Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla vagy dalmata?...

Dszasza kérdése:

Magyar vizsla vagy dalmata? Több lent

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék kutyát ami házőrző is (egy kicsit) és szerethető is! És imád mozogni,de bírja kertben egyedül 5-8 óráig.nem minden nap lenne egyedül!

2012. dec. 13. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezek közül egyik se igazán házőrző, bár a vizslának is, dalmatának is elég mély nagy hangja van, mondjuk jelezni jól tudnak. Mindkettő mozgásszerető fajta, csak győzdd őket lefárasztani. Én a vizslát ajánlom, nekem az valamiért szimpatikusabb
2012. dec. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Beengednéd estére a házba? Ha nem akkor vizsla és abból is a drótszőrű, mert a rövid szőrű változata és a dalmata nem bírja kint a hideget, nem olyan a szőrtípusuk.
2012. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért a telet szerintem a drótszőrű vizsla sem bírja ki (mármint, 5-8 órát egyedül a kertben télen). Ha kinti kutyát szeretnél, akkor az olyan fajta legyen, ami nem fagy oda a lábtörlőhöz.

Ezek a fajták nem is kifejezetten házőrzők.

2012. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Imádnivalóak a vizslák. A dalmaták is helyesek, de róluk azt hallottam, hogy gyerekekre veszélyesek, szóval ha kisgyerek mellé lenne vagy a jövőben várható kisgyerek a családba, akkor semmiképp ne dalmatát.
2012. dec. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Dalmaták elég érzékenyek (testileg, lelkileg egyaránt). Vizslát válassz. Strapabíró, nagyon nagy szeretetigénnyel és odaadással. Elég fázós ő is. Hatalmas a mozgásigénye, jó jelzőkutya, de házőrzésre nem a legjobb (minden embert szeret).
2012. dec. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is vizslám van és imádom, viszont az enyém még nyáron is utál egyedül kint lenni a kertben, télen pedig megfagyna. Tehát ha rendszeresen otthon akarod hagyni a kutyád fél napra akkor ne vizslát válassz.
2012. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze emberek,beengedném télre!
2012. dec. 30. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!