Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent a társtulajdon...

Mit jelent a társtulajdon fogalma?

Figyelt kérdés
Mit takar és mik vonatkoznak a kutyára? Mikor adják árstulajdonba őket(pl ha látják,hogy kölyökkorában kitűnik a többi közül?) Kötelezheti-e a tenyésztő a jövendőbeli tulajdonost,hogy társtulajdonba lépjen? vagy fordítva történik? És ilyenkor mindent megosztanak,teszem azt fel az élelmezést és az orvosi ellátást is? Vagy ez mit is takar? Köszi (csak kíváncsiskodom)
2009. aug. 19. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkinél mást takar, megállapodás kérdése. Egyébként csak annyit jelent, hogy mindkettőtök neve fel van tüntetve a törzskönyvén, mint tulajdonos. Kötelezni nem hiszem, hogy lehet, max. azt mondja a tenyésztő, hogy ha nem jó a társtulajdon, akkor válassz másik kölyköt.
2009. aug. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha társtulajdonos vagy akkor nem dönthetsz egyedül a kutya felett hanem meg kell beszélned a másik tulajdonossal.

Én nem hallottam még ilyenről állatoknál csak ingatlanoknál, persze elhiszem hogy van ilyen itt is.

Ez egy nagy hülyeség szerintem...és a tenyésztő nem kötelezheti ilyenre a leendő gazdit!

2009. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kutyásoknál is jól ismert a társtulajdonosság. Általában akkor alkalmazzák, ha egy egyed nagyon jó minőségű, a tenyésztőnek vannak távolabbi tervei vele, de (esetleg helyhiány miatt) nem tudja őt megtartani. Kötelezni nem kötelezhet rá, de esetleg előfordulhat, hogy egy adott egyedet csak és kizárólag akkor kaphatsz meg tőle, ha beleegyezel. Mivel ilyenkor egy jó minőségű egyedet jóval eredeti ár alatt (általában fél áron) kap meg a társtulajdonos, a kutya tartója, az általános költségeit szokta fizeti az állatnak (pl. etetés, állatorvos), de minden megegyezés kérdése.
2009. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!