést, eleve nagytestű kutyáknál sokkal nagyobb a gyomorcsavarodás veszélye is. Én is napi 2x etetek és utána szigorú pihi 2-3 órán át.
2012. dec. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan szoktunk átállni a napi 3-ról 2-re, te meg már az 1-en gondolkozol? :)


Ekkora kutyánál maradjon csak a napi 2, a fentebb leírt okokból!

2012. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is kettőre szavazok. Ha egyszer kap, nagyon kunyizik fél nap után, neki is jobb ha azért fokozatosan kapja a mennyiséget, nem egyszerre.
2012. dec. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, akkor maradok a napi 2 evésnél.
2012. dec. 5. 05:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!