Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelentettek a kutyám...

Feljelentettek a kutyám miatt! Lehet még folytatása?

Figyelt kérdés
Vasárnap kaptam kézbe egy levelet a lakásszövetkezettől hogy feljelentett a szomszédom vagyis a házmester. Idézem a kutyám bepiszkít a lépcsőházba és én ott hagyom, ez nem igaz. Szájkosár nélkül viszem le a kutyát. És nincs kitéve az ajtómra hogy veszélyes a kutyám. De mondom panelba lakunk. Ki tenni valamit az ajtómra az már nevetséges. Tegnap a párom össze veszett a házmesterrel , aki azt mondta hogy ki fog minket lakoltatni a lakásból. (nem az én lakásom, hanem a keresztfiam szüleié) Bementem a lakásszövetkezethez most reggel, azt mondták hogy nem kell velük foglalkozni, rossz indulatú s..fejek. Max annyi hogy a szájkosarat tegyem rá mikor viszem le. Haza fele találkoztam a szomszédommal egy vén K..val, aki az egészet csinálja, na én jól össze vesztem vele, mentek a szép dolgok jobbról is balról is. Az érdekelne engem, hogy tud e olyat csinálni vagy bejelenteni ahol elvehetnék tőlem a kutyát ??? Oltva van chippelve, iskolába jár, nem támad, nem ugat, barátságos kutya. De ha még ezek után megint feljelent valahol csak kivizsgálják az ügyet ?? De igazán nem is tudom mibe tudna bele kötni még ???!!! Csak nagyon zaklatott vagyok !!!

2012. dec. 10. 14:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem tesznek majd semmit. Mi egyszer feljelentettük a szomszédot, tényleg jogosan, de annak sem lett eredménye. Pedig az ő nagytestű kutyája egész nap a bérház folyosójára volt kiengedve felügyelet nélkül (sokszor még olyan is volt, hogy nem volt otthon, és kicsukta a lakásból, hogy ne legyen bezárva), a kutya meg mindenkire ugat és támad, aki bejön. Párszor rám is, amikor egyedül voltam, de szerencsére csak a "szája volt nagy", erőteljesen ráijesztettem, és elment. Odapiszkított mindenhova, egyszer sem láttam, hogy elvitte volna sétálni, aztán ránk akarták fogni a dolgot, pedig mi napi min. 5x voltunk a miénkkel lent. De a pasi sem volt komplett. Mi albérletben laktunk, úgyhogy a házfelügyelőséghez hiába fordultunk. Feljelentettük őt, de gondolom neki is jött egy ilyen levél, aztán nem történt semmi. Szóval, ha valaki valóban sáros, akkor sem történik semmi, úgyhogy ne aggódj!
2012. dec. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
16%
Akkor tisztázzunk pár hibát amit olvastam! 1, A törvény valóban megvan, hogy annyi állatot tarthatsz amennyit szeretnél de ez csak januártól hatályos ez biztos! Addig ha feljelentést tesz a feljelentés dátumában ez a törvény még nem volt hatályos így januárban is a régi szerint lesz elbírálva!Visszamenőleg hatályos jogszabály nincs csak nagyon kívételes esetekben! 2, A táblát nem kell kiraknod mert olyan viszont van, hogy magán tulajdon védelme. Ha valakit a lakásodban szétmarcangolna a kutyád :) neki kéne bizonyítania, hogy nem beakart törni vagy egyebek! Gondolom akiket te beengedsz azokat nem fogja bántani. 3, Szájkosár kötelező a kutyának ha közterületre vagy tömegközlekedési eszközre viszed, bár ez nevetséges mert nekem 1,5kg csivavám van és nem lehet rá szájkosarat venni, anélkül meg nem akartak felengedni a metrora. A rendőrség max annyit fog csinálni, hogy megkérdi a szomszédaidat, hogy valóban zavaró-e a kutyus de ennyi.
2012. dec. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, annyi kiegészítéssel hogy mi pl panelban lakunk ( lakásszövetkezetben )és itt az alapszabályzatban benne van, hogy bármilyen ebet tartani csak a lakók ( egy lépcsőházra értendő ) 100%-os beleegyezésével lehet.
2012. dec. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

majoros13: Nem januártól lesz hatályos, hanem 2012. 08. 01-től már az. De ha mást nem legalább annyit tegyél meg hogy rákattintassz arra a linkre amit küldtem és elolvasod a lap tetején, hogy "A jogszabály mai napon (2012.XII.11.) hatályos állapota"


Sőt, ha még egy kicsit lejjebb is elolvasod, akkor láthatod, hogy nem kell közterületen szájkosár. (Tömegközlekedésen valóban kell.)


# 13, az alapszabállyal kitörölhetik a valagukat. Aránytalan vagyoni korlátozás lenne megszabni, hogy mit tarthatsz a lakásodban ráadásul egy tetves társasházi alapszabály nem írhatja felül a kormány rendeletet.

2012. dec. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez vonatkozik arra, h nem lehet kérni se aláírást a szomszédoktól, se ilyenek:

[link]

2012. dec. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

majoros13, te meg bölcsebb lettél volna, ha csendben maradsz:


A kutyákra vonatkozó egyik Alkotmánybírósági határozat 2006-os, a másik pedig 2011-es.



Kötelező szájkosarat közterületre csak jogszabályi előírásban lehet kérni (a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló kormányrendeletben van). A metrós példa megint más, közlekedési eszközre kell. A csivavádat akkor meg tedd szállító boxba. Én pl sokkal jobban félek közlekedési eszközön (meg máshol is) egy zsebkutya harapásától, mint egy nagytestűétől. Azt hiszem nem véletlenül.

2012. dec. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!