Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelentettek a kutyám...

Feljelentettek a kutyám miatt! Lehet még folytatása?

Figyelt kérdés
Vasárnap kaptam kézbe egy levelet a lakásszövetkezettől hogy feljelentett a szomszédom vagyis a házmester. Idézem a kutyám bepiszkít a lépcsőházba és én ott hagyom, ez nem igaz. Szájkosár nélkül viszem le a kutyát. És nincs kitéve az ajtómra hogy veszélyes a kutyám. De mondom panelba lakunk. Ki tenni valamit az ajtómra az már nevetséges. Tegnap a párom össze veszett a házmesterrel , aki azt mondta hogy ki fog minket lakoltatni a lakásból. (nem az én lakásom, hanem a keresztfiam szüleié) Bementem a lakásszövetkezethez most reggel, azt mondták hogy nem kell velük foglalkozni, rossz indulatú s..fejek. Max annyi hogy a szájkosarat tegyem rá mikor viszem le. Haza fele találkoztam a szomszédommal egy vén K..val, aki az egészet csinálja, na én jól össze vesztem vele, mentek a szép dolgok jobbról is balról is. Az érdekelne engem, hogy tud e olyat csinálni vagy bejelenteni ahol elvehetnék tőlem a kutyát ??? Oltva van chippelve, iskolába jár, nem támad, nem ugat, barátságos kutya. De ha még ezek után megint feljelent valahol csak kivizsgálják az ügyet ?? De igazán nem is tudom mibe tudna bele kötni még ???!!! Csak nagyon zaklatott vagyok !!!

2012. dec. 10. 14:30
1 2
 1/16 anonim válasza:
23%
Ez Nevetséges.semmit nem tehet ha nincs bizonyítéka
2012. dec. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

nem igazán fognak vele foglalkozni :-)

jóakarók mindig vannak sajnos.

Viszont van egy Alkotmánybírósági rendeletünk , hogy már nem korlátozhatnak darabszámra, és ha normális körülmények között tartod a kutyát főleg egyet akkor végképpen nem fognak semmit csinálni :-)

Nem kell veszekedned adjál igazat a vén hülyének és kész.

Mond meg neki vigye és vizsgáltassa be a xart, ha nem hisz, hogy nem a te kutyád volt :-))))

2012. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell velük foglalkozni. A szájkosarat rá nem raknám a kutyára főleg ezek után. Nekik kell bebizonyítani hogy odapiszkít a kutyád, és ha nem a tied csinálja nincs félnivalód. Én nem panelban lakom hanem kertes házban, de úgy tudom már törvénybe lett foglalva hogy nem lehet megszabni azt hogy ki mennyi állatot tart, amennyiben az állatok tartási körülménye megfelelő, és ez vonatkozik a panelházakra is.
2012. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Én azért kicsit betartanék neki cserébe. :) Végülis, 6-tól 22-ig nincs korlátolva, hogy milyen hangosan hallgatod a zenét, stb. :)
2012. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
87%

Elvileg szájkosár csak tömegközlekedésben kötelező, illetve közterületen harapós vagy veszélyessé nyilvánított kutyákra!

Hogy a társasházak ezt szigoríthatják-e, abban nem vagyok biztos...

Sztem már nem, mióta az Alkotmánybíróság elvette az önkormányzatoktól (!) is a szabálysértési ügyekben való eljárást...vagy vmi ilyesmit olvastam :D

Elvenni csak akkor vehetik, ha birtokháborítás történik, tehát a kutyád szükségtelenül zavarná pl ugatással a szomszédokat.

Az ajtóra jobb kitenni táblát, már csak azért is, mert ha vki be akar hatolni és megharapja a kutya, tábla nélkül felelősek lehettek, táblával nem.

2012. dec. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Nyugodj meg, sőt, kezdj el nevetni, mert SEMMIT sem tehetnek ellened :) Hadd jelentsen, ha el is jutna a perig (de nem fog - még nyomozati szakaszba se nagyon), akkor te nyersz ő meg kifizeti még a perköltséget is :D
2012. dec. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A zenére én is gondoltam :D Kérdeztem itt a helyi gyepmester vezetőét és a közterület felügyeletesek mondták, hogy a gazda saját maga dönti el hogy rá teszi a szájkosarat a kutyára vagy nem. Ha meg harap valakit persze akkor gáz van. Az ajtóra való kiragasztást a közterület felügyelet kiröhögte!!!
2012. dec. 10. 14:51
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Bérházban lakásajtóra nem kell, kertesházban kell (akkor se kötelező, csak jogilag védve van a tulaj, ha harap a kutya). Mert pl ha kertesben kerítésen keresztül megharap, akkor védve van, minek mentem oda, ott a tábla h harap a kutya. Társasházban meg csak úgy lehet a kutya közelébe kerülni h feltörik az ajtót, akkor meg már mindegy, védve vagy minden szempontból.
2012. dec. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

A "lakásszövetkezet" kinyalhatja a tejfölös bögrét! (Mellesleg az ő jogászuk is dilettáns, ha ezzel a problémával nem hajtotta el kapásból a kedves szomszédodat.) A szomszéd meg max. birtokvédelmi eljárást kezdeményezhet, de nem fogja tudni bizonyítani hogy a szükségesnél jobban zavarod őt a kutyatartással. Kutyát tartani nem tilos, szájkosár meg nem közelező.


Tanulmányozd az alábbi két szöveget, esetleg a fontosabb részeket kiragaszthatod a lépcsőház hirdető táblájára, hogy mindenki lássa:


[link]


[link]

2012. dec. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket, nagyon hasznosak! Ezeket keresetem már mindenhol !!!!
2012. dec. 10. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!