Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a pekingi...

Mi a véleményetek a pekingi palotakutyáról?

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 14:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi, aranyos, szerintem szép is csak nem túl okos :)
2012. dec. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ritka fajta. Én még csak fényképen láttam.
2012. dec. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon aranyos kutyusok :)
2012. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
3-4 olyan fajta van, amit soha, semmilyen körülmények között nem tartanék, ő az egyik. Sem a külseje, sem a természete nem áll közel hozzám.
2012. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
17%

pekingi palotakutya az palotapincsit takar ami minden öreg néninek van és ugarnak a kidülledt szemükkel mint valami elmebeteg idegbajos őrült?


ha igen akkor azokat a valamiket mindennek nevezem csak nem kutyának. szóval mi a véleményem a pekingi palotavalamről? hát... eléggé nem szimpatizálok velük.


nyugodtan le lehet pontozni de szerintem a kutya 15 de inkább 20kg től kezdődik. amik az alatt vannak csak agyontenyésztett valamik amiket a tini lányok kapnak 1 évre aztán megunják őket majd mennek az utcára vagy menhelybe...

2012. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: te olyan sötét vagy, mint a sokévi átlag. Akkor a foxi sem kutya meg a tacskó, akik kiváló patkányozók, a whippet, aki remek futó, a puli, a pumi, a mudi, a border collie, a collie, akik remek terelők, a kisebb termetű huskyk sem 16 kg az alsó standard), a keverék kutyákról meg már ne is beszéljünk. Gondolkodj már el, mielőtt ilyen egetverő baromságokat írsz.
2012. dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
amiket írsz az oké, de attól nekem lehet véleményem? és meg engeded azt, hogy én úgy gondoljam hogy 15-20kg alatt a kutya nem kutya? :)
2012. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon aranyos kutyus.

Nem nagyon szeretem a kis termetű "divatkutyákat" de a pekingi nem az. Nagyon szeretem az én kis kutyusomat, már 2éve és egyáltalán "nem veszem észre rajta" hogy kistestű.

Egyáltalán nem kényes, nagyon szeretetre méltó kutyus és a gazdájáért mindent megtenne. Igaz makacs viszont nagyon okosak, sok türelem kell hozzájuk, de megéri mert hű társ válik belőle aki az élete árén is meg védene. Emellett alkalmazkodó kutyus is. Eleinte én is óckodtam egy kicsit mikor megkaptam viszont egyáltalán nem bántam meg én nagyon imádom.:) Főleg azokat a nagy szemeit, olyan édesen tud velük nézni, rossz tapasztalatom még nem volt vele szerintem igazi társasági kutyus.

2012. dec. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem, nem engedjük meg! :) Ennél nagyobb baromságot ritkán hallok. Talán emberből sem ember az aki mondjuk nem 170 centi hanem csak 140? Nyilván ő tehet róla ugye?

Egyébként meg inkább van egy JÓL NEVELT pekingi palotakutyám ami még 10 kiló sincs, mint egy szarul nevelt 70 kilós kutyám amit elengedni se lehet, meg szájkosár nélkül sétálni vinni... Hidd el az ilyen kutyákat is felkapnák, ha elbírná a gazdája és azért, mert nincs megnevelve és vagy félti hogy problémát okoz (neki megy valakinek), vagy félti a kutyáját.

Nekem is van egy pekingim, meg ideiglenesen egy foxterrier keverék kutyám. Pont ma történt meg hogy sétáltam, kutyák elengedve, erre látom nyitva egy kapu. Én már sejtettem, hogy valószínű kutya is van, mert hát mért ne lenne. A keveréket megfogtam (mivel ő még szeleburdi 5 hónapos), de a pincsimet már nem érkeztem, mert ki jött a kutya. Természetesen felkaptam ölbe. Egyébként ilyet nem szoktam tenni, de sajnos már nem egyszer kényszerültem rá más degenerált kutyája miatt (vagy kóbor kutyák esetén). Na mindegy, elhárítottam végül a problémát.

Nem kell általánosítást levonni, mert egyébként én sokkal több közép, vagy nagytestű kutyát ismerek akikkel nem tudnak bánni, nem nevelték meg. De általában ugyanúgy nem ismerik be a gazdák ezt maguknak. Egy nagyobb testű kutya pedig még mindig veszélyesebb ha nincs megnevelve...

Mióta nekem is van kistestű kutyám jobban bele látok az ilyesmi helyzetekbe. És a legtöbb alkalommal ezért félnek a kistestű kutyások, mert nagyon sok negatív tapasztalatuk van a nagyobb kutyákkal. A végkimenetelt meg nyilván ismerjük, ha két nem egy súlycsoportban lévő kutya összeugrik...


Szóval kérdező! :)

Mint kiderült nekem van egy pekingi palotakutyám. Igaz nem fajtatiszta (megmondom őszintén még én sem láttam fajtatiszta törzskönyves kutyát, ritka mint a fehérholló, még eddig kiállításon sem sikerült elcsípnem egyet sem), de összességében mondva a pekingi palotakutya dominál benne. Külsőleg is, belsőleg pedig egy az egyben. Amit tudni kell róluk, az az, hogy nagyon makacs kutyák. Imádják az ember közelségét, ezt meg is követelik maguknak. Enyém a gyerekeket is imádja, az öregeket szintén. Mindig mondom is neki, hogy mamakutya vagy. Olyan ember (idegen sem) még nem jött be az ajtón akit az én kutyám megugatott volna. Ovodáknál, iskoláknál rendszeresen ellepik a kutyám, én meg nem is látom őt a gyerekektől annyira rászállnak. Persze ha látnám, hogy ez neki kellemetlen akkor nem engedném. Ez is mind nevelés kérdése és a szocializáció! Én mindig örülök, ha valaki (akár kérdezetlenül is) megsimogatja a kutyám. Persze elszoktam mondani ilyenkor a "standard" szöveget, hogy másnál kérdezzék meg mert nem minden kutya ilyen ám.

Tanításuk nem egyszerű, ez adódik abból is, hogy makacs, meg abból is, hogy nem erre lett kitenyésztve. Évszázadok óta azért tenyésztik, hogy öleb legyen, társasági kutya. Én klikkerrel tanítom a kutyát, sok mindent tud, de az elmondható róla, hogy tanulni nem szeret. Sosem kényszer neki, nem is lehet kényszeríteni mert ha ő nem akarja csinálni akkor ha a fejem tetejére állok se csinálja. De azért egy-egy finom falattal rá lehet venni őt is a tanulásra :) Sok türelmet és általában több módszert igényel a tanításuk. De hogy legyen ami inspiráljon az én kutyám kézmozdulatokra csinál meg csomó mindent, tökéletesen jön póráz nélkül láb mellett stb.

A kényelmet kikövetelik maguknak, tipikusan olyan kutyák, akiknek nem elég ha az ágyon feküdhetnek, nekik a párnán kell. Nagyon büszke kutyák, igazi kis császárnak hiszi magát :) A szőrük sokat hullik, mivel kétrétegű, így takarítani való bőven van utánuk. Hajlamosak egy-két betegségre is.


Ha bármire kíváncsi vagy nyugodtan kérdezz, válaszolok.

Ebből a videóból több mindent is megtudhatsz róluk, a 101 nagykutya adása:

http://www.youtube.com/watch?v=n4YPKGfYyKQ


Ez pedig az én kutyám :)

[link]

2012. dec. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Olvass egy kis anatómiát meg etológiát, te szerencsétlen. Te meg akkor nem vagy ember, mert aki ennyire sötét, az nem lehet az?
2012. dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!