Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a 2 éves...

Hogyan tanítsam meg a 2 éves spániel kan kutyusomat az alap parancsokra?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 2 éves spániel-szetter kan kutyusunk, akit fél éves korában fogadtunk örökbe menhelyről párommal, sajnos 1. kutyusosokként nem nagyon tudtuk hogy kéne nevelni így felhagytunk vele egy időre. De szeretném ha a kutyus kicsit szófogadóbb lenne, múltkor kibújt a pórázból, elrohant és majdnem elvesztettem. Szeretném ha hallgatna a nevére, és 1-2 általános parancsszóra mint (ül, fekszik, helyedre, gyere ide) meg hogy leüljön a járdán, ilyesmik.

Mit tanácsoltok, mivel kezdjem és hogyan vegyem rá hogy figyeljen? Köszönöm mindenkinek!


2012. dec. 7. 19:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ne törődj a rosszindulatúakkal, szép dolog hogy javítani szeretnél rajta!

Valóban van egy kis "hendikep" de a kutya saját igénye is hogy tanuljon, bármely korban.

4 éves spánielem van, kiképzett. Néha ő is alkalmi süket, ez sajátossága a fajnak, továbbá a gazdi manipulálása bociszemekkel :)mégis legfontosabb a határozottság.

Én ajánlom -A póráz két végén- című sorozatot, nekem rengeteget segített olyan praktikákkal amikről a kutyasuliban sem esett szó, egyszerűen csúcs az a csaj!

A jutifalattal ugyanígy voltunk, ha tudta hogy van nálam csak azt követelte és nem csinált semmit, nem lehetett motiválni vele. Így el kellett érnem hogy anélkül is figyeljen rám, hanglejtéssel-mimikával (az említett sorozatból szedtem).

Ezt segítette még az a tény, hogy a spániel a gazdi kedvéért teljesít legjobban, tehát egyszerűen azért mert a kedvedben akar járni. Szeressétek nagyon, de legyenek egyértelműek a jelzéseitek.

2012. dec. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Háát, fiatal korban kellett volna elkezdeni tanítani. Kutyasuli, vagy ha nagyon kitartó vagy, próbáld meg magadtól.
2013. jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!