Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legbutább, vagy...

Melyik a legbutább, vagy inkább a legnehezebben tanítható kutya?

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
szerintem egyik se butább, csak nevelés kérdése
2009. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem NINCS BUTA kutya. Vannak olyan fajták amiket önállóbbra tenyésztettek ki ezért nehezebbe fogadnak szót és nehezebben tanulnak, mert épp olyan kedvük van.

Pl: beagle, husky és egyéb szánhúzók stb.

Az ilyen kutyákkal sincs baj, csak arra használják amire kell. Vadásszanak, szánt húzzanak velük. Ne azt várják, hogy nyugodtan heverésznek egész nap a család örömére, és boldogan mennek a kutyaiskolába 100x elismételni az ülést meg a fektetést.

2009. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy "vagy inkább a legnehezebben tanítható"
2009. aug. 21. 20:26
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Értem, én is csak azért írtam mert rám fognak szálni az említett fajta gazdái, hogy én milyen gonosz vagyok... Pedig semmi rosszat nem mondtam csaka tényeket.
2009. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az afgán agár a legnehezebben tanítható fajta.
2009. aug. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Nekem van egy vizsla keverék szukám, és egy németjuhász kopó keverék kanom. Hát a kislány komolyan mondom szorgalmas, eleven, és dicséretéhes, lesi minden parancsom- ennek ellenére gyakran rosszalkodik- de alig várja hogy valamit jól is csináljon és megdicsérjem. De nehezen jegyzi meg a dolgokat látom hogy inkább hangsúlyból ért mint szavakból. A fiúcska teljesen más: Mindent ért, már bizonyította hogy nem kell felemelnem a hangom, csinálja amit mondok, DE csak ha kedve tartja, van olyan intelligens hogy átverjen kicselezzen, szóval sokkal "gondolkodósabb". Elég egyszer megmutatnom neki valamit. Másodszorra tudja. De ő nem akar megfelelni, inkább néz rám a beszédes szemével és szinte sugallja amit akar, nagyon érdekes. Szval vannak különbségek. De ez nem jelent semmit, szeretem őket !
2009. aug. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Az én "kicsi" németjuhászom elég nehezen tanul. Már ha megjegyezte, akkor nincs vele gond, mert azt már nem felejti el.

Szerintem nemcsak fajta kérdése, hanem a kutya egyéniségéé is.

2009. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
szerinteem a rizsbek-vizsla keverék...
2009. aug. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem erre nem lehet választ adni. Van egy pár tompább agyú fajta, meg tompább agyú egyed, de nincs "leg".

Na meg mit nevezel tanításnak... Vagy, amelyik nehezen érti meg, mit akarsz, meg van olyan is, amelyik nagyon jól tudja, mit kéne csinálni, csak nehéz rávenni.

2009. aug. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nincs buta kutya, csak buta gazda...

Az egész titka, hogy időben és szeretettel kell nevelni a kutyát, minél korábban kell elkezdeni és kb. 16 hetes korára meg kell vele ismertetni a tanítani kívánt dolgokat, ezen az időszakon múlik a kutya jelleme.

2009. aug. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!