Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pekingi palotakutyát miért...

A pekingi palotakutyát miért nem tenyésztik olyan sokan?

Figyelt kérdés

Szerintem abban mindannyian egyet értünk, hogy elég népszerű fajta, sokan tartják, és az expressz is tele van velük. Viszont rendes, hivatalos tenyészet egy van az országban. Kérdés az, hogy miért?

Vegyük példának az amstaffot, ugyanúgy népszerű, tele van expresszel, minden második embernek az van. De tenyészetből is van vagy 50. Szóval törzskönyves kutyákat is lehet venni több helyről is.

Törzskönyves pekingire nem lenne igény, vagy miért nincs?

Megérné őket tenyészteni? Rajtam maradnának a kölykök?


2012. júl. 4. 09:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem éri meg semmilyen kutyát tenyészteni, mert egyre kevesebb igény van a minőségi kutyára, mert ahogy írtad tele van vele az expressz és az embereknek az a lényeg, hogy olcsó legyen az már mindegy, hogy utána ráköltik egy normális kutya többszörösét.
2012. júl. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Itt hallhattok róla: http://www.youtube.com/watch?v=n4YPKGfYyKQ 101 Nagykutya.
2012. júl. 4. 09:12
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azoknak akik pekingit akarnak venni a 99 százaléka olcsón akarja. És tökmindegy neki, hogy pekingi palotakutya, tibeti spániel, vagy ezek keveréke, csak olcsó legyen. Ezt az igényt pedig kielégítik azok a hobbiszaporítók, akiknek már van ilyen jellegű kutyájuk és pároztatják őket össze-vissza a többi hasonló lakótelepi példánnyal és eladják őket 5-10 ezerért. Ettől függetlenül évi 1-2 alom törzskönyves kiskutya talán még gazdira találna. Viszont egyértelmű, hogy anyagilag nem érné meg tenyészteni őket.
2012. júl. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mert 5000-ért lehet venni "pincsit" a vásáron, meg a szomszédtól, meg mariska néniéktől ... egy jó minőségű 80-100e forintos kiskutyát egyszerüen nem tudsz eladni itthon (nemhogy egy egész alomot).

A magyarnak mindegy, csak rámondogathassa hogy "neki FAJTISZTA kutyája van ... 5000-ért .. őt senki nem fogja 80e ft-os kutyával "bepalizni"". Sajnos ez a magyar mentalitás és jó pár fajtát sorolt ez már itthon a szakadék szélére ...

2012. júl. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem nincs kutyám, nem akarom kínozni a panelban, de szeretem az állatokat. Ha vennék is, biztos h nem költenék rá 100e Ft-ot, inkább keresnék neten egy olcsóbbat, nem érdekelne h fajtiszta. Bár legszívesebben menhelyről fogadnék örökbe, mert azok a kutyák meghálálják a törődést, főleg annyi szenvedés után.

De h a kérdésedre válaszoljak, ha palota kutyát szeretnék, akkor ahogy előttem írták, inkább vennék a szomszédtól vagy az expresszről, mert ott olcsóbb. Hiába fajtiszta mondjuk amit árulsz, az emberek többségét az nem érdekli. A többségnél az ár a fontos. A mai világban sztem ez egyértelmű is. Egy állat akkor is szerethető, ha nem fajtiszta. Persze aki versenyekre akar járni vele, nyilván meg kell h vegye a drágábbat. Azt nem mondanám h a nyakadon maradna minden kölyök, de mindet nem hinném h el tudnád adni.

2012. júl. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem FAJtiszta, hanem FAJTAtiszta!!!!!


Nem, nem érné meg őket tenyészteni, ugyanis mire megcsináltatod az eü szűréseket, elmész pár kiállításra, találsz megfelelő kant, TK-t, chipet, stb-t rakatsz a kutyusba, eladod őket minőségtől függően 60-100eFt között és ott vagy, hogy 0-ra jössz ki.

Nem gondolom, hogy ne lehetne eladni a kiskutyákat, de hogy ezen nem fogsz keresni, ha rendesen csinálod, az is biztos.

2012. júl. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az engem nem zavarna, ha nem érné meg. Egyébként itthon egy törzskönyves pekingi 150ezer forint. Én hobbiként csinálnám, de ha már csinálom, akkor jól. A kutyákért, a nevelésért. Akkor hoznék le almot,ha minimum 2 kutyára van foglaló, az ár fele. Mert egyébként alacsony az alom számuk. Külföldre is adhatnám el.

Sosem fogom megérteni, akik szaporítótól vásárolnak inkább, úgy, hogy tudják a lehetséges következményeket.

Én kaptam egy pekingit, még annó szüleimtől. Szüleit sem láttam semmit sem. Ahhoz képest egész jól néz ki, azt mondom rá. Viszont gerinc problémák már nála is jelentkeztek. Ez most év elején 20ezerbe került. Ha ezt nézzük már 25ezerbe volt a kutya, ha nem számítjuk az oltásokat, etetéseket, meg amikor a füle gyulladt esetleg be, mert az nem örökletes miatt lehet. És még ki tudja mennyi baja lehet, hisz fiatal. Én még azt mondom, hogy olcsón megúsztam eddig...

2012. júl. 4. 10:41
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát igen.

Viszont ne azért hozz le almot, mert lesz rá jelentkező, hanem azért, mert találsz egy olyan kant/szukát, akit érdemesnek találsz arra, hogy a tieddel együtt kiegészítik egymást és meggyőződésed szerint ezzel hozzájárulsz a fajta nemesítéséhez, tovább viteléhez, hogy a tieid legyenek a legjobbak a fajtán belül. Az már csak plusz, ha el is viszik a kiskutyákat, amit nem tartasz meg.

2012. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze ez egyértelmű. Nem csak össze raknék két törzskönyves kutyát aztán "hadnyomjuk". Úgy gondoltam, hozatnék egy szukát külföldről kezdetnek.
2012. júl. 4. 11:36
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdésnek ez tökéletes :) Aztán irány a kiállítás :)
2012. júl. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!