Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell a kutya elől...

Miért kell a kutya elől elvenni 20 perc után a kaját?

Figyelt kérdés
Csak mert az én kiskutyám alig eszik ebben az idő intervallumban, 240 gramm helyett kb 150 et, de ha kinn van előtte elcsipegeti, muszáj elvenni tőle, féltem
2009. aug. 19. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Azért mert a kaját meg kell enni, nem nyammogni rajta. Így meg tudja tanulni. Sosem kell a kutya előtt ennivalót hagyni, tanulja kmeg hogy mikor van ebédidő. És eleinte szét kell osztani az adagot kb 3 adagra és később csökkenteni az étkezéseket amikor nő a kutya. Ne aggódj, nem lesz a kiskutyádnak semmi baja. Egykét alkalom után megtanulja, hogy akkor kell enni amikor adod neki. És vidd orvoshoz is ha nem vagy biztos abban hogy eleget ezsik.
2009. aug. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
3 szor kap enni, és az a baj hogy minden elvonja a figyelmét, el szoktam tőle venni, nem sovány vagy ilyesmi, csak fura
2009. aug. 19. 19:39
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha éhes akkor elég neki 20 perc arra, hogy jól lakjon. Fontos, hogy ilyenkor milyen táplálékot adunk neki. A jóminőségű tápból jóval kevesebb is tartalmazza a megfelelő tápanyagot, így nem kell aggódni. A én kutyámnak pl a tápjából 70 gramm a napi adagja és ebben benne van minden amire szüksége van. 20 perc többnyire elég is az étkezésre, s ha netalán nem is eszi meg, akkor másnap biztosan elpusztítja. A kutya nem hobbievő akkor eszik amikor kap. Szoktatás kérdése. AEleinte mi is aggódtunk, mert ebünk menhelyről jött, házikoszthoz szokott. A jóminőségű táp nem ízlett a drágámnak. Két napig nem volt hajlandó megenni. Az állatorvos megnyugtatott, hogy semmi baja nincs és nem is lesz ha egy két napig sztrájkol. Azóta eszik rendesen. Szép egészséges életvidám, játékos kutyus lett belőle.
2009. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
acanát kap, és igen nem ízlik neki, kell neki bele cseppentenem egy kis pedigreet :)
2009. aug. 19. 20:15
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Amelyik kutyának 20 perc kell az étel elfogyasztására annak aztán igazán kényes lehet az ízlése! :) Két kutyám van, az egyiknek 30másodperc szükségeltetik a rommá rakott tálnak a tisztára nyalásának, a másiknak 3 perc, és ott állok mellette türelmetlenül hogy mikor végez már hogy moshassam el a tálat (és utóbbi hölgy a nyamnyogó, válogató) nem tudom mit csinálnék ha 20 percet kéne várnom :D
2009. aug. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk forrón kapta meg, és várt vele, míg lehűlt. Utána gyorsan megette, az igaz.
2009. aug. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
20 perc? :) Napi 2x300 grammot kap és 3 perce van rá, hogy megegye, de rendszerint 2 perc alatt végez vele. Ha marad valamennyi és otthagyja a tálját, akkor elveszem előle, de egy kezemen meg tudnám számolni, hogy ez eddig hányszor fordult elő.
2009. aug. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Ennek az oka egyszerű. Nem az a lényeg, hogy mennyit hagyod a kutya előtt, hanem az, hogy nem hagyhatja ott a tálat. Ergo ha otthagyja, azzal azt érzékelteti veletek, hogy ő a falkavezér, magyarán miután ő jólakott, hagy belőle a "lejebb álló falkatagoknak", azaz nektek, vagy pedig biztos benne, hogy nem fogjátok elvenni, mert ő falkavezér. Persze, lényeg az is, hogy gyorsan megegye, de nem ez a fő ok, amiért el kell venni előle. A falkavezérség tisztázására jó módszer az, hogy kiviszed a teli tálat a kutyához, fölteszed egy magasabb helyre(pl. asztal, kutyaház teteje stb.), és úgy teszel, mintha ennél belőle. A kutya ezt úgy fogja érzékelni, hogy a zsákmányból először te, azaz a falkavezér eszik, majd a "maradékot) megkapja ő.
2009. aug. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindig "eszek" előtte belőle... a kutya 8 hetes, azért féltem de ma egész jól reggelizett...olyan mint a kisgyerekek, azoknak is könyörögni kell hogy egyenek :)
2009. aug. 20. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!